Kaip išgelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten, kur kyla rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui.

Telefonai dažniausiai maudosi vasarą, kai norimoms akimirkoms užfiksuoti lietuviai išmanųjį pasiima visai arti vandens.<br>D.Lauručio nuotr.
Telefonai dažniausiai maudosi vasarą, kai norimoms akimirkoms užfiksuoti lietuviai išmanųjį pasiima visai arti vandens.<br>D.Lauručio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 27, 2016, 12:25 PM, atnaujinta May 20, 2017, 1:40 PM

1. Kuo greičiau ištraukite iš vandens. Tai, kiek telefonas praleis laiko vandenyje, iš esmės lemia, ar dar bus galima jį išgelbėti. Akimirksniu jį ištraukę iš vandens užtikrinsite, kad galbūt vanduo neprasiskverbė į svarbias įrenginio dalis.

2. Iškart įrenginį išjunkite. Paliktas džiūti įjungtas mobilusis telefonas yra pasmerktas niekada nebeveikti, todėl svarbu tik ištraukus telefoną išjungti jo maitinimą.

3. Išimkite visas detales. Kitas žingsnis yra atidaryti telefono nugarėlę ir atskirti visas dalis – bateriją, atminties kortelę, SIM kortelę. Tokiu būdu visi išmanųjį telefoną sudarantys komponentai išdžius geriausiai. Tiesa, visų išmaniųjų telefonų išardyti visiškai nepavyks. Modeliuose, kuriuose negalima atidaryti nugarėlės ir išimti baterijos, teliks atskirti kitas detales – minėtas atminties ar SIM korteles.

4. Padėkite ant drėgmę sugeriančios medžiagos. Turbūt, pats svarbiausias etapas yra visas atskiras detales ir telefono korpusą padėti ant drėgmę sugeriančios medžiagos – šluosčių, rankšluosčio, tualetinio popieriaus. Taip pat tokiu atveju gelbsti ryžiai, avižiniai dribsniai, silikagelis (dažnai randamas batų ir kitų pirkinių dėžėse), ar specialios, būtent tokioms situacijoms, skirtos medžiagos.

5. Bandykite telefoną įjungti po protingo laiko tarpo. Telefonui išdžiūti prireikia apie 24 val. drėgmę sugeriančioje medžiagoje, po to telefoną galima surinkti ir bandyti įjungti. Jei šis veikia, vadinasi, metodai padėjo, jei ne – turbūt, vanduo jau pažeidė telefoną taip stipriai, kad teks keisti neveikiančias detales.

Ko nereiktų daryti?

Lietuviai daro esminę klaidą, kai ką tik sušlapusį telefoną staigiai čiumpa ir grubiais judesiais bando jį išrinkti. Reikėtų elgtis priešingai – telefoną pakelti lėtai, jo nevartyti ir atsargiai pradėti ardymo procesą – tuomet vanduo nepateks į kitas detales.

Kitas netinkamas metodas – telefono džiovinimas plaukų fenu. Tai nėra geras būdas, nes bet kokia šiluma žeidžia telefono mikroschemas ir skatina jų koroziją.

Galima apsisaugoti ir iš anksto

„Sušlapęs telefonas yra vienas dažniausiai pasitaikančių telefonų gedimų kartu su ekrano skilimu. Telefonai dažniausiai maudosi vasarą, kai norimoms akimirkoms užfiksuoti lietuviai išmanųjį pasiima visai arti vandens“, – teigė „Bitė Lietuva“ išmaniųjų mokyklos ekspertas Egidijus Adomkaitis.

Dirbantiems rizikos zonose ar mėgstantiems ekstremalias pramogas jis patarė rinktis šioms sąlygoms skirtus telefonus: „Kai labai dažnai susiduriama su kiek pavojingesnėmis sąlygomis, klientams rekomenduojame tvirtus, smūgiams ir vandeniui atsparius telefonus „CAT“. Jei tiesiog ieškoma vandeniui patvaresnių modelių, siūlome konkrečius „Sony“ ar „Samsung“ išmaniuosius įrenginius.“

Nenorintiems rinktis šių modelių, E.Adomkaitis siūlo telefono apsaugą arba draudimą: „Ši sparčiai populiarėjanti paslauga leidžia jaustis tikrai užtikrintai ne tik nuo vandens incidentų, bet ir nuo smūgių ar ekrano įskilimų. Galiausiai, vykstantiems poilsiauti ar dirbti šalia vandens telkinio labai paprasta, bet efektyvi priemonė – neperšlampamas maišelis.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.