Tvari technologijų įmonių veikla – 3 ateities prognozės

Tvarumas iš esmės grindžiamas trimis dimensijomis – aplinkos, ekonomine ir socialine, o vienas iš tvarumo tikslų yra užkirsti kelią gamtinių ar fizinių išteklių išeikvojimui. Pastaraisiais metais tvarumas tapo vienu iš technologijų šakos prioritetų; tvari veikla nėra tik rekomendacija, o reikalavimas šiuolaikiškoms įmonėms. Šiuo metu klimato kaita reikalauja itin greitai imtis veiksmų, taip pat radikaliai keisti tai, kaip ir kokią išgauti energiją, išteklius ir žaliavas bei kaip efektyviai juos panaudoti. Konferencijos „Green development 2030“ metu „Huawei“ pateiktė keletą prognozių, kokį vaidmenį jų atžvilgiu vaidina tvarumas.

 Konferencijos „Green development 2030“ metu „Huawei“ pateiktė keletą prognozių, kokį vaidmenį jų atžvilgiu vaidina tvarumas.<br> 123rf iliustr.
 Konferencijos „Green development 2030“ metu „Huawei“ pateiktė keletą prognozių, kokį vaidmenį jų atžvilgiu vaidina tvarumas.<br> 123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 13, 2022, 9:40 AM

Atsinaujinanti energija taps norma

Atsinaujinančios energijos dalis ir vaidmuo energijos tiekimo srityje vis didės ir didės vis sparčiau.

Prognozės rodo, kad iki 2030 m. 80% energijos bus gaunama iš atsinaujinančių šaltinių, o energijos efektyvumas padidės net iki 100 kartų. Šiuo tikslu bus kuriami nauji ir inovatyvūs atsinaujinančios energijos išgavimo būdai. Pvz., bendrovės ekspertai skaičiuoja, kad ateityje jūrose bus plačiai išdėstytos saulės jėgainės ir 200 metrų aukščio vėjo turbinos. Didžiulėje Sacharos teritorijoje bus didžiausia pasaulio saulės elementų jėgainė, o elektros energija tinklu iš vieno žemyno pasieks kitą. Naudojantis išmaniuoju energijos debesimi, virtualios jėgainės elektros energiją leis gaminti dar labiau tausojant aplinką ir išmetant mažiau anglies dvideginio.

Kitą dešimtmetį švari energija bus naudojama vis plačiau, o atsinaujinanti energija, gaunama iš vėjo, saulės ir vandens, palaipsniui pakeis tradicinį kūrenamą iškastinį kurą. Be to, technologijos padės tvariai elgtis ir elektros energijos vartotojams. Bus kuriamos skaitmeninės technologijos, tiksliai ir sparčiai nustatančios veiklą, kurios metu suvartojama daug energijos ir į aplinką išleidžiama daug anglies dvideginio, taip užtikrinant tikslią savo suvartojamos energijos apskaitą.

Srities laukia aktyvus žaliasis kursas

Įmonės ekspertai skaičiuoja, kad artimiausioje ateityje technologijų gamyklos taps išmanios, skaitmeninės ir tausojančios aplinką. Jose dirbs robotai, gebantys patys atlikti tokias užduotis kaip, pvz., medžiagų ruošimas ir pakavimas, kokybės kontrolė ir sandėlių priežiūra. Skaitmeninės technologijos šiuos robotus padarys protingesnius, taip skatindamos jų platesnį naudojimą ir gerokai sumažindamos darbo jėgos sąnaudas bei taupydamos laiką ir išteklius. „Huawei Intelligent World 2030“ pranešime prognozuojama, kad iki 2030 m. 10 000 darbuotojų teks vidutiniškai 390 robotų.

Aktyvų žaliąjį kursą yra įvedusi ir informacinių komunikacijos technologijų sritis – pagal ekspertų prognozes ji turi potencialą per artimiausią dešimtmetį sumažinti pasaulio anglies dvideginio emisijas net 20%. Kad būtų pasiektas tikslas, nuolat aktyviai diegiamos skaitmeninės technologijos, siekiant valdyti ir mažinti išmetamųjų teršalų kiekį. ​Be to, sritis yra organizuojama taip, kad būtų atsižvelgiama į visus tvarumo aspektus – informacinių komunikacijos technologijų įmonės padeda modernizuoti valstybės administravimo įstaigų reglamentus ir viešąsias paslaugas, vystydamos perėjimą prie ekologiškų gyvenimo ir darbo modelių bei taip skatindamos ekologinę socioekonominę plėtrą.

Žaliasis kursas yra neišvengiamas kelias technologijų įmonėms. „Šiuo metu iš esmės visų įmonių ateitis yra susijusi su perėjimu prie „žalios ir skaitmeninės“ ekonomikos. Be abejonės, šis gebėjimas keistis ir šių pokyčių sparta lems tai, ar įmonė ateityje vystysis ar stagnuos“, – pasakoja „Huawei“ atstovybės vadovo pavaduotojas Lietuvoje Danas Masiliunas.

Ekologinė skaitmeninė infrastruktūra taps reikalavimu

Ateities plėtros prioritetas bus sukurti aplinką tausojančią, mažai anglies dvideginio į aplinką išleidžiančią, išmanią ir automatizuotą skaitmeninę infrastruktūrą. Atsinaujinantys energijos šaltiniai taps pagrindiniais energijos šaltiniais. Kadangi didieji duomenys, dirbtinis intelektas, neuronų tinklai ir kitos technologijos vis populiarėja ir yra vis geriau atpažįstamos, skaitmeninės infrastruktūros pamažu tampa išmanios ir automatizuotos. Tai padės pašalinti ir realiuoju laiku numatyti veiklos metu kilusias problemas, sumažinti išlaidas ir laiką, taip pat pagerinti reagavimo spartą. Ilgalaikei infrastruktūrai yra itin svarbu išteklių taupymas. „Huawei“ ekspertai numato, kad ateityje įrangą, kuri kažkada užėmė ištisą patalpą, bus galima montuoti ant nedidelio stulpo, o kažkada tradiciniais laikytus betoninius duomenų centrų pastatus pakeis surenkami moduliniai duomenų centrai. Skaičiuojama, kad pastatų statybai, kuri šiuo metu trunka apie 2 metus, per artimiausius dešimtmečius sutrumpės iki kelių mėnesių.

„Tvarios infrastruktūros įvedimą skatina sparti skaitmeninių technologijų ir inovacijų plėtra, o tai savo ruožtu leidžia kurti naujus išteklių efektyvumo didinimo ir taupymo būdus. Tvari infrastruktūra, visų pirma, leidžia vykdyti veiklą tausojant aplinką, o kita vertus, ji apsimoka ir pačioms įmonėms. Dėl šių priežasčių tvari technologijų įmonių infrastruktūra ir veikla apskritai sparčiai tampa visuotinai priimtina norma“, – pasakoja Danas Masiliunas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.