Oršos mūšio jubiliejus subūrė Tartu lietuvius

2014-ieji Lietuvoje paskelbti Oršos mūšio metais. Šis vienas didžiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės mūšių įvyko 1514 m. rugsėjo 8 dieną ir baigėsi pergale prieš Maskvos kunigaikštystės kariuomenę.

Daugiau nuotraukų (1)

Sigita Matulevičienė

2014-09-22 19:23, atnaujinta 2018-01-30 02:25

Šia proga Lietuvoje įvyko jau nemažai renginių, pergalei pagerbti Lietuvos bankas išleido 50 litų kolekcinę (proginę) monetą, o dailininkė Lina Kalinauskaitė sukūrė sidabrinių medalių.

Estijos miesto Tartu lietuvių bendruomenė, bendradarbiaudama su Baltijos gynybos koledžu, Oršos mūšį ir pergalės 500-ųjų metinių proga sukurtus medalius pristatė ne tik Tartu gyvenantiems lietuviams, bet ir Baltijos gynybos koledže dirbantiems ir studijuojantiems karininkams iš įvairių šalių.

Į renginį atvyko dailininkė, medalio kūrėja Lina Kalinauskaitė ir istorikas Ričardas Dediala. Jis papasakojo susirinkusiems apie Oršos mūšį, jo reikšmę ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai, apžvelgė, kaip mūšis minimas Baltarusijoje, Lenkijoje, Ukrainoje.

L.Kalinauskaitė pasidalino medalių kūrimo paslaptimis, atskleidė savo darbo procesą nuo idėjos iki sidabrinio gaminio rankose, apžvelgė Oršos mūšio atminimo įamžinimą kitose šalyse.

Po renginio užsimezgė gyva diskusija apie istorinę atmintį, jos įamžinimą ir kūrybinius impulsus. Dailininkė surengė savo kurtų medalių parodėlę, pristatė kuriamą medalių seriją „Didingoji Lietuva“.

Šis renginys – didesnio Tartu lietuvių bendruomenės projekto „Lietuvos kultūros pristatymas Estijojos lietuviams“ dalis. Projektą remia ir iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija.

Tartu veikiantis Baltijos gynybos koledžas yra bendras trijų Baltijos šalių projektas, šiemet paminėjęs 15 metų veiklos sukaktį. Jame rengiami Baltijos ir kitų valstybių štabų karininkai ir civiliai pagal tris mokymo programas: jungtinio štabo karininkų, civilių tarnautojų ir aukščiausio rango karininkų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.