Teatro sąjunga kviečia į aktorių duetų ir skaitovų vakarus

Gruodžio 1-ąją, pirmadienį, Lietuvos teatro sąjungoje įvyks aktorių duetų konkursas. Teatrinėje padangėje išsiskiriantis reginys – tai trečius metus rengiama šventė žiūrovams, per kurią apdovanojami geriausi trys aktorių duetai.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Nov 30, 2014, 6:51 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 7:02 AM

Kamerinėje teatro sąjungos erdvėje bus pristatyti šeši aktorių kūrybiniai duetai. „Šiais metais dalyvių sulaukėme ne tik iš sostinės, bet ir iš Panevėžio. Tikrai smalsu išvysti ir kituose Lietuvos miestuose dirbančius jaunus aktorius, susipažinti su jų kūryba ir įvertinti bendrą visų dalyvių profesinį lygį. Šių dienų aktoriai labai užsiėmę: vieni spektaklių repeticijose, kiti tam tikruose projektuose, treti – filmuojasi kine, serialuose. Džiaugiamės, kad šitoje gyvenimo spūstyje aktoriai randa laiko paruošti naujus etiudus, nebijo mesti sau iššūkio ir susitikti su žiūrovu tete-a-tete“ , – apie aktorių konkursą kalba Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis.

Artistams ir šį kartą bus keliami aukšti reikalavimai: bus vertinama sceninė kompozicija, profesinis meistriškumas partnerystėje, originali žodžio ir minties sintezė, žanro ir formos pojūtis. Kiekvieno pasirodymo trukmė – ne daugiau kaip 20 minučių. Aktoriai rodys naujas scenines miniatiūras bei ištraukas iš spektaklių, sukurtų 2013 metais.

Meninė aktorių branda ir meistriškumas bus vertinami konkurso komisijos – aktoriaus Vytauto Rumšo, teatrologės Šarūnės Trinkūnaitės ir teatro sąjungos pirmininko R. Rimeikio.

Skaitovų konkurse – dėmesys lietuvių kalbai

Dar viena Teatro sąjungos premjera – Stefanijos Nosevičiūtės skaitovų konkursas. Lietuvos teatro sąjunga inicijuoja šį konkursą, skatindama išlaikyti švarią ir taisyklingą kalbą Lietuvos scenose. Sostinės publika tuo įsitikinti galės gruodžio 15 d. Lietuvos teatro sąjungoje.

S.Nosevičiūtė-Čepaitienė (1926-2001) – žymi lietuvių aktorė, režisierė, teatro pedagogė, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos profesorė. S.Nosevičiūtė daug prisidėjo prie lietuvių literatūros populiarinimo: skaitė Kristijono Donelaičio, Antano Strazdo, Antano Vienuolio kūrybą. Yra išlikę nemažai šių ir kitų lietuvių rašytojų kūrybos, skaitomos S.Nosevičiūtės, įrašų. Žymi pedagogė visą gyvenimą rūpinosi aktorių scenine kalba, ilgus metus skyrė studentų, būsimų aktorių, rengimui, reikalaudama švarios ir aiškios kalbos teatre. Šią idėją Lietuvoje ilgą laiką išlaikė aktoriai – skaitovai Laimonas Noreika, Arnas Rosenas ir kiti.   „Kai pakvietėme registruotis į šį konkursą, nesitikėjome, kad juo susidomės ir vyresnės kartos aktoriai. Tačiau vėliau teko keisti konkurso sąlygas neribojant amžiaus. Publika turės malonumą išgirsti dešimt skirtingų skaitovų – profesionalių aktorių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio“, – pasakojo Teatro sąjungos pirmininkas R.Rimeikis.

Šio konkurso tikslas – puoselėti lietuvių kalbą, skatinti jos gyvybingumą. Todėl išskirtinis šio konkurso reikalavimas – dalyviams pristatyti ištrauką iš lietuvių klasikos ar lietuvių šiuolaikinės literatūros kūrinių. Pasirodymo trukmė 8-10 minučių.

Šiais metais skaitovus vertins komisijos nariai: aktorius ir skaitovas Ferdinandas Jakšys, scenos kalbos dėstytoja Judita Ušinskaitė ir Teatro sąjungos pirmininkas R.Rimeikis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.