Knygų mugėje – literatūrinės premjeros

Tradiciškai Vilniuje vasario pabaigoje vyksianti didžiausia ir svarbiausia knygų mugė Baltijos šalyse vėl pasiūlys didžiulę kultūrinę programą bei pakvies susitikti su autoriais, susipažinti su šiuolaikiniais užsienio ir lietuvių kūrėjais, leidyklų naujienomis. Lankytojų dėmesį kaustys ilgai laukti susitikimai su keliasdešimt užsienio svečių, knygos meno žmonių. Lietuvos autoriai kvies į naujausių leidinių premjeras ir diskusijas.

Penkioliktoji Vilniaus knygų mugė vyks vasario 20–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje.
Penkioliktoji Vilniaus knygų mugė vyks vasario 20–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jan 29, 2014, 12:27 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 11:28 PM

Susitikimai - įvairiausių žanrų mėgėjams

Vilniaus knygų mugėje kviestiniai svečiai burs įvairiausių literatūros žanrų mėgėjus. Istorinių romanų gerbėjus vilios susitikimas su Domnica Radulescu per knygos „Traukinys į Triestą“ pristatymą. Romane susipina skaudus Rumunijos istorijos etapas – diktatoriškas komunistinis Nicolae Ceausescu režimas ir romantiška meilės istorija. Pasakodama dviejų jaunuolių meilės istoriją autorė sumaniai atskleidžia sudėtingas politines ir buitines Rytų Europos realijas komunistiniame rojuje.

Lankytojai galės susitikti ir su psichologinės knygos „Nuostabus protas“ autoriumi Henriku Fexeusumi. Žinomas švedų manipuliavimo meno ekspertas sulaukė skaitytojų pripažinimo pasirodžius debiutinei knygai „Minčių skaitymo menas“. Knyga „Nuostabus protas“ - tai proto akrobatika. Jos pradžia – tai pabaiga ir atvirkščiai. Pripažintas minčių skaitytojas ir psichologinės manipuliacijos žinovas H.Fexeusus mėgsta stebinti. Autorius įtaigiai demonstruoja, kokios elastingos žmogaus smegenys ir kokių fantastiškų rezultatų galime pasiekti padedami paprasčiausių treniruočių.

Vaikų ir paauglių knygų skaitytojus kvies susitikimas su Timo Parvela – vienu labiausiai gerbiamų Suomijos rašytojų jaunajai kartai. Autoriaus knygos yra apdovanotos daugybe apdovanojimų ir išverstos į 18 užsienio kalbų. T.Parvelos kūriniai jau dabar pelnytai vadinami klasika. Susitikime bus pristatoma knyga „Elė ir draugai“, diskutuojama apie Suomijos literatūrą bei tai, kokios knygos gali sudominti vaikus skaitymu ir kokios temos yra aktualios šiuolaikiniams pradinukams.

Klasikinės literatūros šventės

Nebus pamiršti ir klasikinės literatūros gerbėjai. Jų laukia susitikimai ir kultinių autorių sukakčių minėjimus lydintys pristatymai.

Specialiai šimtosioms Romaino Gary gimimo metinėms paminėti Vilniaus knygų mugėje bus pristatomas papildomas jubiliejinis  kūrinio „Aušors pažadas“ leidimas. Plačiai pripažinto prancūzų rašytojo, daugiau nei 30 romanų autoriaus knygą pristatys R.Gary kūrybą tyrinėjantis prancūzų akademikas eseistas Jeanas Marie Rouart.

Ne mažiau intriguos vieno iškiliausių Vokietijos rašytojų Johanno Wolfgango Goethe's autobiografija „Iš mano gyvenimo. Poezija ir tiesa“. Per renginį garsus Vokietijos rašytojas ir žurnalistas Tilmanas Spengleris kalbės apie autoriaus kūrybinį kelią. Remiantis J.W.Goethe‘s kūrybos motyvais poeziją tarp tiesos ir gyvenimo lydės muzikinis-poetinis performansas, kurį atliks šiuolaikinio meno pasaulyje vertinama poetė ir eksperimentinė menininkė Nora Gomringer su Gabriele Labanauskaite ir DJ A.

