Vilniaus diena Valdovų rūmuose skiriama Vilniaus 700 metų sukakčiai

Švęskime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį naujai pažvelgdami į Lietuvos sostinės istoriją. Valdovų rūmuose esančiame tikrajame Gedimino bokšte išgirsime skaitomus Gedimino laiškus ir sužinosime, kokią žinią Lietuvos didysis kunigaikštis skelbė tolimiesiems kraštams.

Virtuali realybė nukels į 3D Vilnių – pamatysime, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas, kuriame, kaip spėjama, gyvendamas Lietuvos didysis kunigaikštis rašė laiškus pasauliui.
Virtuali realybė nukels į 3D Vilnių – pamatysime, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas, kuriame, kaip spėjama, gyvendamas Lietuvos didysis kunigaikštis rašė laiškus pasauliui.
Valdovų rūmai parengė įdomią Vilniaus 700-ojo gimtadienio minėjimo programą.
Valdovų rūmai parengė įdomią Vilniaus 700-ojo gimtadienio minėjimo programą.
Daugiau nuotraukų (2)

Valdovų rūmų muziejaus inf.

Jan 20, 2023, 10:36 AM, atnaujinta Jan 20, 2023, 3:51 PM

Valdovų rūmų Didžiajame kieme atidengsime jubiliejui skirtą simbolinį Gedimino laišką iš bronzos.

Virtuali realybė nukels mus į 3D Vilnių – pamatysime, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas, kuriame, kaip spėjama, gyvendamas Lietuvos didysis kunigaikštis rašė laiškus pasauliui.

Parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ susipažinsime su prieš 750 metų Pilies kalno papėdėje stovėjusio pastato fragmentais, išlikusiais valdovo aplinkos asmens daiktais.

Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai į Vilniaus gimtadienio šventę kviečia šeimas su įvairaus amžiaus vaikais. Mažiesiems skirtuose užsiėmimuose vaikai susipažins su Vilniaus pilių istorijos pradžia, prisimins Vilniaus įkūrimo legendą.

Vyresnieji sveikins miestą kurdami atviruką ar rašydami laišką iš Vilniaus, kaip tai prieš 700 metų darė didysis kunigaikštis Gediminas. O visus, mėgstančius istorijas, pakviesime pasiklausyti pasakojimo apie Gedimino šeimą, jo vaikus ir vaikaičius.

2023 m. sausio 21 d., šeštadienį, nuo ryto vyks edukaciniai užsiėmimai šeimoms: „Laiškas iš Vilniaus“, „Gimtadienio atvirukas Vilniui“, „Laiškas iš Vilniaus“, ekskursija „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“.

2023 m. sausio 25 d., trečiadienį, 16 val. bus atidengiamas paminklas „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“, kurį miestui dovanoja Vilniaus klubas. Atidengimo ceremonija – Valdovų rūmų Didžiajame kieme.

Vėliau šventė persikels į Valdovų rūmų muziejų, kur vyks Gedimino laiškų skaitymas „tikrajame“ Gedimino bokšte (Valdovų rūmų muziejaus III maršrutas). Naujai išleistus laiškus skaitys dr. Sigitas Narbutas ir aktorius Vladas Bagdonas. Būtina registracija.

Po iškilmingų renginių Vilnių jubiliejaus proga Vilnių sveikins ansamblis „Cappella Concertante Vilnense“, Lietuvoje pradėjęs Baroko muzikos atlikimo tradiciją. Koncerte pasirodys solistės: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas). Orkestras „Cappella Concertante Vilnense“. Programoje – Claudio Monteverdi, Antonio Vivaldi, Georgo Friedricho Händelio ir kitų baroko kompozitorių muzika. Koncertą rengia Valdovų rūmų muziejus ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Būtina registracija.

Nuo 2023 m. sausio 26 d. muziejus kviečia į parodą „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“, kuri atskleis, „Vilniaus iki Vilniaus“ istorijos laikotarpį, miesto gimimo kontekstą ir supažindins su unikaliausiais materialiais reliktais.

Taip pat bus galima virtualioje realybėje pamatyti atkurtą tikrąjį Gedimino laikų bokštą ir jo virsmo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmais istoriją. Projekciją Valdovų rūmų muziejaus užsakymu sukūrė UAB „Gluk Media“.

2023 m. sausio 28 d., šeštadienį, tęsis edukacinės dirbtuvės ir ekskursijos, kviečiančios į sostinės istoriją pažvelgti kūrybiškai. Nuo ryto vyks užsiėmimai šeimoms: „Kuriame legendą“, „Statom pilį Gedimino“, „Kuriame legendą“, „Laiškas iš Vilniaus“, „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.