Ukrainos kūrybininkai: kova už legalų skaitmeninį turinį – tai kova ir už Ukrainos kultūrą bei šalies nepriklausomybę

Ar karo metu yra laikas kalbėti apie piratavimą ir legalų skaitmeninį turinį? Pasirodo, taip. Puoselėdamas legalų ukrainietišką skaitmeninį turinį, remi kovą už Ukrainos kultūrą, jos nepriklausomybę, padedi ekonomikai, sako Ukrainos kūrybininkai ir verslininkai, dalyvaujantys bendrame Lietuvos skaitmeninių technologijų asociacijos „Infobalt“, AVAKA, AGATA ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų asociacijos (ULIE) projekte.

 Ar karo metu yra laikas kalbėti apie piratavimą ir legalų skaitmeninį turinį? Pasirodo, taip.<br> 123rf nuotr.
 Ar karo metu yra laikas kalbėti apie piratavimą ir legalų skaitmeninį turinį? Pasirodo, taip.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 14, 2022, 9:51 AM

„Kai prieš metus pradėjome ES remiamą projektą, skirtą auginti legalaus skaitmeninio turinio vertės ekonomikai suvokimą, didžiojoje Ukrainos dalyje bėgo įprastas gyvenimas. Kūrėjai kūrė, vartotojai vartojo ir projektas atrodė savalaikis, naudingas, – sakė „Infobalt“ direktorius Mindaugas Ubartas. – Prabėgus metams, o tuo pačiu beveik 10-čiai visą šalį apėmusio karo mėnesių, legalaus skaitmeninio turinio puoselėjimas įgavo visiškai naują dimensiją.“

Kaip pažymi vienas projekto dalyvių, prasidėjus karui, daug ukrainiečių ėmė kalbėti ukrainietiškai. Todėl legalaus ukrainietiško skaitmeninio turinio svarba dar labiau išaugo. Be to, kaip pastebima, dažniausiai nelegalus skaitmeninis turinys atkeliauja iš Rusijos. Tad jo atsisakymas – dar viena pasipriešinimo šaliai agresorei forma.

„Legalus skaitmeninis turinys karo metu yra svarbus ekonomikai, nes nėra pririštas prie fizinių vietų, bet padeda generuoti pajamas, mokėti mokesčius. O tuo pačiu prisideda ir prie žinių sklaidos, leidžia užsienyje esantiems pabėgėliams ukrainiečiams išlaikyti ryšį su gimtine, galų gale, padeda ištverti sunkumus“, – sakė M. Ubartas.

Projekto metu, net ir vykstant karui, buvo rengiami susitikimai, mokymai. O šią savaitę buvo pasirašytas „Infobalt“ ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų asociacijų supratimo memorandumas – baigiamasis šio projekto akordas. Juo abi asociacijos sutaria ir toliau bendradarbiauti kovojant su piratavimu, rūpintis autorių teisių ir intelektinės nuosavybės apsauga, puoselėti legalų skaitmeninį turinį.

„Legalaus turinio skatinimas yra labai svarbus karo kontekste, kai darbo vietų bei gyvenimo standartų išlaikymas ir jų auginimas yra vieni aukščiausių prioritetų. Tai labai svarbu ir siekiant šalies atsigavimo. Kuo mažesnis piratavimas, nelegalaus turinio kiekis, tuo šalis yra patrauklesnė investicijoms, naujų verslų ir aukštųjų technologijų atėjimui į Ukrainos rinką“, – sakė ULIE prezidentas Anatolijus Kinachas.

Pasak jo, šis bendras „Infobalt“ ir ULIE projektas yra reali galimybė ULIE pritraukti daugiau dėmesio šiai sričiai, imtis nuoseklių veiksmų bendradarbiaujant visoms pusėms – IT kūrėjams ir ekspertams, reguliavimo ir teisėkūros institucijų atstovams bei vartotojams. „Patirtis, žinios ir informacija, kurią ULIE gavo projekto metu, bei užmegzti ryšiai su partneriais Lietuvoje neabejotinai padės mums šiame darbe“, – pabrėžė ULIE vadovas.

Pasirašytame supratimo memorandume numatyta, kad Lietuvos pusė ir toliau padėtų Ukrainai perimti ES direktyvas ir šalies patirtį, su Lietuvos radijo ir televizijos centro, AVAKA, AGATA, „Init“ pagalba perteiktų ekspertines žinias, konsultuotų ukrainiečius. Memorandume numatytas ir bendrų darbo grupių, projektų kūrimas esant poreikiui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.