Nuo mitų link realybės: kaip dirbtinis intelektas keičia verslus, visuomenę ir valstybes?

Dirbtinis intelektas – vienas iš daugiausiai mitais apipintų terminų. Nuo utopinių futuristinių filmų ir knygų iki distopinių ateities scenarijų – dirbtinio intelekto idėja dažnai paskatindavo žmonių vaizduotę. Tačiau kaip iš tiesų dirbtinis intelektas keičia mūsų visuomenę? Kokie konkretūs pokyčiai mūsų verslui ar viešajam sektoriui slepiasi po mistine dirbtinio intelekto kauke?

Partnerio nuotr.
Partnerio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 4, 2021, 11:59 AM

Lapkričio 17-18 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kviečia prisijungti į tarptautinę dirbtinio intelekto konferenciją „AI Boost 2021“ ir išgirsti pasaulinio lygio pranešimus bei diskusijas apie dirbtinį intelektą. Penkios skirtingos konferencijos dalys padengs visą spektrą dirbtinio intelekto temų, įdomių tiek visuomenei, tiek dirbtinio intelekto specialistams – nuo sprendimų verslui ir viešajam sektoriui, dirbtinio intelekto filosofijos, etiškumo bei poveikio visuomenei iki inovatyviausių dirbtinio intelekto pritaikymo ir tyrimų pavyzdžių. Į konferencija jau galima registruotis šia nuoroda.

Dirbtinis intelektas versle ir darbo rinkoje – kasdienybė

Skaičiuojama, kad jau netrukus daugiau nei 75 milijonus darbo vietų pakeis dirbtinio intelekto algoritmai. Tačiau darbuotojams baimintis nėra ko – ta pati prognozė teigia, jog naujų darbo vietų kiekis viršys 133 milijonus. Įdomu tai, jog dirbtinio intelekto algoritmai keičia ne tik darbo vietas, bet ir patį verslą. Šios technologijos naudojimas klientų aptarnavime, rinkodaroje, verslo duomenų analizėje neša naudą tiek verslui, tiek ir klientams, kurie gali gauti kokybiškesnes ir dažnai suasmenintas paslaugas. Konferencijos metu tokių įmonių kaip Microsoft, IBM ir Accenture atstovai pristatys, kaip iš tiesų dirbtinis intelektas gali padėti skirtingiems verslams, o startuoliai ir inovatyvios įmonės bandys atsakyti į įdomiausius klausimus – kas sieja dirbtinį intelektą ir vyndarių verslą, kaip dirbtinis intelektas gali padėti parinkti vietą naujai kavinei ir daugybę kitų.

Tolimesnių dirbtinio intelekto inovacijų pagrindas – švietimas ir tyrimai

Aukščiau minimi sprendimai dar ne taip seniai buvo svarbūs atradimai ir inovacijos, sunkiai prieinami ir suprantami kiekvienam žmogui, tačiau technologijų spurtas pavertė juos mūsų kasdienybe. Viena iš konferencijos temų sieks atsakyti į klausimą: ties kuo dabar dirba pasaulio inovatyviausi tyrėjai ir kokių dirbtinių intelekto inovacijų naudojimas bus kasdienybė ateityje? Konferencijos metu mokslininkai ir praktikai papasakos apie paskiausias dirbtinio intelekto inovacijas jungiant žmogaus smegenis ir kompiuterius, galimybes dirbtiniam intelektui prabilti lietuviškai bei skirtingus metodus dirbtinio intelekto sprendimams kurti.

Visuomenei priimtinas dirbtinis intelektas – pasaulio lyderių diskusijų objektas

Tolimesnis dirbtinio intelekto vystymas dažnai tampa ne tik verslo ar universitetų susidomėjimo objektu – dėl to daug diskutuoja ir pasaulio valstybių lyderiai. Ar gali egzistuoti etiškas dirbtinis intelektas? Ar galime sutarti dėl bendrų taisyklių, kuriomis vadovaujantis turi būti kuriami dirbtinio intelekto sprendimai? Kaip galime užtikrinti, kad tokie sprendimai neturės neigiamo poveikio visuomenei? Tokie klausimai ir diskusijos verda tiek Europos Sąjungos, tiek ir Pasaulio ekonomikos forumo (angl. WEF) susitikimuose. Apie tai bus kalbama ir konferencijos metu – pranešimus apie pasaulinį dirbtinio intelekto reguliavimo kūrimą skaitys WEF dirbtinio intelekto srities vadovė, „Oxfords Insights“ atstovai pasidalins įžvalgomis apie skirtingų valstybių pasiruošimą dirbtiniam intelektui, o „Responsible AI Institute“ ekspertai papasakos, ką reiškia atsakingas dirbtinis intelektas praktikoje.

Organizatoriai tikisi, kad lapkričio 17-18 dienomis vykstanti „AI Boost 2021“ konferencija padės kiekvienam žiūrovui pažinti dirbtini intelektą paprastai – be daugybės skambių frazių ir raktažodžių, tačiau su konkrečiais pavyzdžiais ir pamatuotomis ateities tendencijomis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Lietuva tiesiogiai“: ar galimas informacijos nutekinimas baigsis apkalta?