Lietuvos dailės muziejus jau planuoja 2020 m. sezoną – pateiks staigmenų

Po 2018 m. tarptautinės sėkmės Paryžiuje, kai Orsė muziejuje bendra trijų Baltijos šalių paroda susidomėjo net Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas, Lietuvos dailės muziejus jau planuoja naujas šių metų parodas ir ruošiasi 2020 m. sezonui. Jau šiemet lankytojų dėmesio lauks Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje planuojama paroda „The Weather Diaries“ (Orų dienoraščiai), rengiama bendradarbiaujant su Latvijos taikomosios dailės ir dizaino muziejumi, Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejumi, Šiaurės ministrų tarybos biurais Baltijos šalyse, Danijos institutu Rygoje, o 2020 vasarą parodų lankytojai turės progą susipažinti su simbolizmo paroda, kuri vyks Nacionalinėje dailės galerijoje, pažymint atgautos Lietuvos nepriklausomybės 30-metį.

Naujausias Dailės muziejaus padalinys – V.Kasiulio dailės muziejus.<br>M.Kulbio nuotr.
Naujausias Dailės muziejaus padalinys – V.Kasiulio dailės muziejus.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 13, 2019, 2:54 PM

„Pernai vienu didžiausių laimėjimų tikrai galime laikyti Orsė muziejuje Paryžiuje atidarytą visų trijų Baltijos šalių simbolistų parodą „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmas“. Valstybių atkūrimo šimtmečiui skirta paroda sulaukė ne tik palankaus kritikų vertinimo, daugybės svečių, bet ir paties Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono dėmesio. Parodos sėkmė tapo puikia patirtimi ir tikru įkvėpimu tęsti pradėtus darbus. Jau matome, kad ypač turtingi ir turiningi bus 2020 m.“, –  sakė Lietuvos dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas.

Muziejaus vadovo teigimu, galimybė Lietuvoje pristatyti ryškiausias dailės parodas bei specialias kolekcijas išvežti eksponuoti į užsienį būtų gerokai sunkiau be mecenatų pagalbos.

„Galimybė atsivežti ir Lietuvos žmonėms parodyti išskirtines parodas, taip pat mūsų autorių kūrybą pristatyti pasaulyje labai priklauso nuo mecenatų paramos. Vienas pagrindinių mūsų partnerių jau visą dešimtmetį – draudimo bendrovė BTA. Bendradarbiavimas užsimezgė 2009 m., atidarant nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ tarptautines parodas „Pirosmani. 1862–1918“ iš Gruzijos ir „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“ iš Vilniaus bei Linco muziejų“, – bendradarbiavimo pradžią prisiminė direktorius A.Gelūnas.

Draudiko dėka Lietuvos dailės muziejus iš Luvro muziejaus atsivežė parodą „Antoine Watteau ir prancūzų graviūros menas“, surengė tarptautinę litvakų dailininkų parodą „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos“, eksponavo puikius sidabro amžiaus kūrinius tarptautinėje parodoje „Levas Bakstas. Epocha ir kūryba“ Minske, Vilniuje bei Rygoje.

Šiandien Vilniaus paveikslų galerijoje pasirašoma nauja Lietuvos dailės muziejaus ir draudimo bendrovės BTA bendradarbiavimo sutartis dar penkeriems metams. Pasirašymo ceremonijoje dalyvauja naujasis muziejaus direktorius  A.Gelūnas ir draudimo bendrovės BTA filialo Lietuvoje direktorius Tadeušas Podvorskis.

„Dar prieš 10 metų prasidėjęs bendradarbiavimas, išaugęs į ilgalaikius santykius, rodo abipusį pasitikėjimą. Ši partnerystė mums yra itin svarbi, dėl to puoselėdami tradicijas pratęsiame bendradarbiavimą su Lietuvos dailės muziejumi.

Šiandien tikrai galime pagrįstai didžiuotis, kad kultūros ir verslo bendradarbiavimas išaugo į tęstinę socialinę atsakomybę, Lietuvos dailės muziejus atlieka nepaprastai svarbų darbą edukuodamas visuomenę, o mums yra didžiulė garbė būti šio proceso dalimi“, – sakė T.Podvorskis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.