Šis smūgis buvo traktuojamas kaip pirmasis rusiškos sistemos „S-350“ sunaikinimas. Nurodyta jos vertė – 135 mln. dolerių. Tačiau reikia pažymėti, kad rusams tai nebuvo pirmas šio tipo „žemė-oras“ raketų sistemos praradimas.
Verta prisiminti, kad 2023 m. gruodį Ukrainos nacionalinės gvardijos kariai dronu pirmą kartą sunaikino naujausios priešlėktuvinės gynybos sistemos „S-350“ paleidimo įrenginį. 2024 m. vasarį rusų sistema „S-350“ pirmą kartą istorijoje dėl minos sprogimo prarado oro gynybos sistemos paleidimo įrenginį.
Galima sakyti, kad naujausias rusų sistemos „S-350“ praradimas, užfiksuotas vaizdo įraše, yra mažiausiai trečias nuo Rusijos plataus masto karo prieš Ukrainą pradžios:
Remiantis „The Military Balance 2024“, praėjusių metų pradžioje Rusijos kariuomenė galėjo turėti tik šešis „S-350“ paleidimo įrenginius. Atsižvelgiant į tai, stebina, kad rusai tokį retą kompleksą naudoja fronto zonoje.
Be to, remiantis viešai prieinamais duomenimis, 2022 m. buvo užfiksuotas „S-350“ panaudojimas Taganrogo aerodromui dengti, o 2023 m. birželį rusai panaudojo retą „S-350“ Putino saugumui užtikrinti Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume.
Atsižvelgiant į tai, gali stebinti, kad rusai pradėjo naudoti tokią retą sistemą fronto zonoje. Iš pirmo žvilgsnio tai galima paaiškinti paprastai: rusai turi problemų dėl oro gynybos įrangos trūkumo.
Tačiau visai įmanoma, kad situacija yra kur kas sudėtingesnė: rusiškų sistemų „S-350 Vitiaz“ dislokavimą fronto zonoje lemia tai, kad rusai kuria savotišką priešlėktuvinių raketų „užuolaidą“, skirtą kovoti su Ukrainos aviacija ir tolimojo nuotolio bepiločiais orlaiviais. Tačiau šios „uždangos“ veiksmingumas okupantams – nevienareikšmiškai sėkmingas.
Kiek žinoma, „S-350“ vienu metu gali apšaudyti iki aštuonių taikinių, kurių atstumas aerodinaminių taikinių atveju siekia siekia iki 60 kilometrų, o balistinių taikinių – iki 30 kilometrų. Diviziją sudaro 12 paleidimo įrenginių, kurių kiekviename yra po 12 priešlėktuvinių raketų, rašo „Defence Express“.