ES gali „artimiausiomis dienomis“ pradėti geriamojo vaisto nuo COVID-19 vertinimą Pranešė, kiek tai gali užtrukti

Europos Sąjungos vaistų priežiūros tarnyba artimiausiomis dienomis gali pradėti JAV farmacijos įmonės „Merck“ sukurto geriamojo vaisto nuo COVID-19 vertinimą, antradienį pranešė aukšto rango pareigūnas.

 Europos Sąjungos vaistų priežiūros tarnyba artimiausiomis dienomis gali pradėti JAV farmacijos įmonės „Merck“ sukurto geriamojo vaisto nuo COVID-19 vertinimą, antradienį pranešė aukšto rango pareigūnas.<br> 123rf nuotr.
 Europos Sąjungos vaistų priežiūros tarnyba artimiausiomis dienomis gali pradėti JAV farmacijos įmonės „Merck“ sukurto geriamojo vaisto nuo COVID-19 vertinimą, antradienį pranešė aukšto rango pareigūnas.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 6, 2021, 2:40 PM, atnaujinta Oct 6, 2021, 2:41 PM

Praėjusią savaitę „Merck“ pranešė, jog įrodyta, kad jos sukurtas antivirusinis preparatas „Molnupiravir“ 50 proc. sumažina hospitalizacijos dėl COVID-19 atvejų skaičių ir priartina prie pasaulio svajonės turėti vaistą pandemiją sukėlusiam koronavirusui gydyti.

„Galiu pasakyti, kad tikrai svarstysime, ar artimiausiomis dienomis pradėti tolesnę šio vaisto ekspertizę“, – žurnalistams sakė Europos vaistų agentūros (EVA) vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleri .

Pasak M. Cavaleri, Amsterdame įsikūrusi agentūra žino apie „aukščiausius rezultatus, apie kuriuos praneša kompanija“.

„Merck“ pranešė, kad klinikinių bandymų su 770 pacientų rezultatai parodė, kad tarp pacientų, vartojusių vaistą, mirčių nebuvo, nors placebą gavusioje grupėje registruoti aštuoni mirties atvejai.

Atlikdama išsamų vertinimą EMA gali pagreitinti vaistų patvirtinimo procedūrą, išnagrinėjusi duomenis apie vaistų saugumą ir veiksmingumą ir nelaukdama, kol gamintojas pateiks oficialią paraišką leidimui gauti.

Patvirtinimas gali užtrukti keletą mėnesių.

„Merck“ tabletės yra vertinamos kaip galimas proveržis COVID-19 terapijoje, nes iki šiol naudoti gydymo preparatai – kitaip nei prevencijai naudojamos vakcinos – buvo skiriami į veną.

EVA taip pat suteikė daugiau vilčių, kad revakcinacijai naudojamos pastiprinamosios vakcinų dozės gali užtikrinti ilgalaikę apsaugą nuo COVID-19.

Pirmadienį agentūra pritarė siūlymui 18 metų ir vyresnius asmenis ES skiepyti „Pfizer/BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 pastiprinamąja doze, praėjus mažiausiai šešiems mėnesiams po antrosios dozės, baiminantis, jog ilgainiui vakcinos apsauga nuo viruso mažėja.

„Bent jau su šia vakcina pastebėjome, kad imuninis atsakas iš tiesų yra daug didesnis nei matėme po antrosios dozės, – sakė M. Cavaleri. – Tai reiškia, kad potencialiai mes turėsime gana daug neutralizuojančiųjų antikūnų, ir gerokai ilgiau nei šešis mėnesius.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.