Gatvės menininkai siūlo atsipalaiduoti tarp burbulų

Rugsėjo 5–13 d. vyks antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“. Šiemet rengėjai pakvietė menininkus siūlyti savo idėjas festivaliui: bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu, suteikusiu erdvę kūrybai, buvo sulaukta nemažai pasiūlymų Saulėtekio alėjoje esančiam Sveikatos ir pramogų centro pastatui pagyvinti. Vienas eskizų pieštas Jurgio Tarabildos ir Gabijos Žilionytės.

Daugiau nuotraukų (1)

Kamilė Danilevičiūtė

Jul 22, 2014, 3:21 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 7:37 PM

Debiutuojantis menininkų duetas pastato funkciją siūlo interpretuoti savaip – studentų miestelyje esantis Sveikatos ir sporto centras, jų nuomone, yra tarsi harmonijos oazė protui ir kūnui. Čia studentai ateina stiprinti savo kūno, leisdami protui atsikvėpti. Visose pastato sienų plokštumose išsklidę 3D formatu išpiešti burbulai, jaunųjų menininkų teigimu, kurtų lengvumo ir atsipalaidavimo atmosferą.

J.Tarabildos ir G.Žilionytės eskizas - vienas iš trijų,  laukiančių visuomenės įvertinimo viešame balsavime. Balsavimas vyksta iki liepos 22-osios.

- Kokia buvo pirminė sumanymo idėja ir kaip ji kito iki tokio eskizo, kokį pateikėte konkurso vertintojams? - pasiteiravau J.Tarabildos ir G.Žilionytės.

- Pirminis uždavinys mums buvo atrasti kontaktą su sudėtinga architektūra, todėl eskizas atsirado dirbant. Taip pat buvo smalsu sužinoti pastato paskirtį, panagrinėti gyvenimo būdą aplink, tad toks erdvės, architektūros kontekstas savotiškai padiktavo temą.

- Kokie gatvės menininkai ar gatvės meno darbai jus įkvepia ar žavi?

- Jų yra labai daug, tad išskirti vieną sunku. Galime paminėti komandą, atsiduriančią tarp įdomiausių gatvės meno kūrėjų. Tai – „Etam Cru“.

- Ar turite svajonių erdvę, kurioje norėtumėte įgyvendinti gatvės meno projektą, sukurti gatvės meno kūrinį?

- Konkrečios erdvės neturime, bet esame įsitikinę, kad Vilnius kupinas daug įdomių vietų nuo užmiesčio, pramoninių rajonų iki mažiausių senamiesčio gatvelių.

- Kaip vertinate praėjusį „Vilnius Street Art“ festivalį, kas labiausiai įsiminė?

Jurgis: Praėjęs festivalis užmezgė dialogą apie patį gatvės meną ir padėjo pagrindus didelio masto kūriniams. Džiaugiuosi, kad pirmasis festivalis buvo kaip ir tarptautinis.

Gabija: Festivalis buvo naudingas ir tikslingas patikrinti vilniečių požiūrį į gatvės meną. Tai buvo puiki galimybė stebėti kūrybinį procesą iš labai arti, susipažinti su menininkais. Sykiu tai – puiki patirtis.

- Kaip vertinate Vilniaus erdvę kūrybai?

- Vilnius dar visai jaunas festivalio pristatomų kūrėjų požiūriu. Kaip minėjome, mieste ir užmiestyje yra daug įdomių ir tinkamų vietų kūrybai, bet ne visos jos lengvai pasiekiamos.

- Kas pastūmėjo pradėti kurti gatvės meno kūrinius, domėtis gatvės menu?

Jurgis: Noras užmegzti ryšį tarp savo kūrinio, žiūrovo ir miesto.

Gabija: Mane pastūmėjo Jurgis. Kai tik susipažinome, jis man daug pasakodavo apie gatvės menininkus, technikas, būdus... Tuo, kuo gyvena tavo artimas žmogus, vėliau pradedi labiau ir labiau domėtis, kol pats pradedi tuo gyventi.

- Kokia buvo pirmoji reakcija sužinojus, kad jūsų eskizas atrinktas?

Jurgis: Kadangi dalyvavau praėjusiame festivalyje, nesitikėjau, kad antrą kartą pavyktų patekti. Bet štai - viskas įmanoma. Tikrai nustebau! Dar viena naujiena, kad šį festivalį būčiau ne vienas, o dirbčiau su savo drauge Gabija.

Gabija: Tikrai nesitikėjau, kad mums pavyks, tačiau dvi galvos geriau nei viena!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.