RRT tyrimas parodė, kurie operatoriai užtikrina didžiausią duomenų perdavimo spartą

Sparčiausiai pernai duomenis gavo ir siuntė „Telia Lietuva“ tinklo vartotojai, parodė Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atliktas kasmetinis mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimas. „Tele2“ tinklas liko antroje vietoje, o „Bitė Lietuva“ – trečioje.

 Sparčiausiai pernai duomenis gavo ir siuntė „Telia Lietuva“ tinklo vartotojai, parodė Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atliktas kasmetinis mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimas.<br> 123rf iliustr.
 Sparčiausiai pernai duomenis gavo ir siuntė „Telia Lietuva“ tinklo vartotojai, parodė Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atliktas kasmetinis mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimas.<br> 123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 23, 2023, 3:26 PM

„Mūsų ekspertai matavimų duomenis rinko taikydami metodą „matavimai važiuojant“. Kitaip tariant, matavimai keliuose ir miestuose buvo atliekami RRT automobiliu su specialia įranga važiuojant pasirinktais maršrutais, o matavimai geležinkeliuose buvo atliekami keleivinio traukinio vagone važiuojant keleivių pervežimo linijomis“, – aiškina RRT Elektroninių ryšių reguliavimo grupės vadovė Jurga Grudzinskaitė-Gainovskė.

Pagal 2022 m. Lietuvoje atliktų matavimų keliuose ir miestuose rezultatus vidutinė duomenų gavimo sparta Bitės tinkle siekė 64,3 Mb/s, Telia tinkle 159,9 Mb/s ir Tele2 tinkle 87,4 Mb/s. Palyginti su 2021 m. tokiomis pat sąlygomis atliktais matavimais, „Bitės“ tinkle 2022 m. yra stebimas duomenų gavimo spartos augimas 24,6 proc., atitinkamai „Telia“ tinkle augimas sudaro 53 proc., o „Tele2“ tinkle augimas yra 43,3 proc.

„Keliaudami geležinkelių maršrutais, žmonės gali tikėtis lėtesnio duomenų gavimo nei keliaujant keliais ir miestų gatvėse. Vertinant vidutinę duomenų gavimo spartą apskaičiuotą pagal matavimus geležinkeliuose, 2022 metais ji buvo nuo 34 iki 99 Mb/s, priklausomai nuo operatoriaus. Tokia sparta yra nors ir mažesnė, bet pakankama gauti visas mobiliuoju ryšiu teikiamas paslaugas“, – sako J.Grudzinskaitė-Gainovskė

Pagal 2022 m. atliktų matavimų keliuose ir miestuose rezultatus vidutinė duomenų siuntimo sparta „Bitės“ tinkle siekė 17,3 Mb/s, „Telia“ tinkle 26,4 Mb/s ir „Tele2“ tinkle 17,6 Mb/s. 2021 m. tokiomis pat sąlygomis atlikus matavimus „Bitės“ tinkle vidutinė duomenų siuntimo sparta buvo 15,1 Mb/s, šį operatorių nežymiai lenkė „Tele2“ su 15,3 Mb/s. Tuo metu „Telia“ tinkle duomenys buvo siunčiami 21,3 Mb/s.

2022 m. taip pat yra stebimas duomenų siuntimo spartos augimas: „Bitės“ tinkle jis sudaro 14,6 proc., atitinkamai „Telia“ tinkle augimas sudaro 23,9 proc. ir „Tele2“ tinkle augimas yra 15 proc.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.