Palangoje karščiausia buvo meno aukcione – kainos kilo kaip ant mielių

Garsaus skulptoriaus Antano Mončio namuose-muziejuje Palangoje savaitgalį įvyko XLIX Vilniaus aukcionas. Palangoje pristatyta speciali aukciono paveikslų kolekcija, kurioje didelis dėmesys skirtas marinos žanrui, atskira rubrika pristatyta Nidos kolonijos kūryba. Iš viso aukcione eksponuoti 135 kūriniai.

Jonas Čeponis. Prie jūros. 1968, kart., al., (120,7 x 95). <br>  Aukciono rengėjų nuotr.
Jonas Čeponis. Prie jūros. 1968, kart., al., (120,7 x 95). <br>  Aukciono rengėjų nuotr.
Vincas Dilka. Baltijos jūra. 1970, drb., al., (64,5 x 91).<br>  Aukciono rengėjų nuotr.
Vincas Dilka. Baltijos jūra. 1970, drb., al., (64,5 x 91).<br>  Aukciono rengėjų nuotr.
Kazys Šimonis. Ramybės šalis. Iki 1925, kart., al., temp., (47,5 x 57,5). <br>  Aukciono rengėjų nuotr.
Kazys Šimonis. Ramybės šalis. Iki 1925, kart., al., temp., (47,5 x 57,5). <br>  Aukciono rengėjų nuotr.
Raimundas Sližys. Berniukas su kortiku. 2000, drb., al., (90 x 40). Fragmentas. <br>  Aukciono rengėjų nuotr.
Raimundas Sližys. Berniukas su kortiku. 2000, drb., al., (90 x 40). Fragmentas. <br>  Aukciono rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2017-08-07 16:37

Ketvirtą kartą pajūryje rengiamas Vilniaus aukcionas pritraukia vis daugiau besidominčiųjų menu. Be to, aukciono vakarą dėl kūrinių intensyviai varžytasi, tad užfiksuoti ir rekordiniai kainų padidėjimai. 

Tarp brangiausiai parduotų paveikslų – Jono Čeponio kūrinys „Prie jūros“. 1968 m. nutapytame paveiksle, kuriame užfiksuota mauduolė jūros fone, galima rasti sąsajų su P. Gauguino, H. Matisse'o, M. Vlaminco ar K. van Dongeno kūryba. Tuo pat metu jis reprezentuoja savitą ir individualų autoriaus braižą.

Aukciono metu šio paveikslo kaina pakilo beveik dvigubai. Kūrinys parduotas už 20900 eurų (pradinė kaina – 12900  eurų). Kartu tai ir vienas brangiausiai parduotų kūrinių per Vilniaus aukciono istoriją. Brangiausiai parduotų kūrinių saraše J. Čeponio kūrinys „Prie jūros“ užima penktąją vietą, o jį lenkia tik tokių autorių kaip, A. Žmuidzinavičius, P. Kalpokas, J. Vienožinskis paveikslai.

Dar vienos intensyvios varžybos tarp meno kolekcininkų įvyko dėl K. Šimonio kūrinio „Ramybės šalis“. Kūrinio kaina nuo 11750 eurų šoktelėjo iki 20250 eurų.

K. Šimonio kūrinys taip pat patenka į Vilniaus aukciono brangiausiai parduotų kūrinių dešimtuką ir užima aštuntąją vietą. Jo kūrėjas – vienas paklausiausių Vilniaus aukciono autorių. K. Šimonis pagal paveikslų pardavimus nusileidžia tik A. Žmuidzinavičiui. 

Fiksuoti ir kiti kainų kilimai. M. Rosentalio nedidelio formato kūrinys „Palangos Smėlio gatvelė“ parduotas už dvigubai didesnę sumą nei pradinė kaina (360  eurų). Populiaruas skulptoriaus Stanislovo Kuzmos medinės skulptūros „Figūra“ kaina nuo 2900 eurų pakilo iki 4000 eurų.

V. Dilkos aliejinės tapybos darbas „Baltijos jūra“ parduotas už 3100 eurų (pradinė kaina – 1400 eurų), A. Petrulio akvarelė „Uoste“ – už 1050 eurų (pradinė kaina – 700 eurų), A. Rutkaus „Nidos motyvas“ – už 440 eurų (pradinė kaina – 290 eurų).

Paklausi ir J. Vaičio kūryba. Parduoti visi trys aukciono kolekcijoje pristatyti autoriaus kūriniai. Vieno jų kaina taip pat išaugo beveik dvigubai: už nedidelio formato aliejinės tapybos darbą „Saulė nusileido“ sumokėta 620 eurų (pradinė kaina – 340 eurų). 

Stebint XLIX Vilniaus aukciono rezultatus, matyti ir augantis susidomėjimas Sergejaus Gračiovo kūryba. Parduoti net trys autoriaus kūriniai.

Arvydo Šaltenio, kurio darbai gana retai pasirodo aukcionuose, kūryba taip pat paklausi. Parduoti du šio tapytojo darbai.  

Paklausus išlieka Vytautas Kasiulis. Parduoti trys V. Kasiulio piešiniai, atlikti pastelės technika.

Taip pat aukciono metu buvo juntamas susidomėjimas R. Sližio kūryba.  Aukcione pristatytas jo tapybos darbas „Berniukas su kortiku“ parduotas už 5200 eurų.

Iš viso XLIX Vilniaus aukcione buvo parduota 50 kūrinių už beveik 100000 eurų.

Po kiekvieno aukciono atnaujinama statistika, kur fiksuojami per visą aukciono istoriją „Brangiausiai parduoti kūriniai“, „Perkamiausi autoriai“ ir didžiausia „Vidutinė vieno kūrinio kaina“.

Brangiausiai parduoto kūrinio autoriumi bei perkamiausiu dailininku išlieka A. Žmuidzinavičius. Didžiausia vidutinė vieno kūrinio kaina priklauso J. Vienožinskiui. Po šio aukciono į perkamiausių autorių dešimtuką pateko R. Sližys, o į brangiausiai parduotų kūrinių dešimtuką – J. Čeponio bei K. Šimonio kūriniai. 

Kitas aukcionas bus jubiliejinis – 50-asis. Jis vyks Vilniuje, Tolerancijos centre. Šiuo metu aukciono rengėjai formuoja jo kolekciją ir laukia norinčių pristatyti meno kūrinius šiam aukcionui. 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.