„Apple“ pristatė nerealų „MacBook Pro“. Kokių klavišų netekom?

Daugybę metų „Apple“ sulaukia tos pačios kritikos – kad išties nieko naujo nesukuria, kad visi jų pristatomi stebuklai, tik kopijos to, ką jau padarė kiti, kad klesti tik išprotėjusių gerbėjų, dar beprotiškesnių kainų ir jokios laisvės nepripažįstančio uždarumo dėka.

Philas Schilleris atrodo pats susižavėjo naujaisiais „MacBook Pro“. Ir ne veltui.<br>Reuters nuotr.
Philas Schilleris atrodo pats susižavėjo naujaisiais „MacBook Pro“. Ir ne veltui.<br>Reuters nuotr.
T.Cookas prisiminė pirmąjį „Apple“ nešiojamą kompiuterį.
T.Cookas prisiminė pirmąjį „Apple“ nešiojamą kompiuterį.
Taip, naujasis „MacBook Pro“ nebeturi funkcinių klavišų!
Taip, naujasis „MacBook Pro“ nebeturi funkcinių klavišų!
Naujokas su 13 colių ekranu, palyginus su praeitu modelio, gerokai sulyso.
Naujokas su 13 colių ekranu, palyginus su praeitu modelio, gerokai sulyso.
Štai jis – dvigubai didesnis lietimui ir spaudimui jautrus valdymo paviršius.
Štai jis – dvigubai didesnis lietimui ir spaudimui jautrus valdymo paviršius.
Ir neįtikėtinas liečiamas daugiafuncinis pailgas ekranėlis, kuris pakeitė funkcinius klavišus.
Ir neįtikėtinas liečiamas daugiafuncinis pailgas ekranėlis, kuris pakeitė funkcinius klavišus.
„Touch Bar“ galimybės išties rauna stogą – akivaizdu, kartą pamėginęs be jo nenorės gyventi niekas, kas kompiuteriu dirba.
„Touch Bar“ galimybės išties rauna stogą – akivaizdu, kartą pamėginęs be jo nenorės gyventi niekas, kas kompiuteriu dirba.
Piršto atspaudo jutiklis taip pat suteikia daugybę papildomų patogių funkcijų.
Piršto atspaudo jutiklis taip pat suteikia daugybę papildomų patogių funkcijų.
Du ventiliatoriai ir du garsiakalbiai – tai „MacBook Pro“ su 15 colių įstrižainės ekranu.
Du ventiliatoriai ir du garsiakalbiai – tai „MacBook Pro“ su 15 colių įstrižainės ekranu.
15 colių naujoko parametrų palyginimas su buvusiu modeliu
15 colių naujoko parametrų palyginimas su buvusiu modeliu
Visų trijų pristatytų „MacBook Pro“ modelių parametrai (kairysis – be „Touch Bar“), kad daugiau neklausinėtumėt.
Visų trijų pristatytų „MacBook Pro“ modelių parametrai (kairysis – be „Touch Bar“), kad daugiau neklausinėtumėt.
Daugiau nuotraukų (11)

Lrytas.lt

Oct 27, 2016, 9:05 PM, atnaujinta May 10, 2017, 2:12 AM

Tačiau spalio 27 d. San Franciske (JAV) pristatytas naujas nešiojamo kompiuterio modelis bent dalį tų teiginių sumala į miltus – „Apple“ gali!.. Ne tik ausinių lizdą iš „iPhone“, bet ir „Esc“ klavišą iš kompiuterio išėmė!

Pasakėlė vietoj įžangos

Kažkada, seniai seniai, kai Lietuvos žalieji ir valstiečiai ne ministerijas sėkmingai dalinosi, o nesėkmingai mėgino įvairius ką nors draudžiančius referendumus rengti… Žodžiu, 2012 m., „Apple“ pristatė iš esmės patobulintus, galingiausius ir gražiausius savo nešiojamus kompiuterius – trečios kartos „MacBook Pro“ su aukštos raiškos „Retina“ ekranu.

Ir nuo tada įtikėję, kad kompiuterių era baigėsi, o žmonės viską darys su planšetiniais, „Apple“ vadovai visiškai apleido aukštos klasės nešiojamų kompiuterių sritį. Bėgo metai, o „MacBook Pro“ nekito – atnaujindavo tik procesorių.

