Dėl Lietuvos kultūros tarybos klaidos buvo atšauktas jau išleisto „Poezijos pavasario“ almanacho finansavimas Leidėjai prašo pagalbos

Rašytojų sąjungos fondas, daugelį metų vykdęs „Poezijos pavasario” almanacho leidybą, šiemet susidūrė su netikėta problema: dar vasario mėnesio viduryje Lietuvos kultūros taryba skyrė šių metų „Poezijos pavasario” almanacho leidybai 16 000 Eur, tačiau gegužės 16 d. atsiuntė oficialų raštą, kuriuo informavo apie skirto finansavimo atšaukimą dėl praėjusiais metais pakeistų projektų finansavimo gairių. Rašytojų sąjungos fondas apie pakeistas gaires niekaip nebuvo informuotas, o teikiant projektą galiojo gairių 2021–08–27 redakcija, kurioje pakeista dalis nėra suformuluota taip aiškiai kaip 2021–12–29 redakcijoje, kuria remdamasi LKT atšaukė projektui skirtą finansavimą.

Almanacho sudarytojai Aivaras Veiknys ir Marija Mažulė.<br>A.Kaziliūnaitės nuotr.
Almanacho sudarytojai Aivaras Veiknys ir Marija Mažulė.<br>A.Kaziliūnaitės nuotr.
Almanacho „Poezijos pavasaris 2022“ viršelis.<br>Leidėjų nuotr. 
Almanacho „Poezijos pavasaris 2022“ viršelis.<br>Leidėjų nuotr. 
Almanacho sudarytojai Aivaras Veiknys ir Marija Mažulė.<br>A.Kaziliūnaitės nuotr.
Almanacho sudarytojai Aivaras Veiknys ir Marija Mažulė.<br>A.Kaziliūnaitės nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Rašytojų sąjungos fondas

May 24, 2022, 9:32 AM

Gegužės 4 d. Rašytojų sąjungos fondo projektų vadovei Marijai Mažulei paskambinusi LKT vadovė Asta Pakarklytė atsiprašė už LKT padarytą klaidą ir informavo, kad finansavimas projektui bus atšauktas. Buvo pasiūlyta almanacho leidybos kaštus padengti iš „Poezijos pavasario” festivaliui skirto finansavimo, tačiau apie atšaukiamą finansavimą almanachui pranešta prieš pat festivalio pradžią, kai festivalio organizavimo išlaidos jau paskirstytos. Almanacho leidėjams kyla klausimas, kodėl kultūros organizacijos turi mokėti už LKT padarytą klaidą (priėmė paraišką ir skyrė finansavimą), už kurią asmeniškai atsiprašo LKT vadovė? Nenorėdamas atimti suplanuotų renginių iš „Poezijos pavasario” festivalio lankytojų, sudėtingoje situacijoje atsidūręs Rašytojų sąjungos fondas, šiuo metu turintis tik nedidelę dalį almanacho parengimui skirtų nuosavų lėšų, prašo visuomenės pagalbos.

„Šiemet esame atsidūrę nepavydėtinoje padėtyje dėl atšaukto finansavimo, – teigia Rašytojų sąjungos fondo projektų vadovė Marija Mažulė, – Lietuvos kultūros taryba atsiprašė už įvairiais lygmenimis padarytą klaidą, o tos klaidos pasekmes paliko mums. Almanachas jau parengtas ir išleistas, įvyko jo pristatymas skaitytojams, o kaip reikės atsiskaityti su spaustuve, visa almanachą rengusių profesionalų komanda, 106 autoriais, vertėjais, neįsivaizduojame. Labai vėlai sulaukėme žinios apie įvykusią klaidą. Sakoma, kad mūsų projektas net neturėjo būti svarstomas LKT dėl praėjusiais metais pakeistų gairių, tačiau mes apie tai informuoti nebuvome, o raštą iš Kultūros tarybos gavome tik prasidėjus festivaliui.”

„Festivalio programa viešai paskelbta gegužės 4 d., o oficialus LKT raštas apie atšaukiamą finansavimą almanacho leidybai gautas tik gegužės 16 d., jau prasidėjus „Poezijos pavasario“ festivaliui, kai visos lėšos jau buvo suplanuotos ir paskirstytos 125 festivalio renginiams. Rengdami festivalį, visada galvojame apie žiūrovus, kuriems šis festivalis skirtas, apie literatūros ir profesionalaus meno sklaidą Lietuvoje ir užsienyje, juk „Poezijos pavasario“ renginiai vyksta ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir atokiausiuose Lietuvos kampeliuose, lietuvių bendruomenėse užsienio šalyse. Festivalyje dalyvauja daugybė poetų ir kitų kultūros lauko profesionalų, atvyksta  būrys poetų iš užsienio šalių. Tad galimybės padengti 16 tūkstančių iš festivalio biudžeto tiesiog nėra“, – sako „Poezijos pavasario“ festivalio direktorė Janina Rutkauskienė. 

Almanacho „Poezijos pavasaris 2022“ sudarytojas – poetas Aivaras Veiknys, užsienio poezijos dalį sudarė poetė Marija Mažulė. Dailininkė Deimantė Rybakovienė sukūrė subtilų leidinio dizainą, redaktorės – Palmira Mikėnaitė ir Greta Ambrazaitė. Eilėraščius almanachui pateikė autoriai. Čia rasite Agnės Žagrakalytės, Donaldo Kajoko, Antano A. Jonyno, Dovilės Zelčiūtės, Ernesto Noreikos, Rimvydo Stankevičiaus, Alio Balbieriaus, Jurgitos Jasponytės, Ramutės Skučaitės, Tomo Venclovos ir kitų autorių naujausius eilėraščius, o taip pat – interviu, straipsnius, užsienio poezijos vertimus ir garso įrašą su knygas per praėjusius metus išleidusių autorių skaitymais.

Rašytojų sąjungos fondas dėl LKT sprendimo kreipsis į teismą, tačiau teisminiai procesai užtrunka, o sumokėti honorarus autoriams ar sąskaitą spaustuvei reikia jau dabar. Norėdami paremti šių metų „Poezijos pavasario” almanacho leidybą, galite pervesti paramą Rašytojų sąjungos fondui, mokėjimo paskirtyje nurodydami „Už Poezijos pavasario almanachą”. Almanacho kaina – 15 Eurų, bet galite pervesti ir didesnę sumą, o vėliau atvykti pasiimti almanacho egzemplioriaus su almanacho sudaryto Aivaro Veiknio autografu. Apie tai prašome informuoti el. pašto adresu inter@rasytojai.lt 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.