Galima bus leistis į interaktyvią virtualios realybės kelionę po M.K.Čiurlionio pasaulį

Rugpjūčio 28 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) pradeda veikti virtualios realybės instaliacija „Angelų takais“. 

 Virtualios realybės projekto-filmo kadrai.<br> Organizatorių nuotr.
 Virtualios realybės projekto-filmo kadrai.<br> Organizatorių nuotr.
 Virtualios realybės projekto-filmo kadrai.<br> Organizatorių nuotr.
 Virtualios realybės projekto-filmo kadrai.<br> Organizatorių nuotr.
 Virtualios realybės projekto-filmo kadrai.<br> Organizatorių nuotr.
 Virtualios realybės projekto-filmo kadrai.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Aug 25, 2020, 10:01 AM, atnaujinta Aug 25, 2020, 10:16 AM

Režisierės Kristinos Buožytės filmas „Angelų takais“ yra virtualios realybės animacija. Pasak autorės, tai duoklė multimedijos meno pirmtakui ir vienam abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.

Skambant paties Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su 60-ia tiek visiems puikiai pažįstamų, tiek rečiau matomų žymaus lietuvių dailininko paveikslų.

Čiurlionio kūrybą ir jo kūrinių personažus sujungiantis siužetas kviečia pakeliauti po menininko kurtą magišką pasaulį, iš arčiau susipažinti su paveikslų veikėjais ir jų aplinka. Pradėjęs kelionę kaip žmogus, žiūrovas netrukus supras esąs ne toks tolimas angelui, tyrinėjančiam gyvenimo, mirties ir susiliejimo su visata būsenas.

Dalis Čiurlionio paveikslų eksponuojama tarptautinėje parodoje „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė“ NDG didžiojoje salėje, o jų interpretaciją, dar nematytą, interaktyvią, pasiūlys instaliacija „Angelų takais“.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) – ypatingą vietą Lietuvos meno istorijoje užimantis kompozitorius, dailininkas ir kultūros veikėjas, trynęs ribas tarp skirtingų meno formų, kad sukurtų naują, savitą, kosmologija paremtą pasaulį.

Trumpametražis 360 laipsnių virtualios realybės projektas-filmas „Angelų takais“ 2018 m. buvo pristatytas 75-ojo Venecijos kino festivalio „Biennale college cinema – Virtual reality“ konkursinėje programoje. 2019 m. Jungtinėje Karalystėje tuo projektu buvo pelnytas „Lumen Prize for Art and Technology“ – apdovanojimas už meno ir technologijų laimėjimus.

Filmo trukmė – 20 min. Vienu metu instaliacijoje gali būti iki 4 žmonių. Bilieto kaina – 10 eurų. Taikomos nuolaidos. Filmas bus rodomas iki spalio 11 d.

Filmo režisierė Kristina Buožytė, kūrybinis prodiuseris Vitalijus Žukas. Instaliacijos garso takelis: Rokas Zubovas, Phil Von, Mübin Dünen, Giedrius Kriūnas. Filmą kūrė OKTA, „Natrix Natrix“ ir „Asterman“. Instaliacijos architektas Mindaugas Reklaitis, dizainerė Laura Grigaliūnaitė.

Organizatoriai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Nacionalinė dailės galerija ir OKTA.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras, „Telesoftas“ ir „Nebula klasteris“.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.