Rotušėje pagerbė Vilniaus mero premijos laureatę

Vilniaus rotušėje šiandien įteikta mero premija poetei Jurgitai Jasponytei-Burokienei už poezijos rinkinį „Vartai Auštrieji“, o Laimono Noreikos vardo apdovanojimas – geriausiam 2020 m. tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ aktoriui – skaitovui Giedriui Arbačiauskui.   

J.Jasponytė. <br>K.Mačiūno nuotr. 
J.Jasponytė. <br>K.Mačiūno nuotr. 
G.Arbačiauskas. <br>K.Mačiūno nuotr. 
G.Arbačiauskas. <br>K.Mačiūno nuotr. 
K.Mačiūno nuotr. 
K.Mačiūno nuotr. 
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Aug 6, 2020, 7:41 PM

„Jau daugiau kaip pusšimtį metų skaičiuojantis „Poezijos pavasaris“ tampa neatsiejama Vilniaus gyvenimo dalimi. Kasmet laukdami šios literatūros, meno ir poezijos šventės, galime iš naujo atrasti miestą kūrėjų akimis. Tą šiemet mums puikiai leido padaryti ir premijos laureatė J. Jasponytė-Burokienė – man didelė garbė įteikti mero premiją būtent šiai kūrėjai. Linkiu neblėstančio įkvėpimo ir dėkoju už meilę sostinei“, – kalbėjo vicemerė Edita Tamošiūnaitė, mero vardu įteikusi premiją kūrėjai.   

J. Jasponytė-Burokienė gimė 1981 m. Zarasuose. Nuo 1999 m. studijavo Vilniaus pedagoginiame universitete. Čia įgijo lietuvių filologijos bakalauro ir literatūrologijos magistro laipsnį. Šiuo metu poetė dirba Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje, viename iš filialų. Dalyvauja literatūros renginiuose Lietuvoje. Jos tekstai yra versti į latvių, rusų, kartvelų, ukrainiečių, baltarusių, anglų, vokiečių kalbas. Iš viso autorė yra išleidusi du eilėraščių rinkinius: „Šaltupė“ (2014 m.) ir „Vartai Auštrieji“ (2019), už pastarajame esantį skyrių „Vilniui nuo Aštriojo galo“ poetei ir skirta mero premija.    

Poezijos rinkinys „Vartai Auštrieji“ – savitai folkloro ir lietuvių mitologijos motyvus su asmeniniais išgyvenimais ir refleksijomis perpinanti poetės knyga. Ji iš dalies pratęsia pirmosios knygos „Šaltupė“ temas: atvirus pasakojimus apie motinystę, vaikystę, moters brendimą, pavaizduotus per baltiškosios pasaulėjautos ir pasaulėžiūros įvaizdžius. „Vartai Auštrieji“ – įdomiai ir talentingai šiuolaikinę jauseną ir folkloro klodus derinanti knyga. Ji remiasi tiek dainomis, tiek pasaulio ir lietuvių poezijos tradicija – jos nemėgdžiodama, bet pratęsdama.    

Mero premija – ne pirmasis apdovanojimas poetei. J. Jasponytė-Burokienė taip pat gavusi Zigmo Gėlės premiją už geriausią metų poetinį debiutą (eilėraščių knyga „Šaltupė“), 2015 m. Poezijos rinkinys „Šaltupė“ įtrauktas į Metų knygų penketuką. Pernai poezijos rinkinys „Vartai Auštrieji“ pelnė Vlado Šlaito literatūrinę premiją, tais pačiais metais knyga įtraukta į Metų knygos penketuką.   

Šiek tiek anksčiau mero premija buvo įteikta ir tapytojui Vytautui Tomaševičiui. 2019 m. tarptautiniame konkurse Japonijoje „ArtOlympia“ apie 1800 menininkų iš daugiau nei 100 šalių pateikė daugiau kaip 5000 darbų. Iš jų tarptautinė komisija prizu „Už meistrystę“ įvertino tik 30 paveikslų. V. Tomaševičius – pirmasis lietuvių menininkas, apdovanotas šiuo prizu.    

Šiandien įteiktas ir Laimono Noreikos vardo apdovanojimas geriausiam 2020 m. tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ aktoriui – skaitovui įteikiamas teatro, televizijos, kino aktoriui, skaitovui, dainų autoriui, atlikėjui, filmų garsintojui Giedriui Arbačiauskui.   

Poezijos pavasaris“ rengiamas nuo 1965 m. Tai žymiausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą pristato Lietuvos ir užsienio  poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai,  muzikai, fotografai, dailininkai. Poezijos ir meno  mylėtojams per dvi savaites pristatoma išsami šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama. Šiemet festivalis dėl pandemijos persikėlė į vasarą ir visų literatūros mylėtojų laukia iki rugpjūčio 9 d., kai vyks baigiamasis festivalio vakaras VU M. K. Sarbieviaus kieme (Universiteto g. 3).

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.