Neįtikėtinas pasiekimas – pasitelkus dirbtinį intelektą, pagerintos kai kurios smegenų funkcijos

Ateitį prognozuojantys žmonės kartais spėlioja, kada dirbtinis intelektas veiks geriau už žmogaus protą. Galbūt kada nors taip ir nutiks, bet kol kas DI gali tik pagerinti kai kurias smegenų funkcijas.

 Dirbtinis intelektas padėjo išanalizuoti  duomenis ir parengti elektrinės smegenų stimuliacijos planą.<br> 123rf iliustr.
 Dirbtinis intelektas padėjo išanalizuoti  duomenis ir parengti elektrinės smegenų stimuliacijos planą.<br> 123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 20, 2021, 8:24 PM

Naujame tyrime JAV buvo ieškoma naujų būdų padėti nuo epilepsijos kenčiantiems žmonėms. 12 pacientų, kuriems buvo atlikta smegenų operacija, tapo naujos procedūros bandymų subjektais. Į jų smegenis chirurgai implantavo šimtus mažyčių elektrodų, kurie pirmiausia tyrinėjo elektrinius signalus smegenyse – ieškodami, kurioje smegenų dalyje kyla traukuliai. Mokslininkai atsekė, kad dalis signalų trūkumų/trukdžių kyla vadinamoje vidinėje kapsulėje, kuri, kaip manoma, yra atsakinga už protinių galimybių valdymą. Pavyzdžiui, ši dalis mums padeda pereiti nuo vienos užduoties prie kitos.

Dirbtinis intelektas padėjo išanalizuoti gautus duomenis ir parengti elektrinės stimuliacijos planą. Mažytė, nejuntama elektrinė stimuliacija smegenyse, kaip teigia mokslininkai, turėtų padėti žmonėms vėl pasijusti savo protinių galimybių valdytojais.

Labai svarbu pabrėžti, kad šiuo atveju dirbtinis intelektas nepapildė smegenų funkcijų. Jis tiesiog padėjo surasti būdus, kaip geriausia stimuliuoti smegenis mažais elektriniais impulsais. Taip pat reikėtų dar kartą paminėti ir tai, kad tikslas nebuvo paversti žmones protingesniais – smegenų elektrostimuliacija yra gydymo, o ne antgamtinių galių suteikimų būdas.

Tačiau ši sistema nėra skirta tik epilepsijai. Mokslininkai kaip pavyzdį mini depresija sergančius žmones. DI galėtų nustatyti vietas, kurių stimuliavimas padėtų žmonėms atgauti kontrolę. Paprastai tariant, tai yra įrankis, kuris leidžia diagnozuoti signalų trūkumus smegenyse ir parinkti geriausius stimuliacijos taškus ištaisyti tokiai situacijai.

Mokslininkai teigia, kad tai galėtų būti visiškai naujas būdas gydyti protinės sveikatos sutrikimus, įskaitant depresiją ir nerimą.

Anksčiau elektrostimuliacija sėkmingai bandyta gydant Parkinsono ligą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.