Buitinės technikos tendencijos: kokie sprendimai tampa verti vartotojų dėmesio?

Remiantis visuomenės tyrimu, buitinės technikos prietaisus savo namuose naudoja net 90 procentų Baltijos šalių gyventojų. Tai yra vieni iš populiariausių technikos prietaisų, kuriuos vartotojai dažniau atnaujina ir naudoja savo namuose. Didmeninės prekybos bendrovės „ACC Distribution“ ekspertai, buitinės elektronikos įrenginių sritį plėtodami jau 10 metų, pastebi, vartotojų buitinės technikos naudojimo įpročius gerokai pakoregavo pandemija, drauge energetikos krizė dar labiau paspartino elektronikos prietaisų gamintojus ieškoti naujų sprendimų, kurių dalis buvo pristatyta ir didžiausioje Berlyne vykusioje tarptautinėje technologijų parodoje IFA.

 Remiantis visuomenės tyrimu, buitinės technikos prietaisus savo namuose naudoja net 90 procentų Baltijos šalių gyventojų.<br> 123rf nuotr.
 Remiantis visuomenės tyrimu, buitinės technikos prietaisus savo namuose naudoja net 90 procentų Baltijos šalių gyventojų.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 25, 2022, 12:54 PM

„Tvarumo ir energinio efektyvumo kriterijai buitinių prietaisų rinkoje dominuoja jau paskutiniuosius 3–5 metus. Gamintojai šių poreikių neignoruoja ir sparčiai tobulina prietaisus, pavyzdžiui, naujausiai pagaminti A+ klasės šaldytuvai, lyginant su E klasės šaldytuvais, per metus suvartoja nuo 10 iki 23 proc. mažiau elektros energijos nei prieš 10 metų. Dar įspūdingesnių rezultatų pasiekė skalbimo mašinų kūrėjai: per dešimtmetį jų elektros energijos suvartojimas kai kuriuose modeliuose sumažėjo net iki 43 proc., indaplovių – 10–20 proc.“,– teigia bendrovės atstovė Aušrinė Juozelskė.

Pasak įmonės atstovės, be prietaisų elektros suvartojimo, kitas pastarųjų metų svarbiausias vartotojų elektronikos prietaisų atrankos kriterijus – sutaupytas laikas. Todėl gamintojai ieško būdų, kaip tas pačias funkcijas įrenginiai atliktų greičiau. Pavyzdžiui, skalbimo mašinų gamintojai jau pritaria, kad drabužius įmanoma gana švariai išplauti vos per 1 val. užuot įprastą 2,5 val. skalbimo programos laiką. Todėl buities prietaisuose dar labiau trumpės valymo, plovimo ar kitas funkcijas atliekančių programų laikotarpis,“ – akcentuoja A.Juozelskė.

Po pandemijos, gana ženkliai keitėsi vartotojų pasirinkimai, jeigu anksčiau asmenys rinkdavosi mažesnių kainų produktus, nebijodami juos dažniau keisti naujais. Dabar vartotojai prieš pirkdami buitinę techniką, daugiau skiria laiko įrangos techninių savybių analizei ir renkasi technologiškai pažangesnius, ilgiau tarnaujančius buities prietaisus, kurių kaina dažnai būna aukštesnė.

IFA tendencijos: nuo inovacijų iki praktiškos buities

Kaip teigia bendrovės atstovė, rinkos naujausios inovacijų tendencijos geriausiai atsispindėjo paskutinėje didžiausioje tarptautinėje elektronikos parodoje IFA. Išmaniųjų namų temai renginyje buvo skiriamas ypatingas dėmesys, ir tokie sprendimai, kaip tarpusavyje „draugaujantys“ elektronikos įrenginiai išmaniųjų programėlių dėka (pvz., skalbimo su džiovinimo mašinų suderinimas), jau yra pasiekiami. Išmaniosios sistemos jau dabar integruojamos į smulkiosios buitinės technikos įrenginius (tokius kaip dulkių siurblius ir langų robotus) ir daugumos stambiosios buitinės technikos įrenginius (kaip šaldytuvai, kaitlentės, orkaitės).

Manoma, kad išmanioji technologija reguliuos ne tik įrenginių funkcionalumą ir komunikavimą su vartotoju, bet ir reguliuos įrenginio dizainą – IFA parodoje jau buvo demonstruojami šaldytuvai, kurių spalvą pats žmogus galėjo reguliuoti išmaniąja programėle. Tad ateityje tai gali padėti paprasčiau valdyti virtuvės kambario dizaino klausimus. Elektroniniai įrenginiai įgauna vis paprastesnes, stačias formas, kad buitinė technika būtų lengviau integruojama ir būtų lengviau suderinama prie aplinkos spalvų, pvz., IFA parodoje jau buvo eksponuojamos ne tik juodos, pilkos ar baltos, bet akmens masės, marmuro imitacijos kaitlentės.

Pasak, įmonės atstovės, nors IFA parodoje buvo akcentuojama, kad pandemijos tiekimo sutrikimai gerokai apkarpė elektronikos inovacijų erdvę, visgi galima buvo sutikti naujų, dar mažai matytų sprendimų rinkoje, kaip pvz., batų skalbimo stalčius, kuris integruojamas po skalbimo mašina. Taip pat sukurta batų atšviežinimo spintelė, kurią jau dabar galima atrasti kai kuriose batų prekybos vietose, tačiau ateityje tai gali būti vis dažniau pritaikomi sprendimai ir vartotojų namuose.

Anot A.Juozelskės, norint išsaugoti buitinės technikos įrenginių populiarumą rinkoje, šios kategorijos pardavėjai turės dar greičiau reaguoti į vartotojų poreikius, o gamintojai – kurti naujus patogaus gyvenimo standartus. „Buitinės technikos ir mūsų misija – palengvinti vartotojui gyvenimą ir sutaupyti laiko, kuris šiandieniniame tempe yra labai svarbus kiekvienam“, – apibendrino bendrovės atstovė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.