Geriausiems mėgėjų meno kolektyvams – „Aukso paukščiai“

Penkioliktą kartą labiausiai nusipelniusiems, Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtiems mėgėjų chorams, teatrams, folkloro ir šokių ansambliams, liaudies muzikos kapeloms, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrams bei jų vadovams teikiami „Aukso paukštės“ apdovanojimai.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Mar 3, 2014, 12:14 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 6:44 PM

Apdovanojimas meno kolektyvams teikiamas už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą. Laureatus rinko kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudaryta komisija.

Pasak komisijos narės, Liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotojos Vidos Šatkauskienės, mėgėjų meno kolektyvai bene ryškiausiai pristato visą kultūrinį visuomenės sąjūdį. Anot jos, tai visokeriopai skatintinas reiškinys, turtinantis visuomenę, gaivinantis kultūrinę atmintį ir kuriantis tapatybę, stiprinantis žmonių tarpusavio ryšius.

Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ per Lietuvos dainų šventę bus įteikta dirigentui, menotyros mokslų daktarui, profesoriui Algirdui Vyžintui.

Likusios „Auksinės paukštės“ bus įteiktos per šalies savivaldybėse rengiamas ceremonijas ir koncertus.

Choreografijos srityje šiemet paskelbti trys laureatai: geriausios suaugusiųjų šokių grupės ir vadovo nominacija skirta Tauragės kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupei „Vėjava“ ir jo vadovei Birutei Sagatauskaitei, geriausios vaikų ir moksleivių šokių grupės ir vadovės – Birštono kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvui „Aguonėlė“ ir jo vadovei Virginijai Bankauskienei, geriausiu šokių ansambliu ir vadovu paskelbtas Jurbarko rajono Veliuonos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Veliuonietis“ ir vadovai Adelė Baublienė, Jadvyga Zemliauskienė ir Vidmantas Zemliauskas.

Chorų kategorijoje nominaciją „Ryškiausia Lietuvos žvaigždė“ pelnė Kauno technologijos universiteto akademinis choras „Jaunystė“, vadovė Danguolė Beinarytė, „Naujai suspindusi žvaigždė“ – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos mišrus choras „Neris“, kurio vadovas yra Tomas Lapinskas.

Geriausia liaudiškos muzikos kapela ir vadovu pripažinta Birštono savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lendrūnas“ ir jos vadovas Algimantas Jazbutis.

Nominacija „Naujai suspindusi žvaigždė“ skirta Vilniaus Gedimino technikos universiteto pučiamųjų instrumentų orkestrui ir jo vadovui Rolandui Lukošiui.

Geriausio vaikų, jaunimo teatro ir vadovo nominaciją laimėjo du kolektyvai – Kauno miesto vaikų ir jaunimo teatras „Vilkolakis“ ir jo vadovai Stasė Ivanauskaitė, Algis Kybartas bei Ignalinos rajono gimnazijos teatras „Iki“ ir vadovė Jolanta Narbutaitė. Geriausio suaugusiojo mėgėjų teatro ir vadovo nominacija atiteko Vilniaus universiteto teatro dramos trupei „Minimum“ ir vadovui Rimantui Venskui.

Folkloro srityje geriausiu jaunimo folkloro ansambliu tapo Lietuvos edukologijos universiteto folkloro ansamblis „Poringė“ ir jo vadovai Audronė Vakarinienė, Vladas Černiauskas, geriausiu miesto folkloro ansambliu pripažintas Panevėžio miesto folkloro ansamblis „Raskila“ ir vadovė Lina Vilienė, o geriausiu krašto folkloro ansambliu ir vadovu – Kalvarijos savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Diemedis“ ir vadovė Žydruolė Mankauskaitė-Zenevičienė.

Geriausio išeivijos lietuvių mėgėjų meno kolektyvo ir vadovo nominacija už Lietuvos nacionalinės kultūros ir dainų švenčių tradicijos puoselėjimą šiais metais skirta Čikagos lietuvių meno ansambliui „Dainava“ ir meno vadovui Dariui Polikaičiui.

Visus grojančius, šokančius, dainuojančius ir vaidinančius „Aukso paukštės“ laureatus bus galima išvysti birželio 28 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune vyksiančioje Lietuvos dainų šventėje „Čia - mano namai“.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.