Nuotraukas Varšuvos, Gdansko ir dalies Karpatų kalnų – Tatrų – paskelbė Lenkijos gynybos ministras Vladislavas Kosiniakas-Kamyszas.
Šiuo metu palydovas ruošiamas pilnai eksploatacijai ir perdavimui kariuomenei.
„Militarnyj“ rašo, kad lapkričio 28 d. kompanija „SpaceX“ įvykdė misiją „Transporter-15“, iškeldama į orbitą palydovą „ICEYE“, skirtą Lenkijos kariniams poreikiams.
Jis yra įrengtas sintetine diafragma (SAR) ir tapo sutarties, kurią 2025 m. gegužės mėn. pasirašė Lenkijos gynybos ministerija, įgyvendinimo pradžia.
„ICEYE“ gali fiksuoti vaizdus, kurių skiriamoji geba siekia iki 25 cm, nepriklausomai nuo paros laiko ar oro sąlygų. Kiekvienas toks palydovas sveria apie 85 kg ir veikia žemoje Žemės orbitoje, apie 500–600 km aukštyje.
Palydovai palaiko kelis fotografavimo režimus: „Spotlight“ – maksimaliai detalizuotam mažų plotų fotografavimui, „Stripmap“ – ilgų teritorijos juostų fotografavimui ir „ScanSAR“ – plataus kampo fotografavimui su mažesniu detalumu.
