Filme apie Rimą Tuminą – teatro virtuvė

Žurnalistės Ramūnės Sakalauskaitės filmas „Pakeliui į prieplauką“ skirtas vienam ryškiausių šiuolaikinių teatro režisierių Rimui Tuminui. Jis – Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas (1990) ir daugiametis jo vadovas, nuo 2007 m. – Valstybinio akademinio J.Vachtangovo teatro (Maskva) meno vadovas. Filmas rodomas kovo 27 d. 17 val. „Forum Cinemas Vingis“ (4 salė).

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Mar 18, 2015, 1:12 PM, atnaujinta Jan 9, 2018, 3:19 PM

Dokumentinėje juostoje stengiamasi atskleisti R.Tumino teatro virtuvės išskirtinumą ir ypatingą jo režisuojamų spektaklių repeticijų skonį. Jis pats pasakoja, kaip teatras atėjo į jo gyvenimą ir jį paveikė.

R.Tumino kūrybos stilių apibūdina jo žmona I.Burneikaite-Tuminienė, su juo dirbantys scenografas A.Jacovskis ir kompozitorius F.Latėnas, Lietuvos ir Rusijos aktoriai V.Etušas, E.Gabrėnaitė, S.Garmašas, G.Girdvainis, S.Makoveckis, M.Nejolova, A.Sakalauskas, V.Vdovičenkovas ir kt.

Filme rodomi Valstybinio akademinio J.Vachtangovo teatro spektaklių „Prieplauka“ (vaidinto Maskvoje 2011), „Dėdė Vania“ (vaidinto Londone 2012), „Eugenijaus Onegino“ (vaidinto Tel Avive 2014 ) ir jų repeticijų fragmentai.

Filmo scenarijaus autorė ir režisierė Ramunė Sakalauskaitė.

Filmo premjera įvyko 2014 m. spalio 25 d. Maskvoje, Lietuvių kino dienose.

Apie Ramunę Sakalauskaitę

Lietuvai pakilus į kovą dėl nepriklausomybės, Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybės studentė studijas iškeitė į darbą pirmojoje nepriklausomoje Sąjūdžio informacinėje agentūroje (SIA). Jaunatviškas maksimalizmas, kelionių alkis ir sovietmečiu uždraustos istorijos paieškos 1989 m. su ekspedicija nuvedė į Sibirą, į Igarką, parvežti ten amžino poilsio atgulusių Lietuvos tremtinių palaikų. 1991 m. sausio 13-osios naktį kaip „Respublikos“ dienraščio žurnalistė buvo prie Lietuvos televizijos bokšto, o rugpjūtį rašė reportažus apie SSRS griūtį Maskvos pučo dienomis, ėmė interviu iš pirmojo ir paskutinio SSRS prezidento Michailo Gorbačiovo, kitų tuometinių politikos veikėjų. Kaip viena diena prabėgo ir dvylika žurnalistinio darbo „Lietuvos ryto“ dienraščio Politikos skyriuje.

Didelio populiarumo sulaukė R. Sakalauskaitės knyga „Politikos ringe“ apie Lietuvos vadovų Vytauto Landsbergio, Algirdo Brazausko ir Valdo Adamkaus veiklą 1990–1998 m. Pasirinkusi laisvos kūrėjos kelią, įvairiopą savo patirtį Ramunė panaudojo kurdama dokumentinius žymių Lietuvos asmenybių monsinjoro Kazimiero Vasiliausko, Prezidento Algirdo Brazausko, disidento Antano Terlecko kino portretus. Jos pastangomis pavyko įgyvendinti ir daugelį visuomeninių iniciatyvų, ji prisidėjo prie rašytojos Jurgos Ivanauskaitės, monsinjoro K. Vasiliausko atminimo įamžinimo.

„Pakeliui į prieplauką“ – pirmasis autorinis R. Sakalauskaitės filmas, sulaukęs palankių žiūrovų ir kritikų atsiliepimų Maskvoje ir Londone. Atidus ir savitas autorės žvilgsnis šį kartą nukreiptas į teatro režisieriaus Rimo Tumino asmenybę ir teatrinį jo fenomeną.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.