Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslai atkuriami adata ir siūlais

Ar galima siūlais ir adata atkurti unikalius Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslus? O kiekgi spalvų ir atspalvių sutalpina siuvinėtos paveikslų kompozicijos? Visi klausimai bus atsakyti apsilankius M K.Čiurlionio namuose Vilniuje, kuriuose nuo gruodžio 2 dienos kviečiama pasigrožėti Audronės Zupkienės siuvinėtais M.K.Čiurlionio darbais.

Medikė A.Zupkienė siuvinėja M.K.Čiurlionio paveikslus.<br> R.Vlasenkienės nuotr.
Medikė A.Zupkienė siuvinėja M.K.Čiurlionio paveikslus.<br> R.Vlasenkienės nuotr.
Medikė A.Zupkienė siuvinėja M.K.Čiurlionio paveikslus.<br> R.Vlasenkienės nuotr.
Medikė A.Zupkienė siuvinėja M.K.Čiurlionio paveikslus.<br> R.Vlasenkienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 3, 2021, 5:56 PM

„Pirmąjį M.K.Čiurlionio paveikslą baigiau siuvinėti 2013 metais. Darbas truko metus ir tris mėnesius, – pasakojo unikalios parodos autorė A.Zupkienė. – Visus siuvinėjau panašiai – iki pusantrų metų. Stengiausi, kad darbai atitiktų originalaus dydžio M.K.Čiurlionio paveikslus.“ 

Medikės išsilavinimą turinčiai moteriai prieš dvi dešimtis metų ėmė kirbėti mintis, kad gyvenime kažko trūksta. Šis pojūtis Audronę persekiojo maždaug penketą metų, kol galiausiai ji vėl atrado vaikystėje patirtą siuvinėjimo džiaugsmą.

„Išsiuvinėjus kelis paveikslus, vis dažniau sapne iškildavo M.K.Čiurlionio pavardė“, – mistines apraiškas prisiminė A.Zupkienė.

Dar didesnį įkvėpimą autorė pajuto kartu su vyru apsilankiusi Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje M.K.Čiurlionio darbų parodoje ir čia išvydusi paveikslą „Žinia“. Žvelgiant į jį, kūrėjos širdyje įsivyravo ramybė, o, pabandžius šį paveikslą išsiuvinėti, keisti sapnai liovėsi.

Įminusi sapnų pavidalu atneštą mįslę ir baigdama siuvinėti paveikslą „Žinia“, vaikščiodama pajūriu A.Zupkienė rado dar vieną užuominą – akmenį, kuris buvo labai panašus į M.K.Čiurlionio paveiksle „Ramybė“ stūksančią kalvą.

Taip kilo mintis, koks bus siuvinėjamas kitas paveikslas. Po kurio laiko atsirado dar keli paveikslai: „Pasaka (Karalių pasaka)“, „Karalaičio kelionė“ (II paveikslas iš triptiko), „Bičiulystė“, „Praeitis“ ir tai dar toli gražu ne pabaiga…

Pasak pačios autorės, išsiuvinėti vieną paveikslą užtrunka nuo vienerių iki pusantrų metų. Autorė šiai savo aistrai laiko negaili, o siuvinėjimo reikmenis visur vežasi kartu – kad būtų pasirengusi užklupus įkvėpimui. Autorė pabrėžia niekada nesėdanti dirbti lydima negatyvių emocijų.

„Aš ne tik siuvinėju M.K.Čiurlionį, tačiau man labai įdomi ir jo asmenybė. Daug skaitau, domiuosi jo kūryba ir gyvenimu. Pabaigusi paveikslą visada įsigilinu, pasidomiu, kas  yra rašoma apie šį kūrinį“, – sakė paveikslų autorė.

Parodoje eksponuojami ne tik paveikslai. Vienas iš eksponatų – paveikslo siuvinėjimo schema, pagal kurią ir dirba Audronė. Jos ilgis – 13 metrų. Šias schemas kaunietė vadina savo darbo biblija.

Paroda veiks iki 2022 m. sausio 31 dienos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.