Operos ir baleto teatre surengtas šventinis paramos koncertas

Miestų aikštėse savaitgalį įžiebtos eglutės skelbė švenčių pradžią. Tuo tarpu šventės Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) prasidėjo šventiniu paramos koncertu, kurį antradienio vakarą surengė paramos fondas „Orfėjaus lyra“.

Vakaro svečiai.<br>V. Balkūnas
Vakaro svečiai.<br>V. Balkūnas
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Dec 4, 2012, 9:00 PM, atnaujinta Mar 14, 2018, 9:16 PM

Prie šventinio koncerto galėjo prisidėti visi norintys. Į renginį atvyko nemažai kultūros ir meno atstovų, verslininkų, tarp svečių buvo galima pamatyti ir ambasadorių, Lietuvos ir užsienio ponų. Prie įėjimo juos pasitiko gero vakaro kiekvienam linkinčios žavios jaunos balerinos.

Scenoje greta pripažintų operos meistrų gražiausią Kalėdų muziką – nuo klasikos iki gospelų ir Juozo Naujalio – atliko chorai „Liepaitės“ ir „Ažuoliukas“, muzikuos jaunosios instrumentininkės, dirigavo Martynas Staškus. Visos už bilietus surinktos lėšos buvo skirtos labdarai.

Nuo 2003 metų gyvuojantis LNOBT paramos fondas „Orfėjaus lyra“ nuolat remia menininkus. Pasak fondo vadovės Birutės Vizgirdienės, per nepilną veiklos dešimtmetį „Orfėjaus lyra“ labdarai ir paramai surinko daugiau nei 500 tūkst. litų. Buvo paremtos solistų stažuotės, skirtos 22 stipendijos jauniesiems menininkams, nupirkti aštuoni pučiamieji instrumentai LNOBT orkestrui, choro moterims – koncertiniai kostiumai, paremta knygos apie dirigentą maestro Joną Aleksą leidyba, operų „Karmen“, „Lietuviai“, „Otelas“ pastatymai ir t. t. Be to, nuo 2009 metų „Operos švyturių“ apdovanojimuose teikiamos „Orfėjaus lyros“ įsteigtos premijos geriausiam antraeilio vaidmens atlikėjui ir Metų debiutantui.

Visi Kalėdų koncerte pasirodę solistai yra fondo stipendininkai arba apdovanojimų laureatai. Tarp jų – operos solistai Kristianas Benediktas, Jovita Vaškevičiūtė, Rafailas Karpis, Arūnas Malikėnas, Marta Lukošiūtė, Vilhelma Mončytė ir jaunos instrumentininkės – arfininkė Aistė Baliunytė ir fleitininkė Vita Marija Daunytė. Visi jie koncerte dalyvavo be jokio atlygio.

Šie atlikėjai, palydimi LNOBT simfoninio orkestro, pirmoje koncerto dalyje atliko populiarias operų ištraukas iš W. A. Mozarto „Užburtosios fleitos“, G. Donizetti „Meilės eliksyro“, programos puošmena neabejotinai taps nuostabusis „Gėlių“ duetas iš L. Delibes’o operos „Lakmė“ (dainuos V. Mončytė ir J. Vaškevičiūtė). Čia taip pat skambėjo dalis iš G. Rossini Mažųjų iškilmingų mišių (solistas – K. Benediktas), M. Ravelio ir W. A. Mozarto žavius instrumentinius kūrinius.

Antroje koncerto dalyje karaliavo chorai. Merginų choras „Liepaitės“ (vadovė – Jolita Vaitkevičienė) bei vyrų ir berniukų choras „Ąžuoliukas“ (vad. – Vytautas Miškinis) drauge su solistais buvo pateikta gražiausių Kalėdų giesmių programa, kurią pradėjo J. S. Bacho Kalėdų oratorijos choras ir G. F. Handelio džiaugsmingasis „Joy To The World“. Skambant tokioms giesmėms kaip visiems puikiai žinomos I. Berlino „Baltosios Kalėdos“ („White Christmas“) arba nuostabioji J. F. Wade’o „Adeste Fideles“, prie atlikėjų galėjo prisijungti ir klausytojai. Ką jau kalbėti apie F. X. Gruberio „Tyliąją naktį“ („Stille Nacht“) ar Juozo Naujalio giesmę „Didis džiaugsmas patekėjo“, kurias, beje, atliko visi koncerto dalyviai. Skirtingų tautų ir tradicijų Kalėdų muzikos kaleidoskopą vainikavo džiaugsmingasis E. R. Hawkinso gospelas „O, Happy Day“, jo priedainį lengva kartoti net ir pirmą kartą šią giesmę išgirdusiems. Juk laukiant Kalėdų bene svarbiausias yra bendrystės jausmas, o nuostabi muzika ir nuoširdūs atlikėjai tarytum garantuoja, kad gruodžio 4-ąją toji palaiminga bendrumo būsena aplankys LNOBT.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.