Realūs NASA mokslininkų planai – naujame filme

Nei viena iš visų Saulės sistemoje esančių planetų nepatraukė tokio didelio mokslininkų dėmesio, kaip Marsas. Kosmosą tyrinėjantys mokslininkai lenktyniauja su laiku ir nepailsdami ieško galimybių išsiųsti žmones į Raudonąją planetą. Žmonijai dar tik kuriant Marso kolonizavimo planus, Oskaro ir „Emmy“ apdovanojimų laureatai režisieriai Brianas Grazeris ir Ronas Howardas sukūrė mokslinės dokumentikos juostą „Mars“ apie sėkmingą modernaus mokslo proveržį.

Šešių dalių serialas pasakoja įkvepiančią istoriją, kurioje dabarties moksliniai faktai persipina su ateities fikcija ir nukelia žiūrovus į 2033 metus.
Šešių dalių serialas pasakoja įkvepiančią istoriją, kurioje dabarties moksliniai faktai persipina su ateities fikcija ir nukelia žiūrovus į 2033 metus.
Šešių dalių serialas pasakoja įkvepiančią istoriją, kurioje dabarties moksliniai faktai persipina su ateities fikcija ir nukelia žiūrovus į 2033 metus.
Šešių dalių serialas pasakoja įkvepiančią istoriją, kurioje dabarties moksliniai faktai persipina su ateities fikcija ir nukelia žiūrovus į 2033 metus.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Nov 11, 2016, 12:36 PM, atnaujinta Apr 18, 2017, 5:43 AM

Lietuvoje filmas „Mars“ bus rodomas sekmadieniais 17 val. „National Geographic“ kanalu. Filmo premjera – lapkričio 13 d.

Šešių dalių serialas pasakoja įkvepiančią istoriją, kurioje dabarties moksliniai faktai persipina su ateities fikcija ir nukelia žiūrovus į 2033 metus. Draminis siužeto scenarijus, specialieji efektai ir dokumentikos intarpai – tai naujas TV žanras, išlaikantis nuoseklų dėstymą ir kuriantis įtampą.

„Žiūrovams pristatomas filmas yra vaizdingas ir patirtimi paremtas kinematografijos kūrinys. „National Geographic“ ambicijos buvo didelės ir mes jaučiamės pagerbti galėdami imtis šio iššūkio“, – sako „Mars“ režisierius R.Howardas.

Istorija prasideda 2033 m., kuomet į misiją Marse išsiunčiama pirmoji astronautų grupė. Misiją į kosmosą finansuoja dvi viešo ir privataus sektoriaus įmonės: Marso misijos korporacija, 2022 metais inicijuota kosmosą tyrinėjančių įmonių asociacija, kurios būstinėje Londone kuriamos technologinės programos ir Tarptautinis Marso mokslo fondas, įsteigtas planuojamai ekspedicijai.

Šių dienų mokslininkų tikslas pasiekti Raudonąją planetą perpasakojamas pasitelkiant dokumentikos tikslumą ir gyvus interviu su novatoriais, kurie vykdo tyrimus ir vysto kosmoso technologijas. Ne mažiau svarbi suprojektuotos ateities aktualijas ir šių dienų realijas jungianti grandis – drama paremtas siužetas ir specialieji efektai, dalis scenų buvo filmuojamos Maroko dykumose ir Budapešte.

Kūrėjų komanda stengėsi kaip įmanoma tiksliau atvaizduoti realius mokslinius faktus ir intensyviai dirbo su daugybe ekspertų. Gruzijos technologijos instituto aviacijos inžinierius ir kosminių technologijų specialistas dr. Robertas Braunas konsultavo apie mokslinių faktų atvaizdavimą. Dr. Mae Jemison, buvusi NASA astronautė ir pirmoji afroamerikietė, skridusi į kosmosą, daug dirbo su filmo herojais kuriant jų personažus.

Kalbant apie vizualinę filmo pusę, režisieriai kreipėsi į NASA ir „SpaceX“ atstovus, kurie padėjo sukurti tikrovišką erdvėlaivio „Daedalus“ dizainą ir Olimpo miestą, juostoje minimą kaip pirmą žmonių koloniją Marse. Kostiumų dizainerė Daniela Ciancio kruopščiai rinkosi medžiagą astronautų kostiumams, kuri turėjo būti lengva, lanksti, stipri ir sudaryti radiacijai atsparios medžiagos įvaizdį.

Dokumentinės juostos „Mars“ kūrėjai nufilmavo gausybę interviu su mokslininkais, kurie šiuo metu dirba bandydami rasti atsakymus vis dar neatsakytiems klausimams. „National Geographic“ gavo išskirtinę galimybę pasikalbėti su Elonu Musku, kompanijų „SpaceX“ ir „Tesla“ įkūrėju, bei jo komanda, kuriems balandžio mėnesį pavyko sėkmingai nutupdyti daugkartinio naudojimo raketą „Falcon 9“ ant platformos vandenyje rytinėje JAV pakrantėje.

„Žmonijos ateitis neabejotinai pasuks vienu iš dviejų kelių: arba mes tapsime viena iš civilizacijos rūšių, arba liksime įstrigę toje pačioje planetoje, kuri anksčiau ar vėliau išnyks. Pirmasis variantas, man asmeniškai, yra malonesnis ir labiau įkvepiantis“, – teigė E.Muskas.

Keliamas tikslas ne tik pasiekti, bet ir kolonizuoti Marsą kosmoso mokslininkų bendruomenėje kelia aršias diskusijas. Kyla klausimas ne tik „ar mes galime?“, bet ir „ar mes turėtume?“. Neilas DeGrasse Tysonas nėra įsitikinęs, kad mes turime siųsti žmones į Marsą. Jis teigia, jog mažiau pastangų ir finansinių išteklių kainuotų išsiaiškinti, kaip sumažinti potencialias Žemei kylančias grėsmes, negu kuriant kitos planetos kolonizavimo planą siekiant išsaugoti žmoniją. „Manau, jog mes turėtume aplankyti planetas kaip vietas, kuriose dar nesame iki šiol buvę. Bet mes išsivystėme Žemėje ir turime likti čia gyventi“, – sako jis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.