„Apple“ sumažina savo vaikus – naujieji „iPhone“ ir „iPad Pro“

2016 m. kovo 21 d. 17:52
Kovo 21 d. susirinkusi į „Apple“ renginį „Cupertino“ salėje San Franciske (JAV) minia puikiai žinojo – šiandien kompanija pristatys sumažintą „iPhone SE“, sumažintą „iPad Pro“ ir, aišku, pakalbės apie didžiulius pasiekimus. Bet gandų metas jau baigėsi – štai kas čia pristatyta iš tiesų.
Daugiau nuotraukų (17)
Ilga įžanga
Pirmiausia, kompanijos vadovas Timas Cookas paminėjo, kokie „Apple“ įrenginiai yra saugūs.
„Turime daugiau negu milijardą veikiančių įrenginių – tai reiškia didžiulę atsakomybę. Nesitikėjome atsidurti tokioje padėtyje – kovoti su savo pačių vyriausybe. Mes jaučiame atsakomybę prieš savo klientus ir prieš savo šalį. Ši problema paveiks mus visus, bet mes nesirengiame trauktis“, – rėžė T. Cookas ir jo žodžius palydėjo publikos plojimai.
Na, taip, jau antradienį turėjo prasidėti klausymai, kur „Apple“ būtų reikėję apginti savo poziciją. Tiesa, po šio pristatymo FTB klausymus atšaukė, pareiškusi, kad dar išmėgins naują būdą, kaip įsilaužti į telefoną.
Toliau „Apple“ viceprezidentė aplinkosaugai Lisa Jackson kalbėjo apie gamtosaugą ir „Apple“ tikslą 100 proc. naudoti atsinaujinančios energijos šaltinius. Šiuo metu jau 93 proc. pasaulyje esančių „Apple“ įmonių naudoja tik tokią energiją. Lieka tikėtis, kad vieną dieną šio plano pradės laikytis ir tie partneriai, kurie realiai gamina „iPhone“.
Dar truputį kažkokių robotų ir štai kompanijos viceprezidentas Jeffas Williamsas išeina kalbėti apie ateitį. „Apple“ įrenginiai padeda tyrėjams rinkti duomenis, atliktas didžiausias Parkinsono ligos tyrimas, studija nustatė, kad yra daugiau antro tipo diabeto formų, negu buvo manoma ir t.t.
Po to video filmukas apie autizmą. Kaip „Apple Watch“ padeda iš anksto nuspėti epilepsijos priepuolius. Įspūdinga.
Taigi – tyrėjų įrankiai, sveikatos įrankiai, rūpybos įrankiai kalba apie tai, kaip ligoninės rūpinasi popieriais, o ne žmonėmis. O štai sveikatos programėlės suteikia visą informaciją tiksliai ir pats valdai savo duomenis.
Bet kol kas jokio naujo įrenginio. Jau 25-ta pristatymo minutė.
Apple Watch“
Tai geriausiai pasaulyje parduodamas išmanusis laikrodis, užtikrina T. Cookas. Ir, aišku, labiausiai mylimas.
„Žmonėms patinka keisti apyrankes. Kas trečias „Apple Watch“ savininkas nuolat keičia laikrodžio apyrankę“, – pradeda T. Cookas ir jau aišku – pristatys naują apyrankę.
Austo nailono, keturių sluoksnių ir kelių skirtingų spalvų „pavasarinė apyrankiu linija“. Ar tikrai laikrodžių gamintojai tiek kalba apie apyrankes?
Laikrodžio kaina – nuo 299 dolerių. O pirmoji technologinė naujiena – krito laikrodžio kaina.
„Apple TV“
Parduotuvėje jau yra 5000 programėlių šiam įrenginiui. Siri, aišku, čia taip pat veikia. Nuo šiol veiks ir „gyvos nuotraukos“. Bet tai nelabai įdomu.
„iPhone SE“
Na, štai, scenoje Gregas Joswiakas, „Apple“ viceprezidentas atsakingas už „iPhone“ ir „iOS“ rinkodarą, kuris iškart griebia jautį už ragų: „Šiandien kalbėsime apie mažą „iPhone“.“
Per 2015 m. buvo parduota 30 mln. „iPhone“ su 4 colių įstrižainės ekranais (suprask – senų). Ir labai daug žmonių vis dar nenusipirko didesnių „iPhone 6“.
„Kaip tikriausiai jau girdėjote, tai – „iPhone SE““, – iškilmingai pristato naują įrenginį.
Atrodo praktiškai, kaip „iPhone 5“, bet pristatantysis tvirtina, kad tai „iPhone 6 S“, tik mažesnis. Viduje 64 bitų A9 procesorius ir M9 judesio procesorius. Ta pati 12 MP raiškos galinė kamera. Jį bus galima įsigyti rožinės ir auksinės spalvų, o „SE“ reikia tarti „esey“.
