„FIXUS Mobilis“ kartu su norvegų „Bažnyčios sargyba“ konsultuos kultūros paveldo savininkus

Nuo šiol Lietuvoje bus teikiamos nemokamos, viešai prieinamos konsultavimo ir pastatų priežiūros paslaugos, kurios padės kultūros paveldo savininkams ir valdytojams prižiūrėti kultūros paveldo statinius. Projektas „FIXUS Mobilis“ vykdo atrinktų kultūros paveldo objektų prevencinę priežiūrą, siekia pagerinti jų valdymą ir konsultuoja savininkus.

 Projektas „FIXUS Mobilis“.
 Projektas „FIXUS Mobilis“.
 Projektas „FIXUS Mobilis“.
 Projektas „FIXUS Mobilis“.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 18, 2021, 4:45 PM, atnaujinta Jan 18, 2021, 5:00 PM

Daugiau apie projektą „FIXUS Mobilis“ bus galima sužinoti sausio 29 dieną, 14 val. vyksiančiame nuotoliniame renginyje, kurį galėsite stebėti čia: https://forms.gle/T4bodsJvrWmdFAZr9, taip pat jis bus tiesiogiai transliuojamas ir „FIXUS Mobilis“ Facebook paskyroje.

Renginys skirtas projekto partneriams, bendruomenėms, paveldosaugos profesionalams, kultūros paveldo savininkams bei valdytojams. Tiesiogiai transliuojamo pristatymo metu kultūros paveldo priežiūra suinteresuoti asmenys galės plačiau susipažinti su „FIXUS Mobilis“ veikla, projekto partneriais bei užduoti rūpimus klausimus.

Virtualiame pristatyme dalyvaus ir „FIXUS Mobilis“ partneriai iš Norvegijos (projektas Kirkevakta). Jo pavadinimą galima būtų išversti „Bažnyčios sargyba“, ir tai jau sufleruoja, kad šio projekto veikla, kaip ir „FIXUS Mobilis“, orientuota į prevencinę paveldo pastatų priežiūrą.

Norvegijos paveldo specialistai ieško ir stebi sakralinės paskirties kultūros paveldo objektų konstrukcinius trūkumus, o Kirkevakta juos šalina, kad defektai netaptų dar didesne problema ir, neišvengiamai, dar didesnėmis išlaidomis. Per projekto FIXUS Mobilis pristatymą partneriai iš Norvegijos pasidalins savo patirtimi, papasakos apie atliktus darbus.

Nuo pernykščio rudens Lietuvos kultūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami dalyvauti „FIXUS Mobilis“ atrankoje, informacija apie ją skelbiama viešai „FIXUS Mobilis“ projekto internetiniame puslapyje. Registruoti objektą prevencinei apžiūrai gali visų nekilnojamojo kultūros paveldo statinių, registruotų Kultūros vertybių registre, savininkai ir (ar) valdytojai, fiziniai bei juridiniai asmenys.

Projekte gali dalyvauti visoje Lietuvoje esantys kultūros paveldo objektai, tik svarbu, kad jie būtų naudojami, geros ar patenkinamos būklės. Avarinės būklės ir neprižiūrimi objektai šiame projekto etape nedalyvaus.

Remdamasi objektų atrankos aprašu (taisyklėmis), įvertinusi statinio savybes ir valdytojo pateiktą objekto būklės aprašymą, tarpinstitucinė darbo grupė atrenka kultūros paveldo objektus, kuriems teikiamos Fixus Mobilis projekto paslaugos. Trys mobilios „FIXUS Mobilis“ komandos apžiūrės, ištirs, atliks nedidelius priežiūros darbus ir parengs ataskaitas. Taip pat „FIXUS Mobilis“ specialistai konsultuos objektų savininkus ir valdytojus, kiekvienam projekto objektui parengs individualų prevencinės priežiūros kalendorinį planą.

Iki šiol „FIXUS Mobilis“ tinklapyje buvo užpildytos 32 paraiškos, apžiūrai atrinkta dvylika pastatų. Nuo vasario mėnesio projekto komandos planuoja pradėti visoje Lietuvoje išsidėsčiusių objektų apžiūras. Du objektai specialistų laukia pajūryje – Nidoje ir Juodkrantėje. Nemažai apžiūrai atrinktų pastatų yra Žemaitijoje: Švėkšnoje, Raseiniuose, Joniškyje, Pagrįžuvyje. Vidurio Lietuvoje „FIXUS Mobilis“ komandos lankys objektus Kaune ir Kauno rajone bei Rumšiškėse. Po vieną objektą atrinkta Simne, Alytaus rajone, Šiožiniuose, Utenos rajone bei Vilniuje.

„FIXUS Mobilis“ projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos 2014–2021 m. lėšų. Projekto pavadinimas: „FIXUS“, projekto kodas: LT04-2-KM-TF-001.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.