Iš ko pagamintas sniegas filmuose? Kas iš tiesų krenta iš dangaus Holivude?

Orų paprastai neužsakysi, kad ir kaip to prireiktų. Filmai, kuriuose vaizduojama žiema, filmuojami ne vieną mėnesį ir ne vienoje vietoje. Kartais žemę tenka padengti savo sniegu, o kartais reikia priversti snaiges kristi iš dangaus. Bet iš ko tas sniegas pagamintas? Kuo sninga Holivudo studijose?

 1946-ųjų filme „It‘s a wonderful life“ sniegas buvo pagamintas iš vandens, muilo ir „Foamite“ putų
 1946-ųjų filme „It‘s a wonderful life“ sniegas buvo pagamintas iš vandens, muilo ir „Foamite“ putų
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 23, 2018, 1:43 PM

Šios problemos filmų kūrėjus kankina nuo XX a. pradžios. Tais laikais, kai cheminių medžiagų poveikis aplinkai ir žmonėms buvo menkai suprantamas, buvo naudojamos įvairios išbalintos medžiagos. Dažnai buvo pasitelkiami pigūs išbalinti kukurūzų dribsniai, kurie juodai baltose juostose atrodydavo gana įtikimai. Taip pat buvo naudojamas kalcio chloridas – kuris dirgina odą, akis, kenkia kvėpavimo takams. Šios medžiagos nebuvo labai geros – kalcio chloridas erzino žmones, o balikliu apdorotus kukurūzų dribsnius rydavo gyvūnai.

1946-ųjų filmas „It‘s a wonderful life“ (liet. „Tas nuostabus gyvenimas“) yra absoliuti šventinė klasika, kurioje taip pat netrūksta sniego. Šis sniegas buvo pagamintas iš vandens, muilo ir „Foamite“ putų, įprastai skirtų cheminiams gaisrams gesinti. Šis mišinys buvo pučiamas per didžiulius ventiliatorius, kurie jį paskleisdavo mažomis snaigėmis, kurios krito plačiai ir atrodė pakankamai įtikinamai. Geriausia tai, kad šis netikras sniegas beveik visiškai nekenkė aplinkai.

Įvairūs putų mišiniai sniegą imituoja ir šiandien. Problema su jais ta, kad ant aktorių veidų krentančios snaigės netirpsta, net jei nusileidžia tiesiai prie burnos – tai neatrodo labai realistiškai. Todėl kartais, kai aktoriai filmuojami stambiu planu, naudojamos tikros sniego mašinos – panašios, kokias rastumėte prie slidinėjimo takų.

Aišku, sniegas gaminamas ir kitomis priemonėmis – priklausomai nuo norimo efekto. 1965 filme „Doctor Zhivago“ (liet. „Daktaras Živago“) buvo norima sukurti apšerkšnijusio ir sniegu padengto interjero vaizdą. Tam panaudotas vaškas ir marmuro dulkės. 1978-ųjų „Supermene“ buvo norima sukurti plaukiančių ledo lyčių įspūdį, todėl pasitelktas polistirolas ir smulki balta druska. Tai nebuvo geras sprendimas – korozinės druskos savybės vertė komandą jaudintis dėl įrangos saugumo. 2004-ųjų „The Day After Tomorrow“ (liet. „Diena po rytojaus“) pareikalavo didžiausio kūrėjų kūrybiškumo – sniegas šiame filme yra pagamintas iš perdirbto popieriaus: tai visiškai saugi ir aplinkai nežalinga technologija, kuri kino industrijoje naudojama gana dažnai.

Taigi, saugus ir įtikinamas žiemos vaizdavimas filmuose reikalauja daugybės netradicinių sprendimų ir kūrybiškumo. Tačiau kaltas ne tik sniegas. Štai 1983-iųjų juostoje „A Christmas Story“ (liet. „Kalėdų istorija“) vaizduota, kaip prie stulpo prišąla vieno vaiko liežuvis. Nors šios filmo scenos buvo filmuotos tikroje mokykloje tikros žiemos metu, niekas nebūtų drįsęs taip nuskriausti jaunojo aktoriaus. Todėl stulpe buvo mažytė skylutė su paslėptu siurbtuku – liežuvį laikė tik nedidelis neigiamas slėgis, o pats stulpas net nebuvo šaltas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.