Ekskursija į ateitį pojūčiams atgaivinti – MO muziejus siūlo naują patirtį

MO muziejus pristato naują originalų patyrimą – 33 minutes trunkantį pasakojimą, kuris atsispiria nuo vieno paveikslo ir pateikia įvairias jo interpretacijas. Šiame patyrime į vieną istoriją sujungiamas vaizdas, garsas ir skonis.

 MO muziejus.<br> MO muziejaus nuotr.
 MO muziejus.<br> MO muziejaus nuotr.
Milda Ivanauskienė.<br> MO muziejaus nuotr.
Milda Ivanauskienė.<br> MO muziejaus nuotr.
 Urtė Mikelevičiūtė.<br> MO muziejaus nuotr.
 Urtė Mikelevičiūtė.<br> MO muziejaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Indrė Lelevičiūtė, MO muziejus

Jun 4, 2020, 3:30 PM, atnaujinta Jun 4, 2020, 3:45 PM

Pastarųjų mėnesių kasdienybė ir nauja realybė MO komandą įkvėpė naujoms idėjoms. Todėl sukūrė ir lankytojams siūlo saugią ir dabartines realijas atitinkančią, tačiau ir netikėtais deriniais nustebinančią patirtį.

„Negalėjome nereaguoti į stipriai pasikeitusią realybę. Norime apie tai menine forma kalbėtis su lankytojais. Šios patirties įkvėpimu tapo vienas kūrinys. Sukurtas nuoseklus pasakojimas trunka 33 minutes.

Klausydami istorijos ir sekdami alternatyvaus gido taisyklėmis, lankytojai išgirs įvairias kūrinio interpretacijos versijas, sąsajas su istoriniais ir kultūriniais kontekstais. Į patirtį konceptualiai įtraukiama ir skonio patirtis. Aptariamos idėjos yra interpretuojamos ir specialiai priderintais užkandžiais“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Ji taip pat priduria, kad pagrindinis pasakojimo motyvas yra praeities ir ateities susidūrimas. „Kokia ta dabartis, kurioje gyvename? Kaip toleruojame taisyklėmis suvaržytą kasdienybę? Kur link judame ir kaip praeitis mus vejasi?“, – klausimus, kurie galbūt gali likti ir lankytojų galvose vardija M. Ivanauskienė.

Patirtį kūrė įvairi komanda

„33 minutes patyrimo“ kurti buvo suburti skirtingų sričių ekspertai. Kūrinio istoriją ir meninę jo interpretaciją pateikė MO muziejaus kuratorės. Meninį pasakojimą su skirtingomis istorinėmis ar kultūrinėmis interpretacijomis išvystė ir į žodžius sudėjo kultūros istorikas Tomas Vaiseta bei knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ autorė Viktorija Aprimaitė.

Patirtį lydi ir keli plėtojamas idėjas atliepiantys užkandžiai. Šias skonio patirtis konceptualizavusi Urtė Mikelevičiūtė sako: „Galvodama apie maisto sąsajas su MO muziejaus patyrime plėtojamomis temomis, įsivaizdavau ir labiausiai norėjau žmonių šypsenos, nuostabos ir gero jausmo patyrus šį derinį“.

Viso patyrimo metu labai svarbus ir garsinis pasakojimas. Pagrindinis jo balsas – aktorius Paulius Markevičius.

Pirmieji atsiliepimai

Naujo tipo patirtį išbandę MO bendruomenės nariai išsinešė netikėtumo jausmą. „Naujas ir nematytas formatas, puiki proga sustoti, atsisukti į save. Praėjo jau kelios valandos ir vis nepalieka manęs tos 33 minutės“ – teigia vienas iš MOdernistų, muziejaus metinės narystės kortelės turėtojas.

„Analizuojamas ne tik kūrinys, bet pateikiama ir daug konteksto, minčių pamąstymui, gilesnių idėjų apie ateitį“, – po patyrimo įspūdžiais dalijosi kita MOdernistė.

„Skatino pažiūrėti į dalykus iš kitos pusės, pajausti, suprasti“, „kai kurios mintys ir idėjos vis dar nepaleidžia, prašosi apmąstymo, aptarimo, mintys sukasi apie ateities ir praeities santykius“, – savo emocijomis dalijosi kiti.

„33 minutės patyrimo“ vyksta trečiadieniais – sekmadieniais. Patyrimo datos, laikai ir bilietai skelbiami ČIA.

Patirtis tinka ir vegetarams. Dėl kitų alergijų prašome teirautis iš anksto mo@mo.lt

Apie MO

MO muziejus, kurio pastatą suprojektavo pasaulyje garsus architektas Daniel Libeskind, duris atvėrė 2018 m. spalio 18 d. Iki atidarymo MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Jame sukauptą daugiau nei 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Nuo MO muziejaus atidarymo (2018 m. spalio 18 d.) iki 2019 m. pabaigos MO apsilankė daugiau nei 300 000 žmonių.

MO muziejus – gero laisvalaikio vieta, pasakojanti istorijas apie mus. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.