Vilniuje ketvirtadienį prasideda paralelinė šiuolaikinio meno mugė „KOMISAS“

Ketvirtadienį Vilniuje pirmą kartą vyks paralelinė šiuolaikinio meno mugė „KOMISAS“. Beveik trys dešimtys menininkų buvusio siuvimo fabriko patalpose pristatys save ir savo kūrinius, taip sukurdami įžanga savaitgalį vyksiančiai šiuolaikinei meno mugei „ArtVilnius“. Paralelinės šiuolaikinės meno mugės sumanymą įgyvendiną menininkai Robertas Narkus ir Laura Kaminskaitė.

Darbus galima įsigyti iš jų autorių.<br>Organizatorių nuotr.
Darbus galima įsigyti iš jų autorių.<br>Organizatorių nuotr.
Darbus galima įsigyti iš jų autorių.<br>Organizatorių nuotr.
Darbus galima įsigyti iš jų autorių.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Karolis Žukauskas, Tech Zity Vilnius

Oct 12, 2023, 11:15 AM

Paralinė mugė – tai pagrindines meno muges miestuose lydintis renginys, dažnai mugių profesionalų lankomas dėl galimybės pastebėti ir atrasti tai, kas galbūt pražiūrėta arba labai šviežia meno scenoje.

Pasak R. Narkaus, tokia mugė intriguoja dar ir tai, kad kitaip nei įprastose mugėse, „KOMISAS“ menininkai atstovauja patys sau, patys sprendžia, ką pristatys ir kaip įsivertins savo kūrinius.

„Toks modelis galbūt galėtų versti galerijas sunerimti, juk šiais socialinių tinklų bei blokų grandinių siūlomų galimybių laikais visada sudėtingas galeristų darbas ir taip kupinas iššūkių. Tačiau mes provokacijų nesivaikome, „KOMISAS“ yra besiplečiančios bendruomenės šventė, siekianti laisviau pažiūrėti į meno lauką supančius tabu“, – teigia menininkas.

„Jeigu kas pasiūlytų rengti meno mugę prieš pusę metų, tai būtų akivaizdžiai per trumpas laiko tarpas pasirengti, tačiau jeigu tam yra tik dvi savaitės, gal tai yra vienintelis įmanomas būdas tai padaryti? Kodėl gi ne?“, – apie spontanišką idėjos įgyvendinimą pasakoja L. Kaminskaitė.

Naujamiestis paralelinei mugei pasirinktas neatsitiktinai – tai neabejotinas miesto kūrybingumo epicentras, kur persimaišo startuoliškas optimizmas ir meniška improvizacija. Gentrifikacijos bangose gyvenantis menininkai kviečia rajono naujakurius iš modernių IT centrų susipažinti su supančia realybe, kurioje persipina industrinė rajono istorija su čia kuriamomis technologinėmis ateitimis.

Mugėje dalyvaus šie menininkai: Antanas Lučiūnas, Aurelija Bulaukaitė, Gabija Parnavaitė & Žygimantas Berontas, Greta Eimulytė, Matas Šatūnas, Mykolas Valantinas, Ieva Rižė, Alanas Gurinas, Marija Olšauskaitė, Robertas Narkus, Laura Kaminskaitė, Vitalijus Strigunkovas, Andrius Zakarauskas, Vita Zaman, Tomas Daukša, Kristijonas Gurcinas, Benas Matijošaitis, Liucija Pačkauskaitė, Konstantinas Bogdanas, Darya Hancharkad, grupė Plenero Simpoziumas, Gazparas Zondovas, Donatas Jankauskas, Rupert edukacinės programos dalyviai: Ella Skinner, Steph Joyce, Eglė Ruibytė.

Programoje ne tik intriguojanti paroda, tačiau taip pat ir Elenos Marijos Veleckaitės kuruota skirtingų laikmečių Lelijos gaminių selekcija, Rupert edukacinės rezidencijos dalyvių pasirodymas, į savo studijas „Tech Zity Vilnius“ erdvėse pakvies menininkai Robertas Narkus, Marija Špokaitė, Gasparas Zondovas, bus galima pamatyti ir „Tsubasa bicycles“ kūrimo studiją.

Vėliau – Mariaus Čižausko & draugų organizuojamas BLOCK PARTY iki vėlyvos nakties.

Lankytojams nemokama mugė prasidės spalio 12 d., nuo 18 val. buvusiame „Lelijos“ siuvyklos fabrike – būsimame „Tech Zity Vilnius“ miestelyje, Panerių g. 43.

„Tech Zity Vilnius“ – būsimas didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis, kuris iki statybų darbų pradžios reguliariai organizuoja bendrus renginius su menininkais.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.