VDA Telšių fakulteto profesoriaus Romualdo Inčirausko medalis pelnė apdovanojimą

Baigiantis gruodžiui, apdovanotas VDA Telšių fakulteto profesoriaus Romualdo Inčirausko medalis „Čijune Sugichara“ FIDEM parodoje Japonijoje.

 VDA Telšių fakulteto prof. Romualdo Inčirausko medalis „Čijune Sugichara“.<br>  VDA Telšių fakulteto nuotr.
 VDA Telšių fakulteto prof. Romualdo Inčirausko medalis „Čijune Sugichara“.<br>  VDA Telšių fakulteto nuotr.
 VDA Telšių fakulteto profesorius Romualdas Inčirauskas.<br> VDA Telšių fakulteto nuotr.
 VDA Telšių fakulteto profesorius Romualdas Inčirauskas.<br> VDA Telšių fakulteto nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 23, 2021, 11:46 AM

VDA Telšių fakulteto III kurso Metalo meno ir juvelyrikos studentai, vadovaujami prof. Romualdo Inčirausko, jau kelintus metus dalyvauja tarptautiniame medalių projekte, kurį organizuoja Lenkijos Torūnės universiteto profesorius Sebastianas Mikolajčekas ir Japonijos Tsukuba universiteto Meno ir dizaino fakulteto profesorius Shinji Miyasaka.

Šių metų tarptautinio medalių projekto tema – „Transformacijos“. Pirmoji virtuali paroda jau vyko birželio mėnesį Torūnėje. Joje dalyvavo Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos studentai Jonė Bubinaitė, Viktorija Golikova, Emilija Odminytė, Lukas Juzumas, Lukas Tomkus ir dėstytojas prof. Romualdas Inčirauskas.

Lapkritį Oyama miesto muziejuje Japonijoje atidaryta šio projekto paroda FIDEM, kurioje dalyvavo ir savo darbus pristatė: profesorius Romualdas Inčirauskas ir trečiakursiai Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos studentai: Deimantė Kiesutė, Emilija Odminytė, Lukas Tomkus ir Lukas Juzumas.

Prieš keletą dienų paskelbta, kad apdovanotas VDA Telšių fakulteto prof. Romualdo Inčirausko medalis „Čijune Sugichara“ FIDEM parodoje Japonijoje. Medalis skirtas japonų diplomatui Čijunei Sugicharai (1900-1986), gyvenusiam Lietuvoje, Kaune, 1939-1940 m. Antrojo pasaulinio karo metais jie išgelbėjo apie 6000 žydų iš Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos, išduodami jiems Japonijos tranzitines vizas.

Medalis skirtas [jo] 120-osioms gimimo metinėms. Reverse esantys simboliai perteikia žydų tautos tragediją. Reverse pavaizduota didelė Dovydo žvaigždė, persipynusi su žydų aukų scenomis už mirties stovyklų spygliuotos vielos tvoros, su užrašais: „6000 gyvybių“ ir citata iš Mato 5:6-10, baigiant „Palaiminti, kurie yra persekiojami. dėl teisumo, nes jų yra dangaus karalystė.

Kas dvejus metus vykstančiame Tarptautinės meno medalių federacijos kongrese „FIDEM Tokyo 2020/2021“ buvo išrinkti du medalininkai, kurie pasidalins Melo Wackso Judėjų medalio meno apdovanojimą už judaizmo, Biblijos ar Šventosios žemės temų vystymą: tai Ewa Olsczwska-Borys iš Lenkijos ir prof. Romualdas Inčirauskas iš Lietuvos.

Kiekvienam medalininkui bus įteikta po išgraviruotą sidabro medalį, kurį įsteigė Žydų ir Amerikos šlovės muziejus, bei pasidalins po 250 JAV dolerių piniginį prizą, kurį įteiks Sinsinačio „Skirball“ muziejus. Jame eksponuojama žydų ir Amerikos šlovės muziejaus medalių kolekcija. M.Wacksas 1969 m. įkūrė Žydų ir Amerikos šlovės muziejų ir nuo tada ėjo jos direktoriaus pareigas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.