Penkiose šalies savivaldybėse bus užtikrintas elektroninių ryšių paslaugų teikimas

Balandį Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) įpareigojo tris mobiliojo ryšio operatorius – „Telia Lietuva“, „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ – užtikrinti universaliųjų elektroninių ryšių paslaugų teikimą Varėnos, Ignalinos, Šalčininkų ir Švenčionių rajono bei Pagėgių savivaldybėse. Šis sprendimas įsigaliojo liepos 1 dieną, informuoja Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

 Skelbiama, kad pagal numatytą tvarką, „Tele2“ teiks universaliųjų ryšių paslaugas Šalčininkų rajono ir Ignalinos rajono savivaldybių teritorijose, „Telia Lietuva“ – Švenčionių rajono ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose, o „Bitė Lietuva“ – Pagėgių savivaldybėje.<br> 123rf nuotr.
 Skelbiama, kad pagal numatytą tvarką, „Tele2“ teiks universaliųjų ryšių paslaugas Šalčininkų rajono ir Ignalinos rajono savivaldybių teritorijose, „Telia Lietuva“ – Švenčionių rajono ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose, o „Bitė Lietuva“ – Pagėgių savivaldybėje.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 3, 2023, 11:44 AM

„Vienas iš pagrindinių universaliųjų paslaugų reikalavimų – užtikrinti, kad visi vartotojai turėtų įperkamą pakankamą prieigą prie plačiajuosčio interneto ir kalbinio ryšio paslaugų fiksuotoje vietoje. Kaip kažkada elektra, taip dabar elektroniniai ryšiai yra vienas svarbiausių mūsų pažangos variklių. Nuosekliai judame link gigabitinės visuomenės, dėl to negalime nei vieno savo šalies gyventojo palikti be ryšio“, – sakė RRT tarybos pirmininkė Jūratė Šovienė. RRT atlikus tyrimą, nustatyta, kad penkiose savivaldybėse – Varėnos, Ignalinos, Šalčininkų ir Švenčionių rajono bei Pagėgių savivaldybėse – operatorių valdomi tinklai dengia mažiau nei 95 proc. visų atitinkamoje savivaldybėje esančių gyvenamųjų patalpų.

Skelbiama, kad pagal numatytą tvarką, „Tele2“ teiks universaliųjų ryšių paslaugas Šalčininkų rajono ir Ignalinos rajono savivaldybių teritorijose, „Telia Lietuva“ – Švenčionių rajono ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose, o „Bitė Lietuva“ – Pagėgių savivaldybėje.

Taip pat universaliųjų elektroninių ryšio paslaugoms nustatytos kainų ribos: nepasiturintiems ar socialines paslaugas gaunantiems gyventojams – ne daugiau nei 8,92 Eur/mėn., kitiems gyventojams – ne daugiau nei 26,77 Eur/mėn. Pažymima ir tai, kad operatorių paslaugos turi užtikrinti ne mažesnę nei 10 Mbps gaunamojo ir ne mažesnę nei 1 Mbps siunčiamojo ryšio duomenų perdavimo spartą, suteikti bent 1 GB duomenų per mėnesį ir bent 200 min. skambučiams.

„Tokiu būdu šių savivaldybių gyventojams užtikrinsime pakankamą prieigą prie interneto ir kalbinio ryšio paslaugų. Paslaugas operatoriai įpareigoti suteikti visiems universaliąsias elektroninių ryšių paslaugas pageidaujantiems gauti vartotojams“, – pabrėžė RRT tarybos pirmininkė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.