Prasideda 17-osios kasmetinės „L’Oréal Baltic“ programos „Moterims moksle“ paraiškų priėmimas

2021 m. vasario 1 dieną „L’Oréal Baltic“ pradeda paraiškų tarptautinės programos „Moterims moksle“ (angl. „For Women in Science“) priėmimo procesą trijose Baltijos šalyse. 17 kartą Latvijoje ir penktą kartą Lietuvoje bei Estijoje septynioms Baltijos šalių mokslininkėms, įvertinant jų indėlį į mokslą, bus skirtos 6 tūkst. eurų premijos. Be to, trys apdovanojimus pelniusios mokslininkės, po vieną iš kiekvienos Baltijos šalies, bus nominuotos prestižiniam „L’Oréal-UNESCO For Women in Science“ kylančių talentų apdovanojimui.

 2021 m. vasario 1 dieną, „L’Oréal Baltic“ pradeda paraiškų tarptautinės programos „Moterims moksle“ (angl. „For Women in Science“) priėmimo procesą trijose Baltijos šalyse.<br> 123rf iliustr.
 2021 m. vasario 1 dieną, „L’Oréal Baltic“ pradeda paraiškų tarptautinės programos „Moterims moksle“ (angl. „For Women in Science“) priėmimo procesą trijose Baltijos šalyse.<br> 123rf iliustr.
  Praėjusiais metais Lietuvoje buvo apdovanotos doktorantė Dominyka Dapkutė bei Dr. Rima Budvytytė.<br>T. Kaunecko nuotr.
  Praėjusiais metais Lietuvoje buvo apdovanotos doktorantė Dominyka Dapkutė bei Dr. Rima Budvytytė.<br>T. Kaunecko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Feb 1, 2021, 4:10 PM

„Labai džiaugiuosi, kad nepaisant pandemijos sąlygų, konkursas šiemet vėl prasideda. Manau, kad ši programa nepaprastai motyvuoja jaunąsias tyrėjas. Taip pat labai malonu, kad išplečiamas galimų pareiškėjų mokslinių tyrimų ratas. Tikiuosi, kad ši programa bus labai sėkminga – netgi dar labiau, nei ankstesniais metais“, – sako Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Jūras Banys.

Nuo šių metų vasario 1 iki kovo 21 dienos Baltijos šalių mokslininkės yra kviečiamos teikti paraiškas „Moterims moksle“ programai internetinėje svetainėje forwomeninscience.com.

Atidžiai įvertinus Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokslininkių pateiktas paraiškas, po vieną apdovanojimą kiekvienoje iš Baltijos šalių bus skirta mokslų daktarėms iki 40 metų amžiaus, taip skatinant jų mokslinius pasiekimus gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų srityse. Papildomai bus skirtos dvi premijos Latvijos ir po vieną Lietuvos bei Estijos doktorantėms iki 40 metų amžiaus, taip skatinant užbaigti jų vykdomus disertacijų tyrimus gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų srityse.

Už indėlį į mokslą per ketverius programos Lietuvoje metus jau buvo apdovanotos šešios Lietuvos tyrėjos. Praėjusiais metais Lietuvoje buvo apdovanotos doktorantė Dominyka Dapkutė bei Dr. Rima Budvytytė.

„Šios pandemijos akivaizdoje kaip niekada supratome mokslo pažangos svarbą. Skatinu dalyvauti „Moterims moksle“ programoje, nes tai yra puiki motyvacija tęsti pradėtus darbus, būdas pritraukti daugiau dėmesio atliekamiems moksliniams tyrimams ir apie juos papasakoti platesniam klausytojų ratui. Programa suteikia daug vertingos patirties, o labiausiai malonu tapti sektinu pavyzdžiu mergaitėms. Tai tikrai yra ta vienintelė galimybė gyvenime, kuria reikia pasinaudoti“, – teigia biofizikos krypties doktorantė VU GMC ir jaunesnioji mokslo darbuotoja Biomedicininės fizikos laboratorijoje Nacionaliniame vėžio institute Dominyka Dapkutė, kurios atliekami tarpdisciplininiai tyrimai yra skirti dabartinių vėžio diagnostikos ir terapijos trūkumų šalinimui, o tai gali reikšmingai prisidėti prie nesibaigiančios kovos su vėžiu, taip pat pateikti novatoriškų įžvalgų fundamentiniame lygmenyje.

„Šis apdovanojimas man suteikė pasitikėjimo savimi ir vertės mano vykdomiems tyrimams bei įgalino pasidalinti mokslo žiniomis su visuomene. Aš raginu dalyvauti „Moterims moksle“ programoje, kuri atlieka svarbią misiją, skatindama moteris vykdyti mokslinę veiklą ir pabrėžti jų išskirtinumą“, – sako Dr. Rima Budvytytė, VU GMC biochemijos instituto bioelektrochemijos ir biospektroskopijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja, kuri praėjusiais metais buvo pripažinta už tyrimus, siekiant išsiaiškinti galimus veiksnius, susijusius su molekulinio lygio biocheminiais ir biofizikiniais vyksmais, sukeliančiais arba skatinančiais neurodegeneracines ligas, tokias kaip Alzheimerio ir Parkinsono ligos.

Latvijoje programą įsteigė „L’Oréal Baltic“ draugijos globėja, buvusi Latvijos Respublikos Prezidentė (1999-2007 m.) Vaira Vykė-Freiberga. Šiandien programa „Moterims moksle“ yra įgyvendinama bendradarbiaujant su Latvijos, Estijos ir Lietuvos mokslų akademijomis ir nacionalinėmis UNESCO komisijomis šiose šalyse.

Tai vienintelė paramos programa dedikuota mokslininkėms Baltijos šalyse. Ši programa skatina Baltijos šalių mokslininkių profesinį tobulėjimą, padėdama joms siekti naujų tikslų ir kurti naudą tiek mokslo, tiek visuomenės labui.

Tarptautinė „Moterims moksle“ programa buvo pradėta 1998 metais. Nuo tada „L’Oréal“ įmonių fondas ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO įsipareigojo padidinti moterų vykdančių mokslinius tyrimus skaičių. Pastaruosius dvidešimt dvejus metus programa veikia tam, kad pagerbtų ir lydėtų moteris tyrėjas jų svarbiausiais gyvenimo momentais, reikšmingai prisidedant prie mokslo raidos ir lyčių lygybės šioje srityje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.