Aktorius M.Jampolskis: „Lietuviškas kinas išgyvena renesansą“

Aštuntuos metus rengiamos prestižinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonijos nominantų paraiškų pildymas ritasi į pabaigą. Nuo balandžio antrosios apdovanojimų atrankos vertinimo komisija, suformuota Lietuvių kino akademijos (LiKA) tarybos, tarp kurios narių yra dvi „Sidabrinės gervės“ statulėles pelnęs aktorius Marius Jampolskis, atrinks verčiausius apdovanojimo nominantus.

Aktorius M.Jampolskis 2013 metais gavo „Sidabrinę gervę“ už vaidmenį filme „Aurora“.
Aktorius M.Jampolskis 2013 metais gavo „Sidabrinę gervę“ už vaidmenį filme „Aurora“.
Daugiau nuotraukų (1)

Justina Dirsė

2015-03-25 13:53, atnaujinta 2018-01-08 07:36

„Sidabrinė gervė“ skatina pasitempti

Nuo 2014 m. LiKA tarybos nario pareigas užimantis M.Jampolskis tikina, kad iš visų komisijos atrinktų ir tarybos patvirtintų nominantų parinkti vieną labiausiai vertą filmą, aktorių ar aktorę – darbas ne eilinis, o laureatų išrinkimo sistema užtikrina nešališką narių sprendimą.

„Sidabrinės gervės“ laureatų rinkimas privalo būti skaidrus. Kito kelio nėra. Komisijos narių yra gana daug, žmonės skirtingi, o LiKA nariai už labiausiai apdovanojimo vertą filmą balsuoja slaptai. Todėl net jei kas nors ir turi kokių nors užmačių, jų įvykdyti neįmanoma“, – sakė aktorius ir LiKA tarybos narys.

Marius pabrėžė ir tai, kad kiekvienais metais Geriausio metų filmo laimėtoją gali nujausti. Tačiau apmaudu, kad ne visuomet to filmo kūrėjai pateikia paraišką „Sidabrinei gervei“ gauti.

Lietuviškuoju „Oskaru" tituluojamą „Sidabrinės gervės“ statulėlę Marius gavo du kartus. Pirmąją 2008-aisiais Metų geriausio aktoriaus nominacijoje už filme „Kolekcionierė“ sukurtą vaidmenį. Antrąją – 2013 m. toje pačioje kategorijoje už vaidmenį fantastiniame filme „Aurora“.

„Kiekvienam kūrėjui šis apdovanojimas, jo gavimas – individualiai svarbus. Manau, net tie, kurie maivosi, kad jiems nereikia gervės, vis tiek viduje džiūgauja ją gavę. Mane asmeniškai „Sidabrinė gervė“ įpareigoja kituose filmuose, darbuose ir vaidmenyse padaryti dar geriau, nei jau esu padaręs. Ji skatina pasitempti“, – sakė M.Jampolskis.

„Rūsys“ – vartai į trečiąją gervę?

Šiais metais į „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą pretenduoti gali filmai, savo premjeras surengę per vienus kalendorinius metus: nuo 2014 m. balandžio 2 d iki 2015 m. balandžio 2 d. Pirmasis lietuviškas siaubo filmas „Rūsys“ (rež. R. Matačius), kuriame M.Jampolskis vaidino su Jurga Šeduikyte, taip pat patenka į šią imtį. Tačiau ar jis bus nominuotas, spręs komisija.

Paklausta, kaip jaustųsi trečią kartą gavęs gervę, Marius šyptelėjo: „Jei trečią kartą laimėčiau Geriausio metų aktoriaus statulėlę, pasidarytų nebepatogu. Jei „Rūsys“ bus nominuotas ir aš būsiu nominuotas, manau, turėsiu labai daug rimtų konkurentų.“

„Rūsys“ vadinamas pirmuoju lietuvišku siaubo filmu. Savo ruožtu Marius patikino, kad šio žanro kūrinyje nesijautė kitaip, nei vaidintų komedijoje, dramoje ar fantastiniame filme.

„Didelė dalis siaubo kuriama filmą montuojant. Kaip aktorius skirtumo nepajutau. Nesu labai prietaringas, todėl istorija manęs negąsdino. Kita vertus, per dvi savaites darbo prie šio filmo viena baimė vis tik atsirado. Tai – klaustrofobija. Visa komanda tuo laikotarpiu gyvenome mažame name. Tad po poros savaičių tiesiog pasidaro nejauku, nes trūksta asmeninės erdvės“, – juokėsi aktorius.

Marius – ne tik kino ir teatro aktorius, bet ir dainininkas bei TV laidų vedėjas. Vienos srities išsirinkti jis ne tiek nenorėtų, kiek negalėtų.

„Visos veiklos turi vieną bendrą vardiklį – bendravimas su žmonėmis. Visai nesvarbu, kokia forma ta komunikacija vyksta – per kino objektyvą ar nuo koncerto scenos. Svarbiausiai yra galėti perduoti savo žinutę žmonėms ir su jais bendrauti“, – teigė aktorius.

Lietuviško kino atgimimas

Du kartus „Sidabrinės gervės“ laureatas bei „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimo savininkas Marius, paklaustas, kas per aštuonerius metus pasikeitė kine, pateikė kelis esminius momentus.

Kinas Lietuvoje per šiuos metus tapo laisvesnis, jo kūrėjai turi mažiau kompleksų, kuo toliau, tuo labiau didėja jo integracija Europoje. Dabar lietuviškas kinas, manau, išgyvena savo renesansą. Kūrėjai supranta, kad  sukurti gerą, žiūrimą filmą galima ir be multimilijoninių biudžetų – svarbu turėti gerą idėją ir vaizduotės ją įgyvendinti. Ir tai duos gerų rezultatų tarptautinėje kino arenoje“, – įsitikinę M.Jampolskis.

Aštuntoji Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonija vyks gegužės 30-ąją. TV žiūrovai tiesioginę jų transliaciją galės pamatyti per LRT.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.