Į KTU „Santakos“ slėnį sugrįžta gyva inovacijų paroda-konkursas „Technorama 2022“

Į KTU „Santakos“ slėnį gyvai sugrįžta tradicinė Kauno technologijos universiteto (KTU) paroda-konkursas „Technorama 2022“. Dvidešimt pirmuosius savo gyvavimo metus skaičiuojantis renginys, šių metų Gegužės 26 dieną, kvies susiburti jaunuosius kūrėjus vystančius idėjas saugumo, maisto, sveikatos, aplinkos, mobilumo, įtraukios ir kūrybingos visuomenės, inžinerijos ir skaitmenizavimas srityse!

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Mar 8, 2022, 11:52 AM

Nors dėl vyraujančios pandemijos „Technorama 2021“ buvo priversta paminėti savo dvidešimtąją gyvavimo sukaktį virtualioje erdvėje, tai nesutrukdė renginio organizatoriams sėkmingai suburti į vieną vietą jaunuosius kūrėjus, bei apdovanoti inovatyviausias idėjas.

Po dviejų metų gyvavimo virtualioje erdvėje, kupina naujų idėjų ir ambicingai nusiteikusi „Technorama 2022“, vėl sugrįžta gyvai į „Santakos“ slėnį, kuriame sieks pritraukti ne ką mažesnį skaičių darbų nei praėjusiais metais. Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog „Santakos“ slėnyje vėl sugrįš dalyvių diskusijos apie ateities inovacijas ir lankytojų šurmulys, o negalintiems atvykti gyvai – organizatoriai suteiks galimybę renginį aplankyti virtualioje parodoje ir taip nepraleisti progos susipažinti su pristatytais darbais.

Šių metų konferencijos gvildenama tema – CODE: Innovation, kurioje projekto partneriai pasiruošę dalintis savo įžvalgomis apie artimoje ateityje pristatomas inovacijas, bei dalinsis įvairiais patarimais ir idėjomis kartu su renginio dalyviais.

Organizatoriai teigia, jog šalyje vyraujanti pandemija padėjo plačiau žiūrėti į renginio organizavimą, tačiau gyvas kontaktas visada liks šio renginio prioritetu.

„Renginio perkėlimas į virtualią erdvę pratęsė parodos aplankymo laiką – parodą galima aplankyti visus metus. Tačiau tuo pačiu, tai patvirtino, kad nepaisant visų technologinių galimybių, inovatyvias idėjas vystantiems parodos dalyviams labiausiai reikia gyvo kontakto. Gyvi pokalbiai su investuotojais, mokslo, verslo atstovais ir kitais parodos lankytojais, dalyviams suteikia neįkainojamų įžvalgų apie jų idėją, jos potencialą, patyrusių ekspertų įžvelgiamas idėjos stiprybes ar silpnąsias vietas, patarimų ir pan.

Virtuali erdvė – neribota. 2021 m. joje pavyko sutalpinti apie 100 darbų. Nuo moksleivių bei studentų inovatyvių idėjų iki mokslininkų vykdomų tyrimų rezultatų, jau veikiančių startuolių produktų“, – komentavo KTU Startup Space Verslo vystymo projektų vadovė Neringa Valantinė.

Paklausta, kokio susidomėjimo renginiu organizatoriai tikisi šiemet, Neringa Valantinė teigia, jog šiems metams kartelė tikrai nėra nuleista ir tikisi sulaukti drąsesnio įsitraukimo iš studentų pusės.

„Planuojame, kad „Technorama“ parodoje bus pristatytas panašus kaip ir pernai skaičius darbų. Tiek darbų galėsime sutalpinti gyvai vyksiančioje parodoje KTU Santakos slėnyje. Studijų procese studentai sugalvoja eilę inovatyvių idėjų, neretai sukuria ne tik jos įgyvendinimo brėžinius, bet pagamina ir prototipą. Tokie darbai – puikūs kandidatai „Technorama“ parodai. Todėl raginame dalyvauti studentus ir parodoje pristatyti savo baigiamųjų, kūrybinių, projektinių darbų rezultatus. Tačiau jeigu negalėsite sudalyvauti šiais metais, nenusiminkite – „Technorama“ kasmetinis renginys, kuris jūsų lauks ir kitais metais“.

Stebint pastarųjų metų tendencijas, organizatoriai viliasi, jog šiemet didesnį potencialių investuotojų dėmesį galėtų pritraukti sveikatos priežiūros ir kibernetinio saugumo sprendimų idėjos.

„Kiekviena pasiūlyta idėja – yra gera idėja, tačiau šių dienų iššūkiai, išryškina kai kurias temas labiau už kitas. Pavyzdžiui, COVID pandemija išryškino sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą didinančių sprendimų poreikį. Tragiški įvykiai Ukrainoje, didina kibernetinio saugumo didinimo sprendimų poreikį. O tai, be abejonės, gali labiau atkreipti ir pačių investuotojų dėmesį. Tačiau, dėl greitesnių komercializavimo galimybių, aktualumo nepraranda ir įvairių sričių skaitmeniniai sprendimai“, – komentavo viena iš organizatorių Neringa Valantinė.

Pristatyta šių metų tema – CODE: Innovation, kuri, kaip teigia organizatoriai, nėra tik skambi žodžių kombinacija, kuri labiau pritrauktų tiek dalyvius, tiek stebėtojus. Neringa Valantinė teigia, jog inovacijos – tai raktas į progresą.

„Inovacijos – raktas į Europos ir Lietuvos iššūkių sprendimą, bei raktas į progresą. Realiais iššūkiais ir poreikiais grįstos inovacijos turi kur kas didesnį potencialą tapti sėkmingai išvystytos. Didžiosios dalies išmaniųjų įrenginių veikimo principai yra grindžiami įvairiais kodais, ant kurių ir pastatyti ateities technologiniai sprendimai bei inovacijos“

„Technorama 2022“ kviečia dalyvauti visus jaunuosius kūrėjus norinčius išbandyti save ir įsivertinti idėjos komercializavimo potencialą, pasipraktikuoti pristatyti idėją, sulaukti verslo, mokslo ir investuotojų atsiliepimų, o gal net patarimų dėl tolimesnio idėjos vystymo. Nesvarbu, kas tu – studentas, mokslo atstovas, o gal naujųjų technologijų entuziastas – tavo idėja mums rūpi ir mes norime ją pamatyti! Jeigu esi kupinas idėjų, o galbūt slapčia esi sukūręs inovaciją, bet nežinai kaip pristatyti ją visuomenei – ši paroda tavęs laukia! „Technorama“ kviečia tave ir tavo idėją į savo parodą-konkursą, kurioje turėsi šansą pristatyti savo idėją, susipažinti investuotojais ir specialistais, kurie tave įkvėps ir supažindins su ateities inovacijomis ir laimėti prizų! Susidomėjai?

Renginį organizuoja KTU Startup Space, daugiau informacijos apie renginį ir apie dalyvavimą jame, galite rasti www.technorama.ktu.edu puslapyje. „Technorama 2022“ informacinis partneris – naujienų portalas lrytas.lt.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.