Pasienis išmanėja: į e.eiles rikiuos vis daugiau vairuotojų

Kybartų pasienio kontrolės punktas – kol kas vienintelis, kuriame vairuotojai gali iš anksto internetu rezervuoti eilę. Tačiau tikimasi dar iki šių metų pabaigos suspėti elektroninių eilių rikiavimo sistemą įdiegti Medininkų poste. Kitąmet galimybė užsiimti e.eilę turėtų būti penkiuose punktuose: be jau minėtųjų turėtų prisidėti Lavoriškės, Šalčininkai ir Panemunė.

Daugiau nuotraukų (1)

Simona Viltrakytė

Nov 22, 2013, 5:05 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 5:19 AM

„Linavos“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius sako, kad iš vežėjų kalbų apie rimtas e.eilių problemas neteko girdėti. Tiesa, pašnekovo teigimu, reikia turėti galvoje, kad šiame punkte ir anksčiau vežėjai ilgam neįstrigdavo. Priešingai nei ant rytinės Lietuvos-Rusijos sienos.

„Svarbiausia, kad vežėjai nepiktnaudžiautų. Estijoje, Narvoje, buvo problema, kad Vokietijoje pakrauto automobilio vairuotojas iš karto užsiregistruodavo e.eilėje ir per punktą Estijoje po dviejų parų pravažiuodavo išsyk. O tas, kuris sunkvežimį pasikraudavo pačioje Estijoje, pasienyje turėdavo pralaukti parą. Tikiuosi, kad Lietuvoje tokių cirkų nebus“, - lrytas.lt kalbėjo A.Kondrusevičius.

Užsiregistravus į e.eilę laukti savo laiko sienai kirsti nebūtina stovint pasienyje. Tą galim padaryti pasirinktoje vietoje arba keliones planuoti iš anksto.

Kol kas e.eilė Kybartų pasienio kontrolės punkte tarp vairuotojų nėra populiari. Pavyzdžiui, jei spalį lengvųjų automobilių per šį postą pravažiavo 10,5 tūkst., sunkiojo transporto – 5,3 tūkst., tai tik 835 lengvieji ir 231 sunkvežimis registravosi e.eilėje.

Pirmąjį mėnesį, kai sistema tik pradėjo veikti – liepą, į e.eilę stojo 570 lengvųjų ir 102 sunkiosios transporto priemonės, rugpjūtį atitinkamai 980 ir 164, rugsėjį – 403 ir 78.

„Daug besinaudojančių e.eile tikriausiai nėra dėl to, kad Kybartų pasienio kontrolės poste ir taip nebūdavo eilių, kurios priverstų žmones galvoti, kaip jas sutrumpinti“, - svarstė Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovas Arnoldas Tvaronavičius.

Tikimasi spėti dar šiais metais sudaryti galimybę į e.eilę registruotis ir vairuotojams, kertantiems Medininkų postą. Tačiau čia keblumų kyla dėl to, jog prie šio punkto nėra įrengtos automobilių laukimo aikštelės.

Vis dėlto, kaip lrytas.lt aiškino A.Tvaronavičius, jei sistema pradės veikti, vairuotojai bus rikiuojami į eilę. Tik savo laiko, kurį buvo pasirinkę kirsti sieną, turės laukti ne aikštelėje, o stovėdami ant kelio.

Laukimo aikštelė, kurioje galės apsistoti eilės važiuoti per Medininkų postą laukiantys vairuotojai, jau pradėta įrengti. Tiesa, tai – privačios investicijos. Už jas 4 km atstumu nuo pasienio punkto įrengta aikštelė turėtų pradėti veikti kitų metų liepą.

Kada atsiras valstybei priklausanti laukimo aikštelė, nežinia. Aplink Medininkų postą – privačios valdos, su pasienio punktu ribojasi keturi privatininkai. Kad būtų galima įrengti aikštelę, reikia parengti detalųjį planą, paimti žemę visuomenės poreikiams, atlikti projektavimo darbus.

„Valstybei reikės išpirkti žemę aplink postą, nes Medininkų punkto pralaidumas yra mažesnis nei faktiškai pravažiuojantis srautas. Problemai spręsti tikimės gauti finansavimo iš naujojo 2014-2020 m. ES lėšų laikotarpio“, - pasakojo Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovas.

Kol kas registracija į e.eilę tinklapiuose www.ltsiena.lt, www.ltborder.lt nekainuoja. Tačiau, kaip sakė pašnekovas, kai baigsis laukimo aikštelės Kybartuose rekonstrukcija – įsikurs kavinė, parduotuvė, skalbykla, prieiga prie interneto, atsiras ir trijų litų mokestis už transporto priemonės įrašymą į e.eilę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.