Parodoje – mįslingi K. Sereikaitės ir B. Šarkos kūriniai

Keramikos muziejuje atidaryta paroda „Terra humana“. Ekspozicijoje – Kristinos Sereikaitės fotografijos, Beno Šarkos videodarbas ir antikinių skulptūrų kolekcijos likučiai iš Kauno senamiesčio.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jan 17, 2015, 5:00 AM, atnaujinta Jan 15, 2018, 8:16 PM

Parodoje persidengia medijų ir epochų sluoksniai: mįslingos antikinių marmuro skulptūrų nuolaužos, ekstremalus B.Šarkos videokūrinys ir K.Sereikaitės fotografijos. Stiprūs reginiai – sustingusi marmuro oda, iš įtampos virpantys raumenys, molis, apglėbiantis kūną – provokuoja galvoti žemės ir kūno, nykimo ir išlikimo kryptimis.

K.Sereikaitė (g. 1980) – jaunosios kartos fotomenininkė ir kino operatorė, kurios kūryba patraukia emociniu subjektyvizmu, jausmingumu. Jos fotografinių atvaizdų ciklai išsiskiria kinematografine kokybe, kinui būdingu sapno erdvės pojūčiu. Serija „Terra humana“ (2011) skirta žmogaus santykiui su viena iš gamtos stichijų – žeme.

B.Šarka (g. 1963) – teatro avangardistas, režisierius, aktorius, dailininkas, kūrėjas, vienas įdomesnių netradicinių Lietuvos menininkų ir mąstytojų. Jo performansai paremti pirmapradžiais gamtos ir žmogaus dialogais, susivienijimo ir sugrįžimo simboliais.

Judesio spektakliai vyksta apleistuose namuose, gatvėse, kiemuose, pajūryje. Ekstremalumas ir reali, nesceninė, rizika itin būdinga B.Šarkos kūrybai. Parodoje demonstruojamas autoriaus videokūrinys „Nei pradžios, anei galo“.

Archeologinėje parodos dalyje – marmurinės skulptūrų dalys, rastos 1984 metų archeologinių tyrimų metu Kauno senamiestyje. Tai sensacingas radinys, unikalus Lietuvos miestų archeologijos atvejis – kitur panašaus pobūdžio radinių ligi šiol nežinoma. Manoma, kad skulptūrų nuolaužos yra iš XVII a. pirmos pusės šiame sklype įsikūrusių asmenų meno kūrinių rinkinio.

Neaišku, ar šie skulptūrinių biustų fragmentai iš tiesų yra antikiniai, ar tai puikios XVI a. Italijos meistrų kopijos. Šis įspūdingas archeologinis radinys pirmą kartą pristatomas muziejaus lankytojams.

Paroda veiks iki vasario 20 dienos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.