M. K. Čiurlionio namai kviečia į A. Čiurlionytės akvarelių parodą

Šį antradienį, spalio 19 d., 18 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje atidaroma personalinė dailininkės Ariadnos Čiurlionytės akvarelių paroda. Šia paroda tęsiamas projektas „Čiurlionio gentis šiandien“, kuriuo siekiama supažindinti su po pasaulį – nuo Užupio iki Melburno – pasklidusiomis Čiurlionių giminėmis.

 A.Čiurlionytės darbas.
 A.Čiurlionytės darbas.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 19, 2021, 10:02 AM

Ariadna Čiurlionytė – jauniausiojo M. K. Čiurlionio brolio Jono dukra. Vilniaus dailės akademijoje menininkė baigė tapybos ir dailės pedagogikos studijas. Nuo 1989 metų dalyvauja parodose ir pleneruose Lietuvoje ir užsienyje.

Kūrybines autorės inspiracijas žadina gamtos, muzikos, poezijos vidiniai išgyvenimai. Dirbdama aliejaus, akrilo bei akvarelės technikomis, ji kuria paveikslus, kuriais spalvomis įtraukia žiūrovą į dialogą. Menininkės kūryba – atviras, kartu su gyvenimu vykstantis procesas. Tai ne tik dvasinės išraiškos, meninės patirties, bet kartu gyvenimo ir savęs pažinimo kelias.

Ariadna Čiurlionytė gimė Vilniuje muzikų šeimoje. Nuo mažens augo meno supamoje aplinkoje, todėl neatsitiktinai pamėgo ir pasirinko dailę. „Nuo 2007 metų pradėjau dirbti akvarele. Nors akvarele susidomėjau atsitiktinai, tačiau, matyt, atsitiktinumų nebūna. Ši nelengva technika vis labiau viliojo savo subtiliomis, spontaniškomis improvizacinėmis, o kartu ir preciziško kruopštumo raiškos galimybėmis,“ – pasakojo parodos autorė.

Nuo 2007 metų A.Čiurlionytė yra dalyvavusi beveik penkiasdešimtyje akvareles meno renginių: surengusi keturias personalines ekspozicijas, dalyvavusi respublikinėse ir tarptautinėse akvarelininkų parodose ir pleneruose Lietuvoje ir užsienyje (Lenkijoje, Estijoje, Vokietijoje, prestižinėse tarptautinėse Fabriano ir Urbino parodose Italijoje). Menininkė yra Lietuvos dailininkų sąjungos Akvarelininkų sekcijos narė.

„Kūryba man – tai apmąstymai, atviras langas į pasaulį, tai pasaulio stebėjimas, žavėjimasis juo ir dialogas su juo. Apmąstymai dažnai netelpa viename popieriaus lape, jie veržiasi į naujas erdves – ciklus, diptikus. Jie nori išsilieti raidėmis, sakiniais, laiškais... Spalva man labai svarbi raiškos priemonė. Pasaulis gali atsiverti ir kaip spalvos nostalgija. Spalva ryški ir kupina energijos arba jautri, niuansuota, subtili ir rami, pakylėta iki metaforos“, – mintimis apie kūrybą dalijoi dailininkė.

Parodos atidaryme M. K. Čiurlionio fortepijoninius kūrinius skambins pianistas Rokas Zubovas. Taip pat dalyvaus dailėtyrininkės Danutė Ona Jedzinskienė ir Rita Mikučionytė. Apžvelgdamos A.Čiurlionytės kūrybą, jos naudoja tokius epitetus kaip – subtilus, nepakartojamas, meditatyvus, žadinantis.

Pasak R.Mikučionytės, A.Čiurlionytės akvarelėse subtiliai atsiskleidžia nepakartojamas tapytojos talentas. Atspindėdama skirtingų emocijų prisodrintus vaizdus, dailininkė jautriai perteikia šviesos ir spalvos santykius, todėl jos darbuose išryškėja kolorito įvairovė, pradedant švelnių monochrominių tonų dermėmis ir baigiant skambia kontrastingų spalvų ritmika.

„Tai meditatyvus tylos, vidinių išgyvenimų pasaulis, apgaubtas aukštų dvasinių idealų šviesa, paveldėtas per prigimtį, giminės tradicijas. Ariadnos akvarelės lengvos, skaidrios, pulsuojančios ritmine gyvybe, tarsi atsitiktiniu dėmės, šviesos, bliko žaismu. Tikrovė čia užmenama kokiu nors sielą pažadinančiu motyvu, detale.

Jos akvarelių visuma atskleidžia neabejotiną baltų kultūros žmogaus ir gamtos vienybės paveikslą. Ariadna kuria ir kitokio pobūdžio akvareles – jungia sausos ir šlapios akvarelės technikas. Jungdama spalvinių dėmių ir linijines struktūras pasiekia efektingą, dekoratyvų įspūdį, dažnai išgaudama simbolinę, metaforinę prasmę“ – taip A.Čiurlionytės kūrinius apibūdina dailėtyrininkė Danutė Ona Jedzinskienė.

Paroda veiks iki lapkričio 30 dienos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.