Vilniaus knygų mugėje lankysis ir rašytojas, vienas žymiausių šiuolaikinių Estijos bei Rytų Europos intelektualų, literatūrologas, kultūrologas ir poliglotas Reinas Raudas. Autorius pristatys knygą „Brolis“. Už kūrybinę veiklą apdovanotas Estijos literatūros premijomis lingvistikos genijus kalba ir lietuviškai. Jis nekantriai laukia susitikimo su Lietuvos skaitytojais.

Skaitytojų dėmesiui - Lietuvos autorių premjeros

Leidyklos rengia ir gausybę lietuviškų knygų premjerų, iš kurių viena svarbiausių laikoma rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trečiosios romanų ciklo „Silva rerum“ dalies pristatymas. Rašydama trečiąją "Silva rerum" dalį autorė rėmėsi tikrais įvykiais ir biografijomis – visa tai įpinama į magišką pasakojimą apie šeimos paveldą, Vilnių ir Nesvyžių, tikrovę ir pasąmonę, judaizmą ir libertinus, architektūrą, teatrą ir ugnies stichiją.

Skaitytojų dėmesio lauks ir Ryčio Zemkausko knygos „Pasivaikščiojimai“ premjera, iš TV ekranų perkėlusi 20 istorijų į knygos puslapius. Joje pašnekovai dosniai dalijasi mintimis apie gyvenimą, kūrybą, didelius atradimus ir mažas silpnybes.

Architektas, muzikantas, visuomenės veikėjas Algirdas Kaušpėdas į knygos „Antiška“ pristatymą burs skaitančius melomanus. Knyga apibendrina ilgą legendinės grupės „Antis“ kelią. Joje skaitytojai ras ne tik grupės tekstus, bet ir jų komentarus, istoriją, nuotraukų.

Knygų mėgėjų smalsumą žadins trečiasis rašytojos, žurnalistės Audronės Urbonaitės romanas „Žydiškų daiktų kambarys“. Jame šmaikščia siurrealistine maniera pasakojama apie karjeros aukštumas pasiekusios ir sėkmės lydimos merginos nesugebėjimą susitaikyti su tuo, kad tėvas jos nemylėjo. Mergina apsisprendžia siekti keršto. Ji leidžiasi į tėvo paieškas ir kurpia gudrų keršto planą.

Vaikų numylėtas autorius Vytautas V. Landsbergis knygų mugėje pristatys detektyvinę mitologinę istoriją knygoje „Anupro pasakos“. Nuotaikingame pristatyme dalyvaus Keistuolių teatro aktoriai Dalius Skamarakas ir Viola Klimčiauskaitė.

„Kiek šiandien mumyse Sibiro?“ dokumentinio romano pristatyme „Karta nuo Sibiro“ klaus Eglė Gudonytė. Romanas apie tremtį į Sibirą sukurtas pagal tikrus faktus. „Karta nuo Sibiro“ – tai autorės ir sykiu visos kartos, kuriai ji atstovauja, santykis su skaudžiu istoriniu ir labai asmenišku faktu.

Autorius šaldys ir toliau

O štai viena Knygų mugės rengėjų Lolita Varanavičienė, duodama intervių Žinių radijui, teigė: „Lietuva nedomina garsių rašytojų. Jau daugybę metų Vilniaus knygų mugės rengėjai į Lietuvą bando prisikviesti pasaulio garso rašytojus Umberto Eco, Milaną Kunderą, Orhaną Pamuką, Haruki Murakami, tačiau nesėkmingai. Nieko nepadarysi, nesame įdomi ar garsi šalis ir daug kam, beje, nepatinka mūsų vasario mėnuo su savo temperatūromis.“

L.Varanavičienė juokavo, kad knygų mugė rengiama vasario mėnesį ne be priežasties ir ne dėl noro parodyti, kad Lietuva yra šalis, kuri skaito knygas esant 22 laipsniams šalčio.

„Vilniaus knygų mugė yra žinoma tarptautiniu mastu ir yra tam tikras knygų mugių ritmas. Šitas tarpas vasario mėnesį yra vienintelis, kada ji gali vykti, nes ji nesidubliuoja su kitomis pasaulio knygų mugėmis. Tad nieko nepadarysi, tokia jau mūsų karma. Šaldysime autorius ir toliau.“

Penkioliktoji Vilniaus knygų mugė vyks vasario 20–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Bilietai į Vilniaus knygų mugę jau platinami „Bilietų pasaulio“ prekybos taškuose bei internetu.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.