„Tele2“ iniciatyva: ukrainiečiams perduota jau daugiau nei 800 lietuvių paaukotų įrenginių

​847 – tiek naudotų įrenginių jau perduota į šalį atvykusiems ukrainiečiams. Vasario pabaigoje startavusiai mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ iniciatyvai lietuviai neliko abejingi – aukoja net ir naujus telefonus. Salonuose surinktus prietaisus įmonės darbuotojai kruopščiai atrenka, patikrina ir perduoda Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms.

Į šalį atvykusiems ukrainiečiams jau perduota ​847 įrenginių.<br> T.Bauro nuotr.
Į šalį atvykusiems ukrainiečiams jau perduota ​847 įrenginių.<br> T.Bauro nuotr.
 Apie 20 proc. atneštų įrenginių liko neperduoti organizacijoms, nes patikrinus paaiškėjo, kad yra nebetinkami naudoti.<br> Pexels nuotr.
 Apie 20 proc. atneštų įrenginių liko neperduoti organizacijoms, nes patikrinus paaiškėjo, kad yra nebetinkami naudoti.<br> Pexels nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Mar 29, 2022, 2:11 PM

„Siekiame suteikti reikalingą įrangą savanoriams ir nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, todėl raginame žmones ir toliau prisidėti prie šios iniciatyvos. Didžiuojuosi darbuotojais, kurie neskaičiuodami valandų tikrina bei rūšiuoja įrenginius. Ačiū visiems aukojantiems žmonėms – ši pagalba yra itin reikšminga“, – sakė įmonės generalinis direktorius Baltijos šalims Petras Masiulis.

Aukoja naudotus ir naujus įrenginius

Nuo iniciatyvos pradžios lietuviai aktyviai aukoja savo nebenaudojamus telefonus, atnešdami juos į šio operatoriaus salonus įvairiuose Lietuvos miestuose. Bendrovės darbuotojų teigimu, žmonės aukoja ne tik naudotus įrenginius, bet ir atneša visai naujų, ką tik įsigytų telefonų.

Per šį laiką daugiausiai paaukota mobiliųjų telefonų, jų įkroviklių, surinkta kiek mažiau planšečių. Iš viso atrinkti ir nuo karo bėgantiems ukrainiečiams perduoti 847 įrenginiai.

Pirmiausia įranga yra perduodama Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms. Jų savanoriai prietaisus išvežioja po ukrainiečių registracijos centrus visoje Lietuvoje. Savanorių teigimu, įrenginiai pirmiausia dalinami negirdintiems žmonėms, kadangi išmanieji yra vienintelė jų komunikavimo priemonė. Taip pat prietaisai teikiami moksleiviams, kad jie galėtų prisijungti prie nuotolinių pamokų.

Įrenginiai kruopščiai atrenkami

Apie 20 proc. atneštų įrenginių liko neperduoti organizacijoms, nes patikrinus paaiškėjo, kad yra nebetinkami naudoti.

Salonuose surinkti prietaisai turi būti kruopščiai patikrinti, surūšiuoti ir supakuoti su jiems tinkamu įkrovikliu. Visais šiais darbais pasirūpina įmonės ofiso darbuotojai. Jie savanoriškai skiria savo laiką įrenginiams paruošti. Kasdien bent 5 žmonės po 2-3 valandas praleidžia peržiūrėdami ir komplektuodami prietaisus, kad ukrainiečius pasiektų tik tinkami įrenginiai.

Operatorius ir pagalbą teikiančios organizacijos ragina žmones ir toliau atiduoti nebenaudojamus, tačiau veikiančius, įrenginius. Savanoriai teigia, kad Ukrainos žmonėms šiuo metu reikalingiausi išmanieji, o ne mygtukiniai telefonai, kuriais vaikai galėtų prisijungti prie nuotolinių pamokų.

Pagalba Ukrainos žmonėms

Iš surinktų naudotų mobiliųjų, 26 mygtukiniai telefonai perduoti visuomeninei organizacijai „Lukšų vyrai“, kuri vežė pagalbą į Ukrainą. Jiems bendrovė papildomai skyrė ir 60 naujų mygtukinių telefonų.

Operatorius suteikė 30 tūkst. „Pildyk“ SIM kortelių nuo karo bėgantiems Ukrainos žmonėms. Kortelės buvo perduotos pagalbą teikiančioms organizacijoms, kurios pasirūpina, kad jos operatyviai pasiektų į Lietuvą atvykusius ukrainiečius. SIM korteles gavę žmonės gali tris mėnesius nemokamai ir neribotai skambinti, rašyti SMS žinutes ir naudotis neribotu internetu Lietuvoje.

Sklandžiam maisto kortelių dalinimui ukrainiečiams Lietuvoje, bendrovė „Maisto bankui“ skyrė 60 planšetinių kompiuterių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.