Prasidėjo varžytuvės dėl pirmųjų 5G ryšio dažnių

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pirmadienį 5G ryšio aukcione paskelbė kainų varžytuves. RRT atstovo teigimu, dėl trijų 700 MHz radijo dažnių blokų aukcione varžosi trys didžiausi šalies mobiliojo ryšio operatoriai „Telia“, „Tele2“ ir „Bitė“.

  Neįvardijamas skaičius mobiliojo ryšio operatorių čia varžysis dėl trijų 700 MHz radijo dažnių blokų.<br>123rf iliustr.
  Neįvardijamas skaičius mobiliojo ryšio operatorių čia varžysis dėl trijų 700 MHz radijo dažnių blokų.<br>123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-05-23 11:52, atnaujinta 2022-05-23 13:28

„Taip, yra tie patys trys dalyviai – „Telia“, „Bitė“ ir „Tele2“, – BNS sakė RRT direktoriaus pavaduotojas Augutis Čėsna.

Jo teigimu, aukciono trukmę prognozuoti sudėtinga – viskas priklausys nuo jo dalyvių aktyvumo.

„Formaliai aukcionas prasidėjo prieš kelis mėnesius – buvo teikiamos paraiškos, dokumentai, tikrinama. Šiandien prasidėjo aukciono dalyvių kainų statymai“, – sakė A. Čėsna.

Pasak A. Čėsnos, kiek aukcionas užtruks, kol kas sunku prognozuoti.

„Čia kaip fiziniame aukcione, kažkas pastato, kitas pakelia ir taip toliau. Čia neprognozuojama. Nėra nei laiko, nei kainos limito. Kai jau niekas daugiau nesiūlys, didžiausios kainos siūlytojas laimės dažnius“, – sakė jis.

Pasak RRT atstovo, planuojama, kad aukciono metu per dieną įvyks iki trijų posėdžių, per kuriuos bus informuojama apie didžiausius statymus ir kito posėdžio datą.

„Per dieną darysime tris etapus, tačiau kada dalyviai nebekels kainos, tikrai nežinau“, – sakė A. Čėsna.

Aukcione dalyvaujančios „Telia Lietuva“ atstovės Daivos Kasperavičienės teigimu, minimalus statymo žingsnis aukcione – 100 tūkst. eurų, todėl aukciono trukmė priklausys nuo statymo aktyvumo ir sumų.

„Jei aukciono dalyviai bus ryžtingai nusiteikę, laimėtojus galime žinoti ir po kelių savaičių, o jei statymai bus vykdomi mažesnėmis sumomis, šis procesas užsitęs“, – pranešime sakė D. Kasperavičienė.

„Statymams pasieks viršutinę 50 mln. eurų sumą, bus taikoma „paskutinio šūvio“ teisė – dalyviai galės paskutinį kartą pasiūlyti savo sumą, kuri ir nulems laimėtojus“, – pridūrė „Telia Lietuva“ atstovė.

RRT direktoriaus pavaduotojo A. Čėsnos teigimu, aukciono trukmė iš tiesų yra apribota 50 mln. eurų siūlymu, tačiau jis abejojo, ar tokia suma bus pasiekta.

„Taip, toks saugiklis yra, jeigu iš tiesų pasiektume tuos 50 mln. eurų, bet suprantat, pradėjome nuo 5 mln., tai tas saugiklis greičiausiai nesuveiks – manau, kad sustos (statymai – BNS) anksčiau“, – sakė RRT atstovas.

Šiame aukcione siūlomi trys 20 metų trukmės radijo dažnių blokai: vienas 2x10 MHz pločio ir du po 2x5 MHz pločio iš 713–733 MHz ir 768–788 MHz radijo dažnių juostų. Pradinė kaina – 5 mln. eurų už 2x10 MHz pločio bloką ir 3 mln. eurų – už 2x5 MHz pločio bloką.

Naudojant šiuos dažnius Lietuvoje bus diegiami naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklai ir teikiamos 5G elektroninių ryšių paslaugos.

Paraiškų teikimas pirmajam 5G ryšio trijų 700 MHz radijo dažnių blokų aukcionui buvo atidėtas dviem mėnesiams, vyriausybinei strateginių įmonių sandorių patikros komisijai papildžius jo sąlygas reikalavimu RRT komisijai pateikti informaciją ne tik apie aukciono dalyvių siūlomą įrangą, bet ir apie jos tiekėjų savininkus.

Trys didžiausi šalies mobiliojo ryšio operatoriai „Telia“, „Tele2“ ir „Bitė“ anksčiau teigė dalyvaujantys trijų 700 MHz radijo dažnių blokų aukcione.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.