Teatro sąjungoje - jaunųjų menininkų debiutai

Lietuvos teatro sąjungoje publika netrukus galės išvysti ir įvertinti jaunuosius scenos menininkus. Dar šių metų pavasarį buvo skelbiami „Aktorių duetų“ bei „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ konkursai, kuriuose dalyvavo daugiau nei 20 jaunųjų menininkų iš visos Lietuvos. Gruodžio 8 d. 18 val. aktorė Virginija Kuklytė pristato savo režisūrinį debiutą - pantomimos spektaklį „Žavūs nerangumai“, gruodžio 11 d. 18 val. sceninės partnerystės įgūdžius demonstruos net šešios jaunųjų aktorių poros.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Dec 3, 2013, 7:36 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 12:16 AM

Jaunuosius žiūrovus bus bandoma sudominti pantomimos žanru

Antrus metus vykstantis „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ konkursas jau davė rezultatų. Režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus spektaklis „Dostojevskis vaikams“, sukurtas pagal žymaus rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio romanų bei dienoraščio ištraukas, šiandien sėkmingai rodomas Vilniaus mažajame teatre.

Pasak Teatro sąjungos pirmininko Ramučio Rimeikio, vienas svarbesnių kriterijų, kuriuo remiantis nagrinėjamos visos paraiškos, yra spektaklio koncepcijos originalumas bei režisieriaus drąsa kurti netradicinės formos reginį. Jaunieji kūrėjai galėjo siūlyti ne tik dramos, bet ir šokio, muzikos spektaklių, performanso projektus.

Šiais metais iš visų jaunųjų režisierių, panorusių dalyvauti eksperimente, išsiskyrė neseniai įsikūrusio aktorių ansamblio „Degam“ narės aktorės V.Kuklytės idėja. Režisierė siūlo kalbėti apie paradoksalią žmogaus gyvenimo pusę naudojant įvairias kūno valdymo technikas.

„Lietuvoje trūksta fizinio teatro, ypač - profesionalių pantomimos spektaklių. Spektaklyje „Žavūs nerangumai“ bus ne tik teatrinio judesio, bet ir nemažai sveiko humoro, o tai, manau, labai svarbu jauniems žiūrovams, kuriuos siekiama sudominti šiuo eksperimentiniu pastatymu“, –apie savo sprendimą konkurso nugalėtoja skirti V.Kuklytę kalbėjo R.Rimeikis.

25 metų režisierė dar tęsia aktorinio meistriškumo (pantomimos) studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas Juozas Javaitis). Nors jau sukūrė dešimtis įsimintinų vaidmenų įvairiuose teatruose, V.Kuklytė prisipažįstą, kad režisūra yra jos didžiausia aistra, todėl ilgai nesvarstė, ar dalyvauti konkurse.

„Jaunojo režisieriaus eksperimente nusprendžiau dalyvauti, nes tai puiki galimybė ieškoti ir eksperimentuoti. Manau, jauni žmonės turi ieškoti savo kūrybinės kalbos ir savo žiūrovo, kad atsirastų dialogas“, – sakė konkurso nugalėtoja.

Jaunoji režisierė spektaklyje „Žavūs nerangumai“ kartu su kurso draugais sieks atgaivinti pantomimos žanrą. Pantomima, jų akimis, – tai begalinės fantazijos ir grožio sąjunga.

„Mūsų spektaklyje veikia ne mimai klasikiniais baltais veidais ir dryžuotais drabužiais, o šiuolaikiški, išskirtiniai ir seksualūs aktoriai, nebijantys išsiskirti iš minios, kaip ir šiuolaikiniai jauni žiūrovai“, – apie spektaklį, kurio premjeros laukiama jau šį sekmadienį, kalbėjo režisierė.

„Aktorių duetų“ konkursas – iššūkis nedidelę scenos patirtį turintiems menininkams

Kitas konkursas, kurio nekantriai laukia jaunieji aktoriai, įvyks gruodžio 11 d. 18 valandą. „Aktorių duetai“ pernai buvo atgaivinti po beveik dvidešimties metų pertraukos. Kiekvienas aktorius pasakys, kaip svarbu yra scenoje jausti kolegą, turėti gerą partnerį, kurio dėka galima atskleisti patį save ir kuriamą vaidmenį.

Artistams ir šį kartą bus keliami aukšti reikalavimai. Konkurse bus vertinama aukštos meninės kokybės sceninė kompozicija, išskirtinis profesinis partnerystės meistriškumas, originali žodžio ir minties sintezė, žanro ir formos pojūtis. Kiekvieno pasirodymo trukmė – ne daugiau kaip 20 minučių.

Šiais metais į konkurso finalą buvo atrinktos šešios jaunųjų aktorių poros iš skirtingų Lietuvos teatrų ir universitetų. Aktoriai galėjo pristatyti visiškai naujas scenines miniatiūras arba ištraukas iš spektaklių ar diplominių darbų, sukurtų ne vėliau kaip 2012 metais.

Šiaulių dramos teatro aktoriai Aurimas Pintulis ir Aidas Matutis rodys ištrauką iš tragikomedijos „Inertiškos dujos“, Klaipėdos universiteto bakalaurai Arūnas Mozeris bei Ieva Kancevyčiūtė pasirinko epizodą iš Peterio Handke's pjesės „Globotinis nori tapti globėju“, Jono Vaitkaus bei Viktorijos Kuodytės ketvirto kurso auklėtinių Edgaro Bechterio ir Justės Zinkevičiūtės sceninė kompozicija remsis filmo „Naktis Nr. 1“ scenarijumi. To paties kurso studentai Petras Kuneika bei Karolis Matuliauskas pasirinko amerikiečių rašytojo Cormaco Mccarthy novelę. Ištrauką iš F. Dostojevskio romano „Idiotas“ suvaidins režisieriaus Aido Giniočio ketvirtakursiai Danas Kamarauskas ir Gabrielius Zapalskis, o teatro studijos „Theaomai“ nariai Darius Petrovskis bei Paulius Markevičius, konkurse dalyvaujantys antrą kartą, parodys sceną iš „Brolių Karamazovų“.

Teatro sąjungos pirmininkas džiaugiasi, kad aktoriai noriai dalyvauja konkursuose: „Mūsų kamerinė, mažutė ir net šiek tiek nepatogi scena – didžiulis iššūkis nedidelę sceninę patirtį turintiems menininkams. Ji apnuogina aktorių gabumus, aiškiai parodo kiekvieno atlikėjo galimybes ir talentą. Tikrai džiugu, kad tikrų talentų Lietuvos scena turi ne vieną.“

Šiais metrais aktorius vertins komisijos nariai: teatrologė Ramunė Balevičiūtė, aktorius Vytautas Rumšas bei teatro sąjungos pirmininkas R.Rimeikis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: savivaldybių savarankiškų pajamų duomenų pristatymas