Pirmadienį Teatro sąjungoje svečiuosis aktorė Jūratė Onaitytė

Lietuvos teatro sąjungoje gegužės 5 d., 18 val., svečiuosis viešnia iš Nacionalinio Kauno dramosteatro, žymi teatro ir kino aktorė Jūratė Onaitytė. Šiais metais jubiliejų švenčianti žavinga menininkė gali džiaugtis savo gražiu kūrybiniu keliu, kuriame daugiau nei 50 iškilių teatro vaidmenų ir įsimenantys vaidmenys kino ir televizijos filmuose „Raudonmedžio rojus“, „Geismų tramvajus“, „Moteris ir keturi jos vyrai“, "Turtuolis, vargšas...", daugelyje kitų.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

May 2, 2014, 3:55 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 9:39 AM

„Buvo mano gyvenime ir pakilimų, ir nuokalnių. Stovint dar vienoje dauboje atrodydavo, kad geriausias laikas praėjo, aukso amžius jau buvo, tokių gerų vaidmenų daugiau neturėsiu, – viename interviu kalbėdama apie įvairius gyvenimo etapus atviravo garsi aktorė. – Taip jaučiausi prieš kokių penkiolika metų. Paskui vėl atsidūriau kalno viršūnėje ir supratau, kad prieš tai buvo gal tik bronzos ar sidabro amžius. Tų nuokalnių irgi reikia. Kad pasiekusi kalną suprastum, kur esi.“

J. Onaitytė gimė 1954 vasario 11 d. Vilniuje. Mokėsi Vilniaus 23-ioje vidurinėje mokykloje.1976 metais baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją. Jos profesijos mokytojai buvo: Gintas Žilys, Vlada Mikštaitė, Nataša Ogaj, Algė Savickaitė. Iškarto po baigimo, visą aktorių kursą pakvietė dirbti Kauno valstybiniame dramos teatre.Nors ilgesys Vilniui išliko gana ilgai, Kaunas su jame gyvenančiais talentingais ir įdomiais žmonėmis, po truputį tapo artimu, savu miestu.

„Pranokstanti kitus“ – taip dažniausiai apie J. Onaitytę scenoje atsiliepia teatro kritikai. Pirmuosius savo vaidmenis aktorė kūrė Jono Vaitkaus, Eimunto Nekrošiaus, Gyčio Padegimo, vėliau Jono Jurašo, Gintaro Varno, Oskaro Koršunovo ir daugelio kitų režisierių spektakliuose. Pasak talentingos menininkės, tobulas režisierius yra tas, kuris ne tik žino ko nori, bet irišklausoaktoriųnuomones. Vienas įsimintiniausių jos vaidmenų – HedaGabler režisieriaus G.Varno spektaklyje 1998 m. Ir spektaklis, ir J.Onaitytės sukurta mįslingoji Heda įėjo į Lietuvos ibseniškųjų pastatymų istoriją.

„Kartais pasiilgstu tokių vaidmenų, nes galiu scenoje be jokių užuolankų, be jokių papudravimų pasakyti tai, ką noriu, jeigu matau, kas man netinka. Tokia maištaujanti siela, matyt, many dar truputį yra, nors jau reikėtų nurimti, daugiau išminties, bet nesijaučiu dar – skliautai dar neužsidarė“, – pries kelis mėnesius švęsdama savo jubiliejų kalbėjo aktorė.

J. Onaitytė 1999 metais tapo Nacionalinės premijos laureatė. Jai taip pat atitekoKristoforo (1998),Fortūnos(1998) apdovanojimai. 2009 m. už antro plano vaidmenį filme „Duburys“ (rež. Gytis Lukšas) apdovanota „Sidabrine gerve“.Gastrolių metu J. Onaitytės kūrybinį braižą pažino Rusijos, Estijos, Gruzijos, Kanados, Austrijos, Vokietijos, Norvegijos Olandijos publika.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.