Už nuosprendį stribui Rusija kritikuoja Lietuvą

Rusijos Užsienio reikalų

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Nov 8, 2012, 10:32 PM, atnaujinta Mar 15, 2018, 2:59 PM

Rusijos diplomatinės žinybos oficialus atstovas Aleksandras Lukaševičius ketvirtadienį atsakydamas į žiniasklaidos klausimą šį sprendimą pavadino gėdingu.

„Akivaizdu, kad paminėtas verdiktas yra išskirtinai politiškai motyvuotas ir remiasi ne istorinėmis-teisinėmis realijomis, o su oficialiojo Vilniaus brukama „sovietinės okupacijos“ koncepcija“, - teigė A. Lukaševičius.

Pasak jo, Rusija M. Tabakajevui ir kitiems „dėl politinių motyvų persekiojamiems buvusios TSRS teisėsaugos organų veteranams“ ir toliau teiks moralinę bei materialinę pagalbą.

„Sąskaitų suvedinėjimas su praeitimi gėdingo teismo prieš seną ir sunkiai sergantį žmogų būdu atrodo ypatingai šventvagiškai tame fone, kad, kaip ne kartą pažymėjo Simono Wiesenthalio centras, nė vienas lietuvių kolaborantas taip negavo pelnytos bausmės už holokausto periodu padarytus nusikaltimus“, - teigė A. Lukaševičius.

Kauno apygardos teismas trečiadienį dėl civilinių asmenų trėmimo kaltu pripažino Vilniuje gyvenantį 86 metų M. Tabakajevą.

Ligotam 86 metų buvusiam sovietų saugumo pareigūnui teismas skyrė laisvės apribojimą dvejiem metams, įpareigojant jį nuo 23 val. iki 5 val. būti namuose Vilniuje, išskyrus atvejus, susijusius su liga, ir be bausmę vykdančios institucijos žinios dvejus metus nekeisti gyvenamosios vietos.

Bylos duomenimis, M. Tabakajevas, pokaryje būdamas sovietų okupacinės valdžios represinės struktūros - Lietuvos SSR Valstybės saugumo ministerijos (MGB) Šakių apskrities skyriaus Gelgaudiškio valsčiaus skyriaus operatyviniu, vėliau vyresniuoju operatyviniu įgaliotiniu, dalyvavo tremiant aštuonias šeimas. Tarp tremiamų į Sibirą buvo dvejų ir penkerių metų amžiaus vaikai. Jiems pavyko išlikti gyviems.

Kauno teismo nuosprendis nėra galutinis - per 20 dienų nuo jo paskelbimo, o nuteistajam M. Tabakajevui nuo išversto į rusų kalbą nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos, dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.