Kamera turi ir specialius fokusavimo taškus ir 63 MP raiškos panoraminio fotografavimo režimą. Sulėtintas filmavimas iki 240 kadrų per sekundę. Telefonas gali filmuoti 4K raiškos video medžiagą. „Smarkiai pagerinta baterija“, – patikino G.Joswiakas. 
Aišku, LTE ryšys, galimybė kalbėti per LTE ryšį (tai gana reta – red.). Taigi, iš esmės tai „iPhone 6S“, tik neužsiminta, kad čia būtų stipriojo paspaudimo galimybė.
Kaina atrodo tikrai gražiai. 399 doleriai (353 eurai) už 16GB modelį ir 499 doleriai (442 eurai) už 64 GB modelį.
Gana saldus pasiūlymas, kuris ir Lietuvoje turėtų rasti savo pirkėją. JAV pirkėjus įrenginys pasieks kovo 31 d.
Beje, naujausia „iOS 9.3“ versija (atnaujinama nuo dabar) automatiškai keičia atspalvius nakties metu, o slaptažodžiu leis apsaugoti net atskiras žinutes ar įrašus. FTB ateina juodos dienos.
„iPad Pro“
„Apple“ viceprezidentas Philas Schilleris scenoje ir iškart žino už visus – žmonės, anot jo, įsimylėjo „iPad Pro“. Tiesa, nuomones rodo ne šiaip žmonių, o turinio kūrėjų, kuriems šis įrenginys tikrai labai praverčia. Tik, kad tų kūrėjų juk ne milijardai...
Antrasis „iPad Pro“ šeimos narys. 9,7 colių ekranas (kaip ir tikėjomės), mažiau negu 0,5 kg svoris (vienas svaras – to nesitikėjome). Beje, panašu, kad pavadinimas liko tas pats, be jokio žodelio „mini“.
Pasaulyje, kur 600 mln. senesnių nei 5 metai kompiuterių, žmonės, anot P.Schillerio tiesiog privalo atsinaujinti. Keistas noras.
Realiai atrodo, kad šis „Pro“ greičiau skirtas vartotojams, kurie dabar turi „iPad Air“. Smarkiai patobulintas ekranas – neregėta, „Apple“ scenoje kalba apie ekrano technologijas. „Oksido TFT“, foto sulyginimas – žodžiu, taip staigiai neišversiu.
Mums svarbiau, kad ekranas 40 proc. mažiau atspindi šviesą ir yra 25 proc. ryškesnis už „iPad Air 2“. Ekranas mato aplinkos spalvų temperatūra ir paderina savo rodomas spalvas. Atrodo, vyrai čia labai daug dirba naktimis.
Realybėje tai reiškia, kad kartais ekranas viską rodys kiek gelsviau, kartais – kiek melsviau. Išties patogu, jei ne pernelyg aktyviai.
Viduje – keturi garsiakalbiai ir A9X procesorius. Ph.Schilleris procesoriaus galią apibrėžia žodeliu „urzgimas“. Na, gerai – galingai urzgia.
Na, o kadangi tai ne šiaip „iPad“, o „iPad Pro“, prie jo galima įsigyti ir klaviatūrą, ir pieštuką. Štai taip „Apple“ pridėjo prie įrenginio tai, ko Steve'ás Jobsas noriai atsikratė.
Iš šalies įrenginys praktiškai identiškas „iPad Air 2“. Šiek tiek labiau kvadratiniai kampai ir kitaip išdėstytos antenos linijos. Čia įrengta 12 MP galinė kamera, kuri daro viską, ką ir „iPhone SE“ kamera. Įdomu būtų išbandyti 63MP panoramos režimą. Ir vėl nepaminėjo 3D lietimo. Negi neturi?
Planšetinį kompiuterį bus galima įsigyti vieno iš keturių atspalvių (taip, rožinis, auksinis yra). Pigiausias „iPad Pro“ su 32GB vidinės atminties kainuos 599 dolerius (530 eurų). 749 dolerius (663 eurus) reikės suploti už 128GB atmintinę, o brangiausias, su 256GB atmintimi, kainuos 899 dolerius (796 eurus).
JAV pirkėjus ir šis įrenginys pasieks kovo 31 d.
Pristatyti ir du nauji „lightning“ adapteriai – vienas SD kortelės skaitymui, kitas – USB kortelės skaitymui. Ir dar naujas „iPad Pro“ 12,5 colių ekranu, su 256GB vidinės atminties. Šis kainuos 1099 dolerius (973 eurus).
Štai tiek tų naujovių. Nieko stulbinančio, tačiau kaip reta džiugina. Telefonai įperkami ir galingi. O mažesnis „iPad Pro“ su klaviatūra (kas išgalės įsigyti) išties gali ne vienam pakeisti kompiuterį. Tik dėl auksinės rožinės spalvos turiu abejonių.
ApplepristatymasiPhone
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.