Ir atėjo neramūs 2016-ieji. Putinas bombarduoja Siriją, pabėgėliai plėšo Europos vienybę, Trumpas sprogdina amerikiečių smegenis. Negerai. Ir prisiminė „Apple“ vadovai, kad ne tik smegenis tuštinančiomis pramogomis žmogus gyvas. Kartais jam, kad rastų ramybę, judant ir rimtai dirbti reikia. O rimtam darbui ne „iPad“, o „MacBook Pro“ reikia. Bet koks gi darbas tokia seniena?

Ir nutarė nesikuklinti – jei jau naujinti geriausią savo kompiuterį, tai taip, kad kitiems tik pernykščių lapų slėptuvėms ieškoti beliktų. Ir atėjo spalio 27-oji – diena, kuomet pasaulis išties pamatė, kokį profesionaliai dirbantį nešiojamą stebuklą „Apple“ pavyko sukurti… Arba, kiek klavišų ir jungčių pavyko išlupti kainos nemažinant.

Obuolys yra OBUOLYS

Prieš išeinant į sceną Timui Cookui parodytas filmukas apie tai, kaip „Apple“ padeda dirbti neįgaliesiems, sukėlė minčių, kad bus pristatytos naujos valdymo galimybės. Ne, pristatė tik naują svetainę skirta sprendimams neįgaliesiems. O toliau įprasta pagyrų valandėlė.

„Tikime, kad jei žmonės galės naudotis mūsų produktais, jie galės keisti pasaulį ir paversti jį geresniu. Ir šiandien turime nuostabių produktų, kuriuos pristatome. Ir pradėsiu nuo kelių naujovių. Pirmoji – „iPhone“, – pradėjo savo kalbą Timas Cookas.

Ne, nesijaudinkite – naujo „iPhone“ šiandien nepristatė. Užtat pasigyrė, kaip žmonės džiaugiasi „iPhone 7“, kad jis turi geriausią kamerą, geriausias funkcijas ir labiausiai žavi vartotojus iš visų „Apple“ gamintų telefonų. Nieko nuostabaus – juk tam ir kuria naujus modelius.

„Apple Pay“ jau veikia Japonijoje. Na, mums tai itin svarbu. Žemėlapiai jau rodo net Japonijos požeminių perėjų tinklus. Irgi labai svarbu. „Apple“ laikrodis yra geriausias? Būtų itin keista išgirsti kažką kito.

Ir, štai, pagaliau Timas Cookas žada pristatyti naujoves… Ne, kol kas „Apple TV“ programėlių skaičiaus augimas (jų jau 8000, per 2000 žaidimų), filmai ir kiti smagūs dalykai.

Na, apie tai užteks, laukiu nešiojamų kompiuterių.

„Naujas aukso standartas nešiojamiems kompiuteriams“

„Šiais metais suėjo 25 metai nuo tada, kai pristatėme pirmąjį savo nešiojamą kompiuterį „Power Book“. Nuo tada „Apple“ visada pirmi – pirmi pristatėme naujas valdymo sistemas, pirmi aliuminį korpusą, pirmi „Retiną“ ekraną, o dabar atėjo laikas naujam „MacBook Pro“. Jis – neįtikėtinas“, – rėžė Timas Cookas ir į sceną pakvietė Philipą Schillerį.

„Jis visas metalinis. 20 proc. mažesnis už buvusį, sveria beveik pusę svaro mažiau, negu buvęs „MacBook Pro“. Sumažinti abu – ir 15 ir 13 colių – kompiuteriai“, – pradėjo Ph.Shilleris.

Čia įrengtas dvigubai didesnis, spaudimo jėgai jautrus liečiamas paviršius. Naujo tipo klaviatūros mechanizmas ir, taip, nebėra „Esc“ mygtuko! Ir yra liečiama valdymo juostelė, vietuj visos funkcinių klavišų eilės.

„Mes seniai nebenaudojame funkcinių klavišų. Niekam seniai jų nebereikia, vietoj to ten sudedamos visokios kitokios funkcijos. Pagalvojome – kam mums ta 45 metų technologija. Ir ją pakeitėme. Vadiname tai „Touch Bar“. Tai aukštos raiškos, daugelyje taškų jautrus liečiamas ekranas, kuris turi kintamas funkcijas, priklausomai nuo poreikio“, – sako Ph.Schilleris.

Atrodo išties įspūdingai. Liečiama juostelė gali rodyti funkcinius klavišus, galima čia perkelti dalį specifinių programos funkcijų, naršant čia galima matyti mėgstamų svetainių nuorodas ir t.t. Montuojant vaizdą ar garso failus šioje juostelėje matyti jų išdėstymą laikę, atrodo neįtikėtinai patogu. Beje, lietuvių „Pixelmator“ jau irgi pritaikė savo programą naujo tipo valdymo įrankiui.

Liečiamoje juostelėje „Touch Bar“ atsirado ir specialus Siri klavišas. Kadangi pailgas ekranėlis spalvotas, jis gali leisti valdyti spalvas, arba parinkti emocijų paveikslėlius komentarams. Be to, labai lengva pačiam susikurti tai, ką rodys ir ką leis valdyti „Touch Bar“.

„Niekur nedingo tie funkcijų klavišai. Spaudžiame „Fn“ mygtuką ir jos atsiranda“, – juokiasi vienas iš „Apple“ vadovų.

Neišbandę šios funkcijos visų malonumų nesuprasime, tačiau išties atrodo, kad tai neįtikėtinai protingas, patogus ir įspūdingas sprendimas. Taip, „Esc“ klavišo neliko, nes jį pakeitė milijonai kitų galimybių. Tai labai rimta ir puiki „Apple“ idėja, kuri gal netgi gerokai patogesnė negu liečiamas, tačiau nepritaikytas tam, „Windows“ kompiteurių ekranas.

Antra naujovė, kurios visi irgi laukė, iš „iPhone“ atkeliavęs pirštų atspaudų jutiklis. Taigi, naudotis „Apple Pay“ galima ir kompiuteriu. Aišku, taip atrakinamas ir ekranas.

Kiti kompiuterio malonumai

Tai, kad visa kita šiame kompiuteryje yra praktiškai tobula – nekelia abejonių. „Apple“ niekada netaupė ir nestabdė. Taigi, vėl atnaujintas ekranas. Ne raiška, o tuo, kad jis plonesnis ir daug kartų ryškesnis už buvusį.

15 colių „MacBook Pro“ turi šeštos kartos keturių branduolių „i7“ procesorių, naują „Radeon“ vaizdo procesorių su 4 GB atminties, greičiausią įmanomą SSD diską. Viduje – du aušinimo ventiliatoriai (kurie dirba labai tyliai) ir du maži garsiakalbiai (kurie dvigubai galingesni, negu buvo senesniame modelyje).

13 colių „MacBook Pro“ komplektuojamas „i5“ arba „i7“ naujausiais procesoriais, o vaizdo korta pakankamai galinga, kad jis būtų 103 proc. greitesnis žaidžiant negu buvęs prieš tai. Abu kompiuteriai įkrovus akumuliatorių gali dirbti visą dieną.

Kompiuteris turi tik 4 „Thunderbold“ jungtis. Viskas. Jokių daugiau. Tik jos lygiai tokios pat, kaip USB-C, tad visos jungtis gali virsti įkrovimo lizdais. Be to, kiekviena jungtis virsta USB, HDMI ir bet kokia kita įmanoma jungtimi. Labai protingas būdas sumažinti lizdų skaičių ir gauti jų daugiau. Tereikės nusipirkti specialių laidų. Brangiai.

Beje, kartu pristatytas dar vienas „MacBook Pro“ kompiuteris su paprastais funkciniais klavišais ir tik dvien „Thunderbold“ jungtimis. Jis tiesiog gerokai mažesnis už „MacBook Air“.

Tad šį sykį net nesinori už tai bartis. Abu modeliai ne tik nuostabiai gražūs, bet neįtikėtinai galingi ir inovatyvūs, o už stulbinantį „Touch Bar“ šį kartą „Apple“ statome tokį didžiulį pliusą, kad tai jau beveik karžygio kryžius.

Įsivaizduojate, dirbti ekrane matant tik tai ką reikia, o visus valdymo mygtukus iškėlus į juostelę virš klaviatūros. Kaip paprasta! Kiekvienas tai galėjo sugalvoti!.. Bet, hmm, nesugalvojo…

Oi, vos neužmiršome kainų. Taigi, pigiausias, be „Touch Bar“ 13 colių „MacBook Pro“ JAV kainuos nuo 1499 dolerių. 13 colių „MacBook Pro“ – 1799 dolerių, o galingiausias „MacBook Pro 15“ – nuo 2399 dolerių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.