Šventojo Kazimiero dienos Valdovų rūmuose – kviečia vaikus ir jaunimą pažinti Lietuvos šventąjį globėją

Kovo 4 dieną minima Šventojo Kazimiero diena, o Valdovų rūmų muziejuje Lietuvos globėjui skirti renginiai vyks ir penktadienį, ir šeštadienį.

Muziejaus edukatoriai.<br>V.Abramausko nuotr.
Muziejaus edukatoriai.<br>V.Abramausko nuotr.
Muziejaus edukatoriai.<br>V.Abramausko nuotr.
Muziejaus edukatoriai.<br>V.Abramausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Valdovų rūmų muziejaus inf.

2022-03-03 11:22

Šventasis Kazimieras (1458–1484) buvo Lenkijos princas, trečiasis Lenkijos karaliaus Kazimiero IV Jogailaičio sūnus. Jo mama Elžbieta – Austrijos princesės ir Bohemijos bei Vengrijos karaliaus, Vokietijos imperatoriaus Albrechto II Habsburgo duktė.

Šeimoje augo 6 sūnus ir 5 dukros. Kai princui Kazimierui suėjo trylika, tėvas jį išsiuntė į Vengriją, nes vengrų diduomenė pageidavo, kad Kazimieras užimtų jų karaliaus vietą. Lydimas didelės kariaunos Kazimieras kelionėje stebėjo žmonių žiaurumą – plėšimus, sukilimus dėl neišmokėtų samdiniams algų, prievartavimus.

Nuo to laiko jis tapo itin pamaldus, gyveno viengungišką, asketišką gyvenimą. Kazimieras, būdamas vos 26-erių, mirė nuo tuberkuliozės ir buvo palaidotas Vilniuje. Vėliau apie jį pradėjo sklisti įvairūs stebuklingi pasakojimai ir gandai, kad jis gydąs sergančiuosius nepagydomomis ligomis. 1521 m. jis pripažintas šventuoju.

XVII a. Kazimieras paskelbtas Lietuvos globėju. Jis vaizduojamas su baltąja lelija – dorumo ir kuklumo simboliu – rankoje bei kunigaikščio karūna ir karališka šermuonėlių mantija, pabrėžiančia jo kilmę.

Jaunimo sielovados forumas

Kovo 4-ąją minima Šv. Kazimiero diena. Tądien Valdovų rūmuose parapijų, su jaunimu dirbančių bendruomenių atstovai, mokytojai, jaunimo lyderiai kviečiami dalyvauti Jaunimo sielovados forume. J

is truks dvi dienas. Lietuvos jaunimo pastoracijos centro atstovai teigia, kad forumo dalyviai Valdovų rūmuose diskutuos, kaip sudėtingomis aplinkybėmis išlikti jautriems Dievo balsui ir ištikimiems savo pašaukimui, ką mums šiandien reiškia šv. Kazimieras ir siūlymas būti panašiems į Lietuvos šventąjį globėją.

Jaunimo sielovados forumas Valdovų rūmuose vyks dvi dienas.

Edukacinės dirbtuvės „Šv. Kazimiero karūna“

2022 m. kovo 5 d. 12.00–15.00 val.

Valdovų rūmų muziejus kiekvienais metais, kai į duris pradeda belsti pavasaris, prisimena karalaitį šv. Kazimierą. Šiemet jaunieji bičiuliai kviečiami savarankiškai pasivaikščioti po muziejų, pasidomėti karalaičio gyvenimu ir šeima.

Vėliau dirbtuvėse bus galima susikurti karūną, panašią į tą, su kokia dailininkas šv. Kazimierą pavaizdavo viename iš žinomiausių jo portretų.

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su 5–10 metų vaikais.

Edukacinis užsiėmimas „Karalaitis Kazimieras ir jo šeima“

2022 m. kovo 5 d. 13.00–16.00 val.

Kuo išsiskyrė šis šiek tiek daugiau nei dvidešimt penkerius metus išgyvenęs žmogus, kad, praėjus vos keleriems metams po jo mirties, Vilniaus miesto gyventojai pradėjo kalbėti apie stebuklus, vykstančius besimeldžiant prie jo kapo? Kokioje šeimoje augo karalaitis Kazimieras? Kaip buvo auklėjamas? Kaip ir ko mokėsi? Ką mėgo, kuo domėjosi? Kiek turėjo brolių ir seserų, kaip susiklostė jų gyvenimai?

Kodėl popiežius Kazimierą paskelbė šventuoju, o vėliau – vyriausiuoju šventuoju Lietuvos globėju? Atsakymų į visus šiuos klausimus Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai padės ieškoti per pasivaikščiojimą Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose.

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su vaikais nuo 7 metų ir visiems susidomėjusiesiems.

Daugiau informacijos su nuorodomis į konkrečius renginius, registraciją:

https://www.valdovurumai.lt/aktualijos/sventojo-kazimiero-dienos-valdovu-rumuose-kviecia-pazinti-lietuvos-sventaji-globeja

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.