Istorikui Valdas Adamkus – herojus, per kurį galima atskleisti didžiąją lietuvių tautos dramą Prezidento jubiliejui išleista biografinė knyga „Adamkus“

Lapkričio 3-ią dieną Prezidentui Valdui Adamkui sukanka 95-eri, tad šia proga pasirodo biografija „Adamkus“. Lapkričio 4 d. žiniasklaidai ir svečiams šią knygą pristatys autorius prof. Egidijus Aleksandravičius, dr. Darius Kuolys, dr. Mykolas Drunga ir dr. Aurimas Švedas. Renginyje dalyvaus ir Prezidentas Valdas Adamkus. Visus besidominčius pristatymą kviečiame stebėti Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos youtube paskyroje.

Dešinėje - Valdo Adamkaus ir Almos Adamkienės povestuvinė kelionė po Kanadą 1951 metais.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Dešinėje - Valdo Adamkaus ir Almos Adamkienės povestuvinė kelionė po Kanadą 1951 metais.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Istorikas Egidijus Aleksandravičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Istorikas Egidijus Aleksandravičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 21, 2021, 1:37 PM, atnaujinta Oct 21, 2021, 2:25 PM

Knyga „Adamkus“ – istoriko, prof. E. Aleksandravičiaus ilgų bendravimo metų su Prezidentu ir jo veiklos tyrinėjimų Lietuvoje bei JAV rezultatas. V. Adamkaus bibliografija plati ir įvairi, kai kurios Prezidento knygos sulaukė didelio visuomenės dėmesio („Be nutylėjimų“, „Paskutinė kadencija“).

Tačiau išsamios V. Adamkaus biografijos neturėjome. Prof. E. Aleksandravičius pasakoja ne tik neįtikėtinai įdomią V. Adamkaus gyvenimo istoriją, bet ir atveria pokarinės lietuvių diasporos veikimą.

„Tai pirmoji išsami biografija žmogaus, kuris jau įėjo į Lietuvos istoriją kaip populiariausias Kovo 11-osios Respublikos politikas, kone aštuonis dešimtmečius aktyviai veikęs ir šiandien tebeveikiantis visuomenės ir valstybės laisvės labui. Knygoje „Adamkus“ lieka ir neatsakytų klausimų, kuriuos istorikai ir giminingų mokslų tyrinėtojai turėtų ateityje patikslinti.

Išsilavinusiai visuomenei kartais labiau reikalingas rimtas klausimas nei supaprastintas atsakymas. Be šios nuostatos sunku suprasti, ką Adamkaus jaunystėje reiškė švelnių rankų politikos principai, kuriems knygos herojus iki pat dabar liko ištikimas.

Knygoje stengiausi parodyti, kad Adamkus yra žmogus, nusipelnęs išsamios biografijos, net jeigu niekada nebūtų tapęs Lietuvos Respublikos Prezidentu“, – sako biografijos „Adamkus“ autorius istorikas E. Aleksandravičius.

Knygos autorius pastebi, kad biografija – labai dosnus žanras kalbėti ne tik apie konkretų asmenį, bet ir visą epochą. „Biografija – senas, archajiškas, romantiškas ir puikus žanras per reikšmingo žmogaus gyvenimą it per rakto skylutę atpažinti pačius jautriausius biografijos, laiko bruožus. Ilgą laiką buvau užsiėmęs dipukų kartos istorija, tad V. Adamkus man yra vienas didžiausių herojų, per kurį galiu atskleisti didžiąją lietuvių tautos dramą.“

Plačiau apie knygą:

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.