Dar viena #menasnaMO staigmena – virtualus turas po parodą „Mekas mirksi geriau“

Liekantiems namuose ir ieškantiems įkvepiančio turinio MO muziejus pristato dar vieną virtualų turą po parodą. Joje – legendinė avangardinio kino asmenybė Jonas Mekas ir sustabdyti jo filmų kadrai, kuriuose užfiksuoti meno legendos bei ne vienas žymus veikėjas.

 Paroda „Mekas mirksi geriau“.<br> MO muziejaus nuotr.
 Paroda „Mekas mirksi geriau“.<br> MO muziejaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 23, 2020, 11:52 AM, atnaujinta Apr 23, 2020, 12:20 PM

„Kviečiame turiningai užpildyti karantino rutiną ir pasižvalgyti po Jono Meko filmų kadrus – užfiksuotą jo aplinką, draugus bei artimuosius. Tai be galo įdomios vizualios istorijos“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Parodos „Mekas mirksi geriau“ virtualų turą MO muziejaus svetainėje galima rasti ČIA. Jame išvysite ne tik eksponuojamas J. Meko fotografijas, bet ir susipažinsite su jų aprašymais, parodą papildančia video medžiaga. Virtualų pasivaikščiojimą praturtinti gali specialus e. gidas, jis visiems prieinamas ČIA (https://mo.lt/news/menasnamo-virtualus-turas-mekas-mirksi-geriau).

Eksponuojamose J. Meko fotografijose galima pamatyti ne vieną žymų veikėją – Yoko Ono, Johną Lennoną, Andy Warholą, Nam June Paiką, Elvį Preslį ar Jurgį Mačiūną. Visgi jie Meko kadruose nėra tikslingai fiksuojami, o tampa bendro Niujorko kultūrinio konteksto dalimi.

Daliai šių menininkų J. Mekas padarė įtaką arba pats įvairiai prisidėjo prie jų darbų. Pavyzdžiui, A. Warholas keletą mėnesių vis užeidavo į J. Meko loftą ir stebėjo jo veiklą. Tik tada J. Mekas sužinojo, kad pas jį lankosi JAV poparto žvaigždė. Mekas paskatino A. Warholą imti kino kamerą į rankas ir padėjo nufilmuoti vieną pirmųjų jo filmų „Imperija“ (1964 m.).

Šalia žinomų veikėjų visoje ekspozicijoje tarpuose atsikartoja Meko vaikų Sebastiano ir Oonos, Meko žmonos Holly Melton atvaizdai. Kiekvienas žmogus jam buvo įdomus, unikalus ir vertas užfiksavimo.

Parodos „Mekas mirksi geriau“ kuratoriai yra Edmondas Kelmickas ir Deima Žuklytė-Gasperaitienė, ekspozicijos autorius – Gytis Skudžinskas, kadrus atspaudė – Arūnas Kulikauskas.

Kiti turai ir #menasnaMO naujienos

Jau anksčiau MO muziejus pristatė virtualų turą po lankomiausią meno parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“. Jei norite pasižvalgyti po ją, tai galite padaryti ČIA  (https://mo.lt/virtualus-turai).

Taip pat nuo pat karantino paskelbimo MO muziejus siunčia naujienlaiškį su specialia rubrika #menasnaMO. Jame – įdomiausius MO kolekcijos kūrėjus pristatančios „paMOkos“, MO parodų video dokumentacijos, įkvepiančios istorijos ar kitas turinys apie meną ir kultūrą. 

Apie MO

MO muziejus, kurio pastatą suprojektavo pasaulyje garsus architektas Daniel Libeskind, duris atvėrė 2018 m. spalio 18 d. Iki atidarymo MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų.

Jame sukauptą daugiau nei 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Nuo MO muziejaus atidarymo (2018 m. spalio 18 d.) MO apsilankė daugiau nei 300 000 žmonių.

MO muziejus – gero laisvalaikio vieta, pasakojanti istorijas apie mus. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.