Įspūdinga: ukrainiečių tankas „Leopard“ patyrė tikrą pragarą ir pademonstravo neįtikėtiną atsparumą

2025 m. sausio 27 d. 08:23
Lrytas.lt
Ukrainiečių tankas „Leopard 1A5“, kuriam neseniai buvo įdiegtos papildomos apsaugos priemonės, mūšio fronto linijoje metu atlaikė kelias rusų FPV dronų atakas.
Daugiau nuotraukų (1)
Portalas „Militarnyj“ pranešė, kad tankas, stovėjęs miškingoje vietovėje, tapo Rusijos smogiamųjų dronų taikiniu. Jis patyrė tris tiesioginius pataikymus į priekinį šarvą ir dar du smūgius į kairįjį šoną bei užpakalinę dalį. Nepaisant puolimo, „Leopard 1A5“ pats pajudėjo iš pradinės pozicijos, kad išvengtų pavojaus zonos.
Tačiau pasiekęs kelią tankas dėl nežinomų priežasčių trumpam sustojo – ir sustojimo metu patyrė dar tris pataikymus į variklio skyriaus stogą. Stebėtina, kad pažeidimai nesutrikdė variklio – ir tankas galėjo tęsti judėjimą. Tik du vėlesni smūgiai toje pačioje vietovėje galiausiai imobilizavo transporto priemonę ir, kaip pranešama, sukėlė gaisrą.
Ukrainiečių įgulos atkaklumas išlaikant tanko kontrolę per apšaudymą pabrėžia jų pasiryžimą apsaugoti savo karinę techniką. Nors dabartinė įgulos būklė nežinoma, analitikai mano, kad įgula greičiausiai liko gyva – nes smūgiai buvo nukreipti į toli nuo įgulos pozicijos esančius skyrius.
Laiko tarpai tarp dronų atakų galėjo suteikti įgulai galimybę saugiai evakuotis.
Atsižvelgiant į tai, kad „Leopard 1A5“ buvo sukurtas 1960 m., kai jis buvo kuriamas orientuojantis į mobilumą ir ugnies galią, o ne į stiprią šarvuotą apsaugą. Netikėtai tvirtas tanko veikimas šiuolaikinio bepiločių orlaivių karo sąlygomis buvo paaiškintas reikšmingomis Ukrainos inžinierių atliktomis modifikacijomis.
Ukrainos inžinieriai sukūrė išsamią papildomą „Leopard 1A5“ apsaugos sistemą, skirtą specializuotoms greitaeigių atakos dronų keliamoms grėsmėms. Į patobulinimus įėjo dinaminiai reaktyviniai šarvų blokai, apsauginiai tinkleliai ir grotelės pažeidžiamose vietose – pavyzdžiui, galiniame variklio skyriuje. Šie patobulinimai padėjo sušvelninti dronų smūgių poveikį. Reaktyviniai šarvai neutralizavo skvarbųjį kumuliacinių šaudmenų poveikį, o apsauginis tinklelis ir grotelės atrėmė arba sugėrė smūgius, kurie priešingu atveju būtų sukėlę kritinę žalą.
Ekspertai mano, kad be šių patobulinimų bazinis „Leopard 1A5“ greičiausiai būtų buvęs sunaikintas per pirmuosius smūgius, o jo įgula galėjo žūti, rašo „Defence Blog“.
karinė technikatankaitankas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.