Pristatomas naujas filmų ciklas – „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“

Kalbant apie kultūrą bei paveldą dažniausiai norisi akcentuoti tai, kas gyva ir vis dar perduodama iš kartos į kartą. Tačiau ne visas kultūros laukas susideda vien tik iš gyvosios tradicijos, todėl labai svarbu bei tikslinga fiksuoti tai, kas jau nuėjo arba šiuo metu eina į nebūtį.

Tiltas per Vilhelmo kanalą Kairių kaime.<br>Filmo kadras.
Tiltas per Vilhelmo kanalą Kairių kaime.<br>Filmo kadras.
Margių kaimas.<br>Filmo kadras.
Margių kaimas.<br>Filmo kadras.
Egliškių-Andulių piliakalnis.<br>Filmo kadras.
Egliškių-Andulių piliakalnis.<br>Filmo kadras.
Daugiau nuotraukų (3)

Klaipėdos etnokultūros centro inf.

2021-12-16 13:49

Etnografiniame Mažosios Lietuvos regione kultūros paveldą išsaugoti ypač sudėtinga dėl to, kad nemaža jo dalis buvo sunaikinta baigiantis II Pasauliniam karui, tačiau dar didesnė dalis sunaikinta po karo. Nykimo procesas tebevyksta ir mūsų dienomis, todėl svarbu dokumentuoti tai, ką turime dabar, nes po keleto metų gali išnykti arba neatpažįstamai pasikeisti.

Dėl to Klaipėdos etnokultūros centre gimė projektas „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“. Projektas turi ne vieną tikslą, tačiau aktualiausia pristatyti autentišką, moksliniais tyrimais pagrįstą filmų ciklą (iš viso yra nufilmuoti 6 filmai).

Filmuose išvysite unikalią, moksliškai atrinktą, profesionaliai užfiksuotą medžiagą apie nykstančias ir sparčiai besikeičiančias etnografinio Mažosios Lietuvos regiono vietoves. Įspūdingus gamtovaizdžius, sunkiai prieinamų ir mažai žinomų objektų vaizdus lydi archeologų ir istorikų komentarai, pokalbiai su žmonėmis, gimusiais ir gyvenančiais Klaipėdos krašte ir buvusio pasienio apylinkėse: Klaipėdos ir Kretingos rajonuose, Palangos savivaldybėje (Dovilų, Agluonėnų seniūnijos; Kairių kaimo apylinkės, Karklės ir Nemirsetos kaimai; Kretingalės ir Bajorų apylinkės).

Specialiai filmui sukurtas muzikinis takelis remiasi Mažosios Lietuvos dainų temomis.

Filmų ciklo režisierė ir scenarijų autorė Dalia Kiseliūnaitė, operatorius Nerijus Jankauskas, montuotojas Dalius Sakavičius, kompozitorius Vladimiras Konstantinovas. Ciklas sukurtas įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba www.ltkt.lt ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Filmus plačiau pristatysime bei išskirtinę medžiagą pradėsime publikuoti 2022 metais, tačiau jau šiandien kviečiame Jus apsilankyti Klaipėdos etnokultūros centro socialinių tinklų „Facebook“ / „YouTube“ paskyrose ir peržiūrėti glaustą filmų ciklo apžvalgą:

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.