Eglė Zakaraitė: „Šiuolaikinė moteris turi išmokti nemeluoti sau“

Eglė Zakaraitė, harmoningo gyvenimo lektorė, visai neseniai išleido debiutinį romaną „Kaip tapti dama“. Sparčiai populiarėjančio romano autorės dėmesio centre – moteris ir jos tobulėjimas. Autorė sako, kad svarbiausia šiuolaikinei moteriai išmokti nemeluoti sau ir pripažinti savo klaidas, suklydus nenustoti kovoti už savo laimę.

„Mano misija – įkvėpti žmones sąmoningai valdyti savo gyvenimą“, – sako knygos „Kaip tapti dama“ autorė E.Zakaraitė.
„Mano misija – įkvėpti žmones sąmoningai valdyti savo gyvenimą“, – sako knygos „Kaip tapti dama“ autorė E.Zakaraitė.
„Mano misija – įkvėpti žmones sąmoningai valdyti savo gyvenimą“, – sako knygos „Kaip tapti dama“ autorė E.Zakaraitė.
„Mano misija – įkvėpti žmones sąmoningai valdyti savo gyvenimą“, – sako knygos „Kaip tapti dama“ autorė E.Zakaraitė.
Sparčiai populiarėjančio romano dėmesio centre – moteris ir jos tobulėjimas.
Sparčiai populiarėjančio romano dėmesio centre – moteris ir jos tobulėjimas.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Feb 8, 2016, 4:19 PM, atnaujinta Jun 8, 2017, 7:30 PM

- „Kaip tapti dama“ yra jūsų debiutinis romanas. Kaip kilo mintis imtis plunksnos?

– Man visada patiko skaityti knygas. O kurti ir rašyti pradėjau paauglystėje. Studijos universitete, vis nauji darbo projektai ir asmeniniai iššūkiai, kurie tikrai ne visi buvo sėkmingi, pasikeitęs gyvenimo būdas sustabdė mano kūrybinį procesą. Kol vieną dieną aš sustojau ir supratau, kad gyvenu beprasmišką gyvenimą, kad turiu daryti ką nors prasminga. Reikėjo pabūti vienai, kad suprasčiau, kas man darosi. Taip atsirado „Facebook“ projektas „Kaip tapti dama“. Kitas žingsnis buvo knyga.

- Pratarmėje teigiate, kad dama – tai „savimi pasitikinti, laisva asmenybė, kuriai pirmiausia rūpi jos nuolatinis asmeninis tobulėjimas. Tai moteris, kuri vienu metu yra atsidavusi savo darbui, vyrui pavyzdinga žmona, rūpestinga mama savo vaikams“. Atrodo, kad tai – super moteris. Ar ne per didelė našta moteriai būti tokiai visapusiškai?

– Tai ne našta, tai – damos gyvenimo būdas. Galima pavadinti ją ir „super moterimi“. Mano sukurta knygos herojė siekia tapti dama. Lietuvos moterys labai darbščios, atsidavusios šeimai, visuomenei, darbui, bet ar visos jos laimingos? Galbūt reikėtų atsigręžti į save ir paklausti: ar aš iš tiesų gyvenu taip, kaip noriu? Aš esu realistė, pagal mano pateiktą knygos aprašymą pratarmėje, dama būti labai sunku. Todėl pagrindinė knygos herojė turės labai daug ko išmokti ir suprasti, kad tokia taptų.

- Ar šios knygos pasirodymas reiškia, kad matote reikiamybę kalbėti apie moterį, t.y. kad šiuolaikinei moteriai dar yra ko išmokti?

– Mano pastebėjimu, svarbiausia šiuolaikinei moteriai išmokti nemeluoti sau. Pripažinti savo klaidas. Nepavydėti svetimos laimės. Negeisti svetimo vyro. Neieškoti lengvos ir greitos sėkmės. Sąmoningai suvokti, kad jos gyvenimo kokybė priklauso ir priklausys tik nuo jos minčių, žodžių ir veiksmų. Taip, iš esmės matau, kur mūsų moterys gali tobulėti.

- Jūsų dėmesio centre yra moteris ir jos saviugda, tobulėjimas, tačiau kartu – tai moteris, atskleidžianti fatališką moteriškumą. Ką galvojate apie emancipuotas moteris, kurių, rodos, gyvenimo būdas neatitinka damos principų?

– Visi žmonės skirtingi, mąstome irgi skirtingai. Todėl apie emancipuotas moteris galiu pasakyti: jei joms yra gerai ir jos jaučiasi laimingos, – puiku. Man labai patinka tokias moteris stebėti – man džiugu, kad jos atranda save. Bet jei tos moterys neranda vidinės harmonijos, reikėtų ieškoti atsakymų savyje, kas joms trukdo jaustis laimingoms. Moterys linkusios vaidinti vaidmenis, kurie joms ne visada tinka.

- Gilinate žinias saviugdos srityje, parašėte pirmą, bet ne paskutinę knygą (romanas „Kaip tapti dama“ laukia tęsinio). Kokia jūsų misija?

– Mano misija – įkvėpti žmones sąmoningai valdyti savo gyvenimą. Aš nespręsiu jų problemų. Lengviausia yra dalyti patarimus. Mano tikslas – priversti žmogų mąstyti, pačiam priimti teisingus sprendimus. Aš jam padėsiu suvokti, kad mes, žmonės, esame protingos būtybės, kurios gali turėti viską. Tačiau pirmiausia reikia išlaisvinti savo vidinį potencialą ir gabumus.

Romanų „Kaip tapti dama“ knygų serijų dalyse bus aprašomos šiuolaikiškos gyvenimiškos situacijos ir jų sprendimo būdai, įžvalgos. Tačiau tai tikrai nebus saviugdos ar patarimų vadovėliai. Tai bus knygos, kurias per savo patirtį supras kiekvienas skaitytojas